Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miként lehet valakinek 3...

Miként lehet valakinek 3 gyereke, ha előtte nem volt 2, vagy 1? Miként támogatják a 2,1 gyerekeseket?

Figyelt kérdés

#Gyermekszociológia #népesedési program
2018. nov. 29. 06:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

Már komolyan fáj ennyi hülyeséget olvasni.

Az állam az ÚJ szerződések kötését nem teszi már lehetővé a lakástakarák pénztárak állami támogatásával. Minden korábban megkötött szerződést a futamideje végéig támogatnak és minden hozzá járó kedvezményt is megadnak.

Kifejtenéd, hogy az ÉVI maximum adható 72 ezer forintos állami támogatásból mégis hogyan jön ki neked az a 3,2 millió? Hozzátéve hogy alig 1 hónapja nem lehet szerződést kötni, tehát 1 hónap alatt.

Nem a te fizetésedről beszéltem hanem az általános béremelésekről. Sok cégnél két számjegyű volt a növekedés. Az én munkahelyemen meg a páromén nem pl. ÉS? Mi köze ehhez az államnak?

A kezdő családoktól nem vesznek el semmit! Ezt fogd már fel végre! A KEDVEZMÉNY, a TÁMOGATÁS nem jár, az adható. Az az alap helyzet, hogy mindenki fizet adót és senki nem kap előle kedvezményt, támogatást. Ha valaki adót fizet adókedvezmény nélkül és nem kap támogatást az a normál eset. EHHEZ KÉPEST vannak akik kedvezményezettek, mert olyanok, akiket a TÁRSADALOM támogat. Ilyenek pl. akik nem tudnak dolgozni, meg jelenleg ilyenek a családosok is. Ezért akinek MÁR VAN gyereke, annak adnak kedvezményt a normál adófizetés alól, hogy ezzel SEGÍTSÉK, mert a többiek számára is fontos, hogy az a gyerek megszülessen és normális körülmények között nevelkedjen fel. Ha ez a segítség csak a családi pótlék, akkor az, ha a mostani sokkal több dolog, akkor az. Ettől még a gyerek a szülei dolga és feladata. Eltartani is és nevelni is. Azzal, hogy a „kezdő családok” csak kevesebbet kapnak, mint a „haladó családok” azzal nem vesznek el semmit a kezdő családoktól. Mert az nem volt soha az övék, nem járt nekik. Csak adták a többiek. Amikor nekem nem volt gyerekem akkor én fizettem teljes adót, most én kapok adókedvezményt, hogy könnyebben nevelhessem fel a gyerekeimet és amikor felnőnek, onnantól megint teljes adót fizetek nyugdíjas koromig. Mert így normális. Diák bérletet is kaptál korábban, akkor most pénzt vesznek el tőled amiatt, hogy most nem kaphatsz diák kedvezményt?

Felesleges tovább siránkoznod, mond ki nyugodtan, hogy nem akarsz gyereket és sajnálod másoktól, hogy nekik most könnyebb megvalósítaniuk ha akarnak! 40 éves felnőtt ember vagy - elvileg - 2 diplomával. Mégis az államtól várod el, hogy a te életedet megvalósítsa? Azon nyavalyogsz, hogy amit ad az nem elég? Nem csoda hogy nem sikerült többet összehoznod - és nem a pénzre értem. Értelmes ember a segítséget megköszöni és nem követelőzik, hogy még, még, mert ennyi sz*rt sem ér.

2018. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Lakás célú támogatás 5 milliós határig adómentesen adható VOLT a dolgozóknak. Ebből 1.8at igényelni tudtam, de évi 850 a limit. Ez megszünt. 1.8at kivonod az 5ből, kijön a 3.2 . Igy érthetőbb? Vagy van még kérdés ezzel kapcsolatban?
2018. dec. 18. 18:27
 13/14 A kérdező kommentje:

Ha a társadalomban egy csoportnak adsz, a másiknak nem, és csak azért, mert később született, azaz, nem tudta időmben igényelni a támogatást, akkor a támogatás megszűntetése bizony elvétel, mert arra számít az ember.

Ha ez neked nem számít, akkor mindenről mondj le, ami támogatás és add nekem. Nekem szükségem van rá és számítottam rá.


Ha az én fizetésem nem számít, a tiéd még annyira sem. Hiszen te érved szerint játszol. Nos az állam annyit szajkózza, hogy mindenhol nőtt a fizu, hogy bizony be kell látni, hazudnak. Nem nőtt mindenhol. Sőt! Csökkent köszönhetően az államnak, amivel haza vágták a cafit.

És bizony a korgó gyomor (kaja, lakhatás) hangosabb, mint a korgó lélek (foci és múzeum). Mégis az előbbire hiába van szüksége a családnak, azt extrán adoztatják, a focit meg még mindig adómentesen nézheted.

2018. dec. 18. 18:34
 14/14 A kérdező kommentje:

"Diák bérletet is kaptál korábban, akkor most pénzt vesznek el tőled amiatt, hogy most nem kaphatsz diák kedvezményt?"


Amikor diák kedvezményt kaptam és mégis egész árú jegyet kellett fizetnem, akkor bizony pénzt vettek el tőlem. Olyan pénzt, amire azt mondták, hogy nem kell kifizetni, de mégis ki kellett.

Ugyan ez van az adókedvezmény megszűntetésével.


Ha egy áru 30 és én adok 20at egy szűk csoportnak, az áru értéke hirtelen 40 lesz és én 10-ban leszek. Akkor vajon a támogatás az eladót, vagy a vevőt szolgálta?

2018. dec. 18. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!