Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha nekem az a...

Miért baj az, ha nekem az a vélemenyem, hogy sok ember lusta tenni a saját egyéni boldogulásáért, sikeréért és inkább elhárítva a felelősséget - amit vállalnia kéne a saját kudarcai és tehetetlensége miatt -szidja az éppen aktuális kormányt?

Figyelt kérdés
Most már nem egy ilyen kérdésem lett tiltva. Mi sértő van ebben? Miért nem akarubk szembenézni az igazsággal?

2018. nov. 28. 17:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Mégis mit teszel például, ha élsz egy faluban és bejársz mindennap egy megyeszékhelyre robotolni ahogy a falvakban az emberek? Reggel fél 4-kor kelsz, este 10-re hazaérsz, vagy bérelsz albérletet a 180 ezres keresetedből 90 ezerért. Ez ám az élet, ugye? És csodálozik az a sok jószág a parlamentben, hogy miért nem szaporodnak. Szerinted ki a hibás, hogy csesznek megfizetni normális bérrel egy dolgozó munkáját?
2018. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Mert aki nem pesten avagy budán lakik az nem talál a szakmályában munkát kb csak nagy mázlival. Pesten pedig annyit kérnek a megélhetésért amennyit nem fizetnek.

Na akkor most mi van? Jah és nem mindenki szuperzseni informatikus vagy vasgyúró hegesztő. Vannak szerényebb emberek akik csak megélni kicsit félretenni akarnak.

2018. nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 LazyJones ***** válasza:
88%
Mi van azzal, aki kedves, jó szándékú, segítőkész és dolgos, de sajna nem elég okos ahhoz, hogy egy érettségit megugorjon? Folyamatos munkarend, 3 műszak, és éljen haláláig anyjáékkal, mert ő ennyit is ér, havi 130-150környéki fizetésből?
2018. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
A kormány különféle intézkedéseket próbál tenni ez ügyben pl támogatások egykulcsos adórendszer stb az hogy itt gyakorin osztja pár jobber az észt vagy gyurcsányista még nem feltétlenül ők vannak többen.
2018. nov. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj. Mindenkinek lehet véleménye de sajnos sokan azt hiszik kötelező is. Az egésznek két oldala van, van egy te és van egy rendszer. Amit a rendszerben megtehetsz az rajtad áll, amint viszont nem, az a rendszeren.
2018. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
4%

"Reggel fél 4-kor kelsz, este 10-re hazaérsz"


akit én ismerek, és hasonló munkarendben dolgozik (bár ő legkésőbb 8ra otthon van) az havi 450 körül keres.

azért a példád kissé nevetséges és túlzó, nyilván nagyot akartál mondani mert fingod sincs a valóságról, csak olvastál valahol valamit.

2018. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Szerinted kinn múlik, hogy még nincs Euro, és ki vette el az adójóváírást az alacsony jövedelműektől, ki vette al a magánnyugdíj befizetésekinket, ki emelte fel az ÁFA-t 27%-ra, ki nem emelt családi pótlékot, ki adóztatja meg cafetériát, ki törölte el 2 nap alatt a lakástakarék pénztárakat, ki tehet a hatalmas közterhekről, amit a munkavállalót és a munkaadót is egyformán érint? És akkor arról már ne is beszéljünk, hogy simán lehetnének 20-30%-kal magasabb bérek, ha nem lopnának ennyit. Paks 2-őt is még az unokáid is nyögni fogják. És arról ki tehet, hogy csak pár kiválasztott nyerhet állami megrendeléseket az előre eldöntött, verseny nélküli közbeszerzéseken? Ki tehet arról, hogy elég hű pártkatonának lenni magas pozícíókhoz, miközben a legtehetségesebb diplomásaink külföldre menekülnek, és inkább Londonban mosogatnak?

Mit kéne tennem a boldogulásomért azon kívül, hogy napi 10-12 órát dolgozom? Én úgy gondolom, hogy ezért már magasabb életszínvonalon illene élni. Rendszerváltáskor 19 éves voltam, és azt hittem, hogy ilyenkor már én is legalább a felét megkereshetem egy osztrák munkás bérének, ehelyett csak a parasztvakítás megy. 1998-ig volt itt olyan kormányzás, ami reményt adott, azóta csak a mézesmadzagot húzzák előttünk, miközben már az összes volt szoci ország leköröz minket. Nézd meg Szlovéniát, vagy a balti államokat! De már Romániát is nézheted. Horvátországban hamarabb lesz Euro, mint nálunk! Szerinted miért nem akarják itt is bevezetni? Ja, hogy akkor nem lehetne ennyit lopni. A te zsebedből lopják ezek ki. Ezek felélik a jövőt is, 50 évre megfosztják az országot a valós növekedlstől, mert ez nem valós. Unios pénzekből növekszünk, de amint elapad ez a forrás, Magyarországnak vége. 20 év múlva már nyugdíj se lesz.

1990-ben egy 2-es Golfról és 100 ezer forintos fizetésről álmodoztunk. Orbánnak "hála", 2018-ra el is értük...

Érezd az iróniát!

2018. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Nézzünk hát szembe az igazsággal!


Kezd magaddal, megérted az igazságot és rájössz, hogy miért ostobaság, amit írsz.

2018. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Úgy van kérdező, úgy van! Az álam felesleges, mert semmi befolyása életünkre. Ha súlyos betegek leszünk, majd megműtjük magunkat, otthon. A koszt legalább jó lesz.

A gyerek majd itthon tanul. Először megtanul olvasni a kacsatévéből, utána tovább tanul az itnernetről.

2018. nov. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

"akit én ismerek, és hasonló munkarendben dolgozik (bár ő legkésőbb 8ra otthon van) az havi 450 körül keres.


azért a példád kissé nevetséges és túlzó, nyilván nagyot akartál mondani mert fingod sincs a valóságról, csak olvastál valahol valamit."


Gondolom anyád nyugdíjából jól el vagytok Budapesten a tanácsi lakásban amit 20 ezerért megvásároltak anno, és délben ágybaviszi a kakaót a pici fiának, de a helyzet nem mindenütt idilli. A legtöbb faluból közlekedni sem tudsz ha nincs autód. Szerinted egy közmunkás aki lépni akar ilyen helyről munkát vállalni, mik az esélyei? Jó, hogy neked ilyen 450e ft-os keresetű ismerőseid vannak, én akiket ismerek 200 alatti összegért robotolnak és utaznak 4-5 órát mindennap.

2018. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!