Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti vállalnátok gyereket,...

Ti vállalnátok gyereket, annak ellenére ha nem szeretnétek, azért hogy Orbán statisztikáit javítsátok Brüsszelben?

Figyelt kérdés

Az Orbán-rendszer sajnos nem áll stabil lábakon. A sikerpropaganda ellenére egy pusztuló ország áll mögötte, mivel a világ 10 leggyorsabban fogyó nemzetei közé tartozunk. Ha így halad tovább a dolog, demográfiai katasztrófába torkollhat Orbán országa, mivel egyre több az öreg, egyre kevesebb a fiatal és úgy alle zusammen is egyre kevesebben vagyunk.

Na most, a népességfogyás és az öregek/fiatalok arányának a felborulásában 3 tényező játszik szerepet. A halálozás, a születés és a népvándorlás. A halálozás nálunk magas, ami a rossz EÜ-re vezethető vissza és az öregedő társadalomra. A születési szám alacsony a gyerekvállalási kedv hiánya és az anyagi nehézségek miatt. A népvándorlásban nálunk a kivándorlás a jellemző, bevándorlók vagy nem jönnek vagy mi sem akarjuk, hogy jöjjenek, az alacsony kultúrájuk miatt. Nyugaton valamivel jobb a helyzet, mivel ott kozmetikázzák az alacsony születési statisztikákat a Kelet-Európai és interkontinentális bevándorlók és a magas várható élettartam. De nálunk az esetleges kisebbségen kívül, semmi más nem kozmetikázza a statisztikáinkat. A nők alig szülnek, a férfiak 70%-a pedig még 40 éves koráig nem vállal gyereket, utána is csak egy része. Miközben az öregek, nyugdíjasok száma a következő 20 évben megduplázódhat, a korfából adódóan.

Ezeket a tényeket figyelembe véve, nem kell zseninek vagy okosnak lenni, hogy belássuk, hatalmas válság közeleg ha nem lesz változás. Egyáltalán nem olyan stabil az Orbán-rendszer mint azt beállítják magukról. Valójában egy süllyedő hajó vagyunk, Orbán pedig csúszik befelé a pöcegödörben, még akkor is ha Brüsszelben eljátssza a rasszista, kirekesztő, bevándorlásellenes kemény gyereket, de valójában egy hanyatló ország van mögötte. És ez előbb utóbb ki fog bukni.

Ti vállalnátok gyereket csak azért, hogy megmentsétek Orbán rendszerét? Hogy kihúzzátok őt a pöcegödörből még mielőtt ellepné a gané?


2018. nov. 23. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, hogy megmentsem Orbán rendszerét nem vállalnék, ettől függetlenül viszont igen. De szerintem senki sem Orbán miatt vállal vagy nem vállal gyereket, hogy neki jót tegyen, vagy éppenséggel azzal bosszantsa, hogy nem vállal.
2018. nov. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Az Orbán propaganda szaporodásra buzdítása szerintem inkább visszafelé sül el. Egy igényes fiatalnak visszataszító az, ahogy egy nemzetpusztító kormányzás mellett a Fidesz még a fiatalok nyakába akarja varrni a népességfogyást. Holott ők felelnek Magyarország élhetetlenségéért, a rekord elvándorlásért és a manyup ellopásáért, azokért a dologért amik a nyugdíjkatasztrófát elkerülhetetlenné teszik. Ezt valamennyire persze kitolja, hogy az egészségügyet lerohasztották és hullanak az öregek, mint a legyek, de ez undorító megoldás.
2018. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

"Ideje lenne már észrevenni, hogy 8 év alatt mindenki rájött volna ha a siker csupán propaganda."


Szoval amig takacs nem jon ra, hogy nincs is akkora siker ... :D


Komolyra veve a szot:

En vallaltam gyereket, de mindezt kulfoldon, igy ez kicsit a hoztam is ajandekot meg nem is esete.

2018. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Takács: 8 év alatt a legtöbben rájöttek, hogy a siker csak propaganda és NEM a valóság. De Orbán kedvéért nem vállal senki gyereket. Sőt! Sokan inkább abortuszra mennek, minthogy nyomorba szüljenek.
2018. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
59%
15:45. Rosszul tudod egy igényes fiatal saját örömére vállal gyereket és pont le..arja épp ki a miniszterelnök.
2018. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha valamit akarok (például gyereket), vagy nem akarok (például), azt a legkevésbé azért teszem/nem teszem meg, mert az Orbánnak, vagy bárkinek jó vagy rossz. Azért akarom vagy nem akarom, mert nekem úgy jó.

Elég elmebeteg viselkedés azért vállalni vagy nem vállalni gyereket, mert az Orbánnak jó vagy rossz.

2018. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!