Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » De most komolyan. Mi a baj a...

De most komolyan. Mi a baj a rabszolgatörvénnyel?

Figyelt kérdés
2018. nov. 30. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

"Én sem értem. Panaszkodik a sok anyaszomorító hogy keveset keres, de mikor túlórázhat, pofázik. Ilyenkor látszik meg hogy ki az aki akar dolgozni, és ki az akinek a szaja jár, közben csak a markát tartaná"

Túlórák nélkül kellenne heti 5*8 óra munkával annyit keresni, hogy tisztességesen meg tudj élni. Nem túlórázni orrba-szájba, hogy azért jusson valami. Senki nem azért él, hogy dolgozzon. Utoljára a rákosisták hitték azt, hogy "örömmel" nyom le az ember túlórákat... Te nyugodtan túlórázz senki nem veszi el előled a lehetőséget, de ne a más f***ával verd a csalánt, hü***gyerek!

2018. dec. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet ezt okosban is csinálni. Túlóra előtt átadom az üres borítékot a főnöknek, hogy majd munka végén ebbe kérem szépen a pénzt. Magyarul kp.-ban, kézhez.

Dolgoztam olyan cégnél, ahol a bérszámfejtők minden túlórát hozzácsapták az alap fizetéshez. Max. havonta csak 16 órát volt érdemes túlórázni, többet nem, mert elvitte az adó.

2018. dec. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nos úgy tapsztaltam akár kisvállalkozásrór akár nagy multiról van szó, hogy túlórázni eddig is lehetett akár orvérzésig is. A kifizetések között viszont nagy a különbség míg a nagyobb cégek előszeretettel csúztatásban adják vissza vagy ledolgozásban amire nem jár túlórapótlék vagy csak minimális, addig a kisvállalkozók jobban kitudják okoskodni a túlórák kifizetését borítékos megoldásban .Ha ebből a szemszögből nézzük a dolgot természetesen a borítékos megoldás a jobb de ebben az esetben valószinű hogy a bérszámfejtésben nem lessz benne a túlóra csak egy kisfüzetben amit ha esetleg nem fizet ki a vállalkozó időben mert éppen megorrolt rád mert nem vállaltál megint 4x16 órás műszakot egymás után akkor azt az isten ki nem fizetteti vele hisz a rendes bérszámfejtésben ez nem is létezik. Nem tudom hogy egy szerződésmódosítás után ha kijelentené a vállalat ahol most dolgozok hogy ebben az évben lesz 600 túlórám amiből 400-at csak másfél vagy két év után fizet ki (éppen attól függ hogy mien bevétele lesz ha egyáltalán lesz és nem szűnik meg a gyártás vagy a cég)mennyire örülnék neki de magamat ismerve nem szeretek úgymond igéretek után túlórázni nem teccene a dolog. Persze ez azt is fölveti hogy mi van akkor ha én szeretném otthagyni a céget de van még 200 túlórám amivel lóg a cég. Azt kifizetik azonnal? Vagy csak évekkel később? Ez hasonló kérdés ahhoz amikor ledolgoztatják a munkaközi szüneteket. Amikor megállapodsz a céggel 8 órás műszakban ami magában foglalja a szüneteket is mert ugye a parasztnak szünet is kell sajnos néha nem egy gép. De a kivett kb. 20-30 perc szünetet nap végen le kell dolgoznod vagy éppen hallottam ojanról hogy egy hétvégi műszakot ingyen dolgoznak a munkaválalók mert az a szünet ledolgozása. Mert ugye szünetben csak dög.ik az a melós és nem termel. Ezért túlóra helyett vagy robotok beszerzése helyett inkább dolgoztassuk le a szünetet hisz ebben van a rengeteg pénz.
2018. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!