Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az oke, hogy megy ez a me...

Az oke, hogy megy ez a me too, hogy egyetemi eloadasokon ne beszeljenek a politikarol, de mi van azokkal akik politologusnak tanulnak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 28. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
AZ más kérdés aki annak tanul.
2018. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

Nem az a baj ha beszélnek a politikáról, hanem az ha az oktató politikai nézetei kényszerítik a hallgatóit.

Nekem is van most egy oktatóm akiről előre sejtettem pár mondata alapján, hogy szélsőségesen balliberális, olyan típus, aki gyűlöli azt aki nem ért vele egyet. Később egy másik hallgató meg is erősítette ezt, hogy előző évben egy barátját nem is engedte vizsgázni (olyan körülményeket teremtett, hogy ne lehessen vizsgára bocsátható) csak mert ellent mert neki mondani amikor kifejtette valamelyik álláspontját. Holott semmi köze a politikának ahhoz amit tanít.

2018. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

"Nem az a baj ha beszélnek a politikáról, hanem az ha az oktató politikai nézetei kényszerítik a hallgatóit."


Nagyon félre értelmezed. Azzal a baj, hogy az oktató nem a kormánypártnak megfelelő ideológiát akarja kényszeríteni. "órákon zajló kéretlen baloldali politizálásból, és úgy érzed, véleménye és igaza egyedül a liberális oktatódnak lehet, akkor írd meg nekünk a velemeny@888.hu e-mail-címre"


"Az egyetem nem arra való, hogy frusztrált és gyűlölködő ellenzéki professzorod olcsó politizálással terheljen."



Ha annyira azzal lenne a bajuk, hogy a tanárok politizálnak, akkor miért nem azt írják. Írnék egy Fideszt népszerűsítő tanárról szerinted mennyi az esélye, hogy megjelenik?


Szerintem közelít a 0%-hoz.


Sőt szerintem már az is politizálás lenne, ha közgazdász oktató, közgazdasági szemmel kritizálja a kormány intézkedéseit.

2018. nov. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

#3

Te értelmezed félre a dolgot.

A jelenlegi kormány gazdaságpolitikáját sokan kritizálják a saját köreikben is. Az egyik általam legjobban tisztelt szakember, Csath Magdolna pl. rengetegszer fogalmazta már meg hol lát veszélyt a döntésekben vagy mit nem tart megfelelőnek, helyesnek - netán mit lát egyenesen károsnak. És jól tette/teszi. Mert ő a szakember és el kell mondania ha más véleményen van. Ettől még a kormányon levőknek, a döntéshozóknak nem kell el is fogadnia a véleményét, nem kell megváltoztatni a döntését, de nyilván ők is odafigyelnek arra amit a professzorasszony mondani szokott.

A jobboldaliakat állandóan feljelentgetik ha csak nem szerintük kellően pc módon fogalmaztak vagy nem adtak mindenhol elég teret az ellenkező véleménynek. Olyanoknak, mint amik ott a gyakorin is erőszakosak, agresszívek, fenyegetőek, mocskolódóak. Míg nekem pl. sok kommentemet kivették amiben semmi erőszakos vagy trágár dolog nem volt, addig benn maradtak olyanok mellettük, amik mások megölésére buzdítottak, akár engem is mocskoltak, fenyegettek pont a leírt véleményem miatt akár.

Amit a 888 csinál az törekedés végre a kiegyenlítésre. Hogy azok is meg tudják fogalmazni az ellenérzésüket, rosszallásukat, akik a jobboldalon vannak.

2018. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én írtam ma 20:38 as hozzászólást és kijavítanám.


Az más kérdés aki annak tanul.

2018. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

"Amit a 888 csinál az törekedés végre a kiegyenlítésre. Hogy azok is meg tudják fogalmazni az ellenérzésüket, rosszallásukat, akik a jobboldalon vannak."


Ha ez a kiegyenlítés, akkor gondolom vezettek a nem jobboldali és kormánypártiak, megtudnád mondani, hogy eddig hol tudtam feljelenteni a túlzottan jobboldali egyetemi oktatókat?

2018. nov. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Különbség van egy tananyag leadása közt és a között, hogy a kész véleményed a szájadba kapod. Aki ezt nem tudja megérteni az ne tanitson a politikáról semmit.
2018. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
A jobboldali propagandát terjesztő egyetemi oktatókat fel ne jelentsétek, dékán, rektor lesz belőlük rögtön!
2018. nov. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!