Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az ha sok gyereket...

Miért jó az ha sok gyereket csinálnak magyarországra? Ilyen szegénységbe? Nem lenne jobb, ha ötmillióan lennének de jómódban, tanult, boldog emberek lennének?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 05:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Több gyerek=több adófizető később=több pénz az orbán családnak.
2018. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Aki úgy gondolkodik, hogy "sokan vagyunk, de nem elegen", mit várunk...
2018. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
A szellemi leépülés már most is érzékelhető. Sajnos most is rengeteg az analfabéta fiatal, akik a rossz oktatásnak hála képtelenek egy kerek mondatot is megfogalmazni és gondolkodni. Valahol sajnálom őket, mert csak mosogatónak lesznek jók vagy beállnak majd a gyártószalag mellé robotnak,.
2018. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%

Engem nem is igazán zavar, ha a Fidesz el akar üldözni Magyarországról. Alapból nem akarok egy olyan országban élni, ahol ekkora az igény a retrográd begyepesedettségre, szóval még köszönetet is mondhatok a Fidesznek, hogy kihozta a magyarokból a rejtett énjüket és még fiatalon szembesültem ezzel.

23F

2018. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Svájcban 8.5 million ember lakik feleakkora területen mint Magyarország.
2018. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Nagyobb városokban meg 100 milliók laknak.


Szerintem magyarországon lakjon 1db ember, orbán.

2018. nov. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
32%

Ahogy egy amerikai mondta régebben valahogy így:

"megfigyeltem azt az érdekes jelenséget, hogy akik az abortusz mellett kardoskodnak azokat sem vetettel el az anyjuk korábban,

akik az eutanázia mellett állnak ki, azok sem ölték még meg magukat"

Kiegészítem ezt azzal: megfigyeltem, hogy érdekes módon akik a gyerekvállalás ellen hangoskodnak, azok mind voltak egyszer gyerekek és cseppet sem bánják, hogy megszülethettek.

2018. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem magyarországon lakjon 1db ember, orbán."


Idő kérdése.

2018. nov. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

#10.:


És akkor mi van? Attól senkinek nem lett rosszabb, hogy 1 millióval kevesebben vagyunk. Más okokat keress.


...


"A szellemi leépülés már most is érzékelhető. Sajnos most is rengeteg az analfabéta fiatal, akik a rossz oktatásnak hála képtelenek egy kerek mondatot is megfogalmazni és gondolkodni."


Ez nem csak az oktatás hibája. A tanárok "hozott anyagból" dolgoznak - az eleve iszonyat hátránnyal induló gyerekeket képtelenség felhozni normális szintre, a legnagyobb jóindulat ellenére is. Hatalmas különbség van a gyerekek között már 4-5 éves korban is - és egyre kevesebb az, aki úgy kezdi az iskolát, hogy előtte normálisan foglalkoztak vele otthon (beszélgetés, olvasás, rajzolás, éneklés, mozgás stb.) Akiknél ez elmarad, azoknak nagyságrendekkel szegényesebb a szókincse, rosszabb a fogalmazási készsége, a ritmusérzéke, gyengébb a memóriája, az ügyetlenebb keze miatt rondább lesz a kézírása, stb., stb.

Arról nem is beszélve, hogy az ilyen gyerekek mellett nincs ott a családi támogatás az iskola alatt sem. A szülők akkor sem segítenek a tanulásban, ha tudnának - de tapasztalataim szerint sokszor nem is tudnak. Nem kevés olyan szülővel találkoztam már, akinek gondot okozott egy-egy alsó tagozatos matekfeladat, akár még elsős vagy másodikos is. Helyesen írni szintén nem tudnak.

4.-re már olyan különbségek vannak, hogy ugyanarról a témáról (ugyanabban az osztályban) az egyik akár két-három oldalas, "szabályos" fogalmazást tud írni (tehát tartja a témát, bekezdésekre tagol, összefüggő a szöveg, személyt és számot egyeztet, nincs sok szóismétlés stb.) , a másik meg 5-6 mondatot is alig tud összehozni.


"Valahol sajnálom őket, mert csak mosogatónak lesznek jók vagy beállnak majd a gyártószalag mellé robotnak"


És ez még nem a legrosszabb. Bár az ő szempontjukból igen. De objektíven az még rosszabb, amit szintén már most is lehet tapasztalni, hogy ezek az "analfabéta" (igazából funkcionális analfabéta, ill. egyéb területen gyenge, alacsony tudásszintű) fiatalok (és idősebbek) olyan posztokat töltenek be, amelyekre abszolút alkalmatlanok. Mert nincs más, nincs jobb.

2018. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem magyarországon lakjon 1db ember, orbán."


Németh Szilárdot megtartaná mert vele szántaná fel a kertet, és levágnák ha nem volna mit enni. Semjént sem engedné, mert az ő hátán lovagolná be a birodalmát, és esténként tapsoltatná elalvás előtt, ahogy most.

2018. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!