Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miként lehet valakinek 3...

Miként lehet valakinek 3 gyereke, ha előtte nem volt 2, vagy 1? Miként támogatják a 2,1 gyerekeseket?

Figyelt kérdés

#Gyermekszociológia #népesedési program
2018. nov. 29. 06:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Hármas ikrek.
2018. nov. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Hozzámegy valakihez, akinek 3 gyereke van.
2018. nov. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
1 gyerekest még nem kell külön támogatni. 2 már támogatva van. Különben 1 még nem akkora teher, mint 2, és 2 sem akkora, mint három. Nekem 3 van, tudom. És akkor voltak kicsik, amikor Horn Gyula megtépte a családosokat.
2018. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az amit valójában kérdezni akarsz?

Mert remélem nem azt várod el, hogy azon elmélkedjünk, hogy miképpen varázslódik valakinek 3 gyereke ha addig nem volt neki.

A lehetséges válaszokat ARRA megkaptad. Mi akkor a kérdésed?

2018. nov. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy támogatják az 1 és 2 gyerekeseket is, csak a mérték más, ahogy a gyerekek száma is más.

Családi adókedvezmény, családi pótlék, CSOK, stb. Bár nem mindenki veszi ezeket igénybe, mi pl nem is foglalkozunk a CSOK-kal.

2018. nov. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, megkaptam a válaszokat. Köszönöm.

Egyértelművé vált, hogy egy átlag magyar ember tudja, hogy ritka az az eset, amikor valakinek egyszerre lesz 3 gyereke. És ahol nincs 2 gyerek, oda 3. ritkán születik egyből.

A 3 gyerekesek száma nem jelentős. A támogatásokkal is csak kevésbé nő a számuk. Ha a 2 gyerekeseket is támogatnák jobban, mint az 1 gyerekeseket, akkor azok száma is nőne.


Bár ez az érvelésem, a közvélekedésre való hivatkozás, ami ugye nem állja meg a helyét, de mégis a józan paraszti észhez köze van.



Érdekes az a felvetés, hogy mivel a több gyerek nagyobb teher, azt támogassuk. Akinek nincs LEGALÁBB 3 gyereke, már ne is kapjon arányos támogatást? Ez számomra érdekes. Főleg, hogy a 3gyerekes írja.


"Ugyanúgy támogatják az 1 és 2 gyerekeseket is, csak a mérték más, ahogy a gyerekek száma is más."


Tehát nem ugyanúgy. De még csak nem is arányosan.

2018. nov. 29. 18:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Fordítva ülsz a lovon kérdező!

Nem azért támogatják a 3 gyerekeseket, mert nekik van szükségük több támogatásra, hanem azért ők kapják a több támogatást, hogy megérje a családoknak a 3. gyereket is vállalni!

Tehát a CÉL az, hogy legyen 3 gyereke annak aki szeretne amúgy 3 gyereket, csak önmaga nem tudna nekik esetleg olyan körülményeket biztosítani, hogy meg is tegye. Ebben SEGÍTI őket a támogatás.

Ha az 1 gyereke ugyanakkora támogatást kapna, akkor nem akarna 2 gyereket és végképp nem akarna 3 gyereket, mert nem ösztönözné rá a támogatás. Ez amúgy a családi pótlék és a többi támogatás, ami minden gyereknél azonos. Hiába a családi pótlék, hiába a gyes, gyed, ingyen tankönyv stb. attól még nem fogja úgy érezni egy 2 gyermekes család, hogy elég lesz a jövedelmük egy vágyott 3. gyereknek is. A támogatás - az adóKEDVEZMÉNY azonban a családoknál hagyja a jövedelmüket és így már segíti őket ebben.

2018. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3 gyereket meg nem fog vállalni, akinek nincs legalább 2.

Ezért én ülök fordítva a lovon?


Én azon a lovon ülök, aki elvégzett 2 felsőfokú végzettséget. Asszisztensi BSC, Mérnöki BSC és MSC. Ezen a lovon kevesebb a fizetés, mint az albérlet duplája. 15 éve munka után 4 milliót tudtam félre rakni. Ha ebben benne van 1 gyerek, már nem jön ki ez a pénz, hanem az egyik napról a másikra élek.


Ha lenne normális fizetés és normális lakhatás, persze, vállalnék több gyereket is. Csak már 40 vagyok. Így nehéz lesz.

Ha lett volna normális állás, normális lakhatás, bizony nekem már több gyerekem is lenne. Csak nem volt. És most sincs.


Aki anyagilag be tud vállalni 3 gyereket gazdagabb, mint egy mérnök pár, aki nem BP-n dolgozik, ezért kevés fizetést kap.


Tehát legyen 3 gyereked, akkor sokat kapsz. De ha csak 1-2 gyereket akarsz, meg is dögölhetsz. Nekem ez az üzenet.


Ezen a lovon ennyi látszik. Más lóra meg nem ülhetek fel.

2018. dec. 9. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

A gyerek a tiéd, neked KELL eltartanod és felnevelned. Nem az államnak, nem a többieknek.

Bármi amit támogatást, kedvezményt kap egy gyerekes, az SEGÍTSÉG abban, hogy meg tudja tenni, hogy lehessen gyereke, mert ez a társadalom számára is fontos. De ettől még nem változik meg, hogy a te gyerekedet neked kell eltartanod, ahogyan magadat is. Ez rám éppen így érvényes.

És ne gyere ezzel a siránkozással!

Amikor nekünk lett az első gyerekünk, akkor éppen kezdett kilábalni az ország a Bokros csomag sokkjából. nem volt családi pótlék sem, mert ketten a gyerek születése ELŐTT többet kerestünk, mint a megengedett határ. Az a kutyát nem érdekelte, hogy utána, amikor a gyerek anyjának a fizetése már kiesett, akkor mennyi a pénzünk.

A lakást előtte vettük, akkor 36% kamatra adtak volna hitelt + kezelési és egyéb költség (még nem volt THM), meg 2 kezessel.

Most alacsonyabb kamattal vehetsz fel hitelt. A bérek folyamatosan emelkednek továbbra is várhatóan. A gyerek után már a terhesség alatt jár a családi pótlék és a családi adókedvezmény. Már van GYED (ezt is a fidesz vezette be), testvéreknél nem csak az egyikre jár a gyes, gyed ha mindketten 3 év alattiak, mint korábban történt. Már újra 3 évig van gyes - mert Bajnaiék ezt is 2 évre csökkentették. A CSOk összegét emelték használt lakásra is - a korábbi szocpolhoz képes emeltek rajta. Azt előre láthatod, hogy a családi adókedvezménynek köszönhetően hogyan fog alakulni a család jövedelme - nem egyre kevesebb lesz a gyerekszámmal, hanem kissé kiegyenlíti a kedvezmény.

Tényleg a mostani kormány nyakába varrnád, hogy 40 éves korodra nem tudtál több pénzt összegyűjteni?

Nem, nem tudtak csodát tenni és előbb ki kellett húzniuk az országot abból a kátyúból ahová a ballibek vitték. Kifizetni az imf hitelt, beindítani a gazdaságot, helyre tenni a devizahiteles válságot, csökkenteni a munkanélküliséget, inflációt - ezek hozták meg azt a pénzt amiből már az állami alkalmazottaknak is lehet emelni a fizetését. Hitelből nem lehet, mert azt láthattuk, hogy utána mindig sokkal rosszabb lesz.

Az elmúlt években nőnek a bérek - nem kicsit, 2 szamjegyű mértékben. De nem lehet pár év alatt behozni akkora hátrányt.

Ugyanúgy ahogyan nekem sokkal nehezebb helyzetben lehetett a gyerekeket vállalni - mégis 3 van, ugyanúgy a nálam 10 évvel idősebbeknek még nehezebb volt. Még soha ennyit nem kapott segítségképpen az államtól az, aki családot akart volna. De soha nem lesz az állam dolga mindent megadni!

2018. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Idén 3.2 milliót vett el tőlem az állam azzal, hogy a lakás célú támogatásokat megszűntette. Emellett nem nőtt a fizetésem 2 jegyűvel, hanem új állást kerestem. Az nem ugyan az. Több munka, több felelősség, több pénz. De ez nem az állam érdeme. Mégis magukénak vallják.


Van sok támogatás. Igen. Mégis kevesebb a gyerek. Igen. Nehezebb elindulni. Igen. Később kezdenek az emberek családot alapítani. Igen. Ezek valóságok. És bizony aki kevesebb támogatást kap, az hátránnyal indul. Ahogy te is írtad, hátránnyal indultál. És nem örömmel írsz róla.

Ami mocsok bosszantó, hogy az a cél, hogy nőljön a család, miközben pénzt vesznek el a kezdő családoktól.

A CSOK nőtt. Hurrá. Annyit jelent, hogy a hitel összege nőtt. És aki már igényelte, azon nem segít. Aki meg nem 3 gyerekezik, az a CSOK óta emelt árakkal nem tud versenyezni. De ezt is biztos kiszamoltad. :)

2018. dec. 10. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!