Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kapitalizmus olyan jól...

Ha a kapitalizmus olyan jól működik és dübörög a gazdaság, akkor miért kell a 21. században napi 10-12 órát dolgozni?

Figyelt kérdés

Megéri ez a hatalmas nagy "jólét"?

Gyakorlatilag az ember élete már semmiből sem áll,csak a munkából.

Semmi magánélet,családi élet.


Nyugaton 40 óránál is kevesebbet akarnak dolgozni az emberek.Nálunk meg ugyanazért egyre többet kell dolgozni.


2018. dec. 2. 09:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#9 Akkor ne menjen vállalkozónak. Én se megyek be a Gundelba, ha nem tudom kifizetni a számlát, nem pedig bemegyek, zabálok és angolosan lelépek, mert "nem tudom kifizetni". Ja és ne legyél naiv, ha levinnék az adókat, azt ugyanúgy elcsalnák.
2018. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10: "A vállalkozók mindig fognak ügyeskedni."


Inkább fogalmazzunk úgy, hogy lesznek olyanok _is_. Ha viszont az éves szinten realizálható nyereség ténylegesen arányban állna a vállalkozásba fektetett energiával és költségekkel (horribile dictu, ha egyáltalán lenne nyereség), akkor lényegesen kisebb lenne ezek száma, mert nem érné meg az a kiügyeskedett plusz bevétel a lebukás kockázatát.

2018. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11: Hát persze, ez mind szép és jó.. csakhogy Magyarországon vagyunk, ahol - a hírekkel ellentétben - egyre nagyobb a munkanélküliség, a vállalkozók egy nagyon nagy hányada pedig _kényszervállalkozó_ (hallottad már ezt a kifejezést?), szóval amit írsz, az nálunk jelenleg nem érvényes, abból az egyszerű okból kifolyólag, mivel sok embernek nincs választási lehetősége.
2018. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert nálunk nem kapitalizmus van hanem orbánizmus.
2018. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!