Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem helyeznek elég...

Miért nem helyeznek elég hangsúlyt a roma-magyar viszonyok jobbítására, megoldására?

Figyelt kérdés

Egy hazában élünk, egymásra kell, hogy számítsunk, egy nyelvet beszélünk. Ideje volna már végre kezet fognunk!

Be kell látnunk, hogy ez a legcélravezetőbb út.



2018. dec. 4. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Mert egyik fél sem akarja és az amúgy is sok pénzbe kerül, amit el is lehet lopni.
2018. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Átlagembernek. A politikusoknak az a legcélravezetőbb, ha megvásárolja a roma szavazakókat, ehhez az egyik feltétel, hogy a romák aljarétegének azt hagy csinálni, amit csak akar.

Ózdon is ebből lett elege az embereknek, ezért lett összefogás és kampányolt az MSZP polgármesterjelölt is Janiczák mellett, mert a Fideszes polgármesterjelölt ott is a cigók szavazatát vásárolta meg, bulikat tartott nekik, stb.

2018. dec. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs belőle haszon. Most a migráns a főellenség, majd ha azok is elfogytak jöhetnek a cigányok.
2018. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ideje volna már végre kezet fognunk!"

Ilyen fellegzős hülyeségeket csak politikusok meg értelmileg sérültek hangoztatnak. Menj le egy Borsod megyei cigánytelepre és fogdosd meg a kezüket.

2018. dec. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minek? Max száz év és cigány ország lesz Magyarországból, akkor meg már úgy se lesz kivel kezet fogniuk. Erre a kis időre már tök mindegy.
2018. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mire kéne nagy hangsúlyt fektetni?


magyarból és romából is két féle van. az egyik be tud illeszkedni akármilyen társadalomba, a másik meg nem.


az a baj, hogy még mindig ott tartunk, hogy a probléma gyökere az, hogy én magyar vagyok, a másik meg cigány.


ha ez a különbség elveszne a közbeszédből, rájönnénk, hogy nem is létezik etnikai probléma.

2018. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én oláh cigány vagyok, de magyarral soha. Mindenki maradjon a kaptafájánál ezt nektek magyaroknak is illő elfogadni. Nekünk cigányoknak ez igy jó ahogy van.
2018. dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nektek jó - itt az utolsónak válaszolok -, de a magyar társadalomnak sokba kerül. A beilleszkedés egyik célja, hogy a cigányok is dolgozzanak. A CSOK-ot is kapják, mely rengeteg pénz. Meg a segélyeket. Ezért be kell látni, hogy a magyar állampolgárság nem azt jelenti, hogy "jogunk van a segélyre", hanem azt is, hogy jogunk van dolgozni.

Bár másik kérdés lehetne itt a Gyakorikérdéseken, de fel kell tenni a kérdést, hogy a magyar társadalomnak meddig kell eltartani a szándékosan segélyből élőket? Tehát eljön az idő és már itt is van, amikor azt fogjuk mondani, hogy mostantól kezdve senkinek egy petákot se, mert akkor pl. polgári engedetlenség és tüntetések útján ki tudjuk kényszeríteni azt a magyar államtól, hogy csak azokat támogassa, akik dolgoznak.


Mindenki maradjon a kaptafájánál, de akkor tartsa is el magát, kérem szépen.

2018. dec. 5. 11:58
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár választ nem kaptam, de azért hadd fejtsem ki, hogy miért volna jobb a végleges megbékélést keresni. Például mert feszültségek nélkül élhetnénk, az ország magasabb szintű fejlődését eredményezné, javulna a társadalmi együttműködés, csökkennének a negatív kriminalisztikai adatok, több ember dolgozna, így a gazdasági fejlődés erősebb lenne, javulna az ország nemzetközi megítélése, az ország hatékonyabban tudna fellépni nemzetközileg jogainak érvényesítése szempontjaiból, mindenki jobban érezné magát az országban, csökkenne a szegénység, ellenőrzöttebbé lehetne egyesek vagyonosodását tenni ( tudjuk, hogy sok olyan szuper autókkal járó és szuper villákban lakó ember van az országban, akinek jövedelme igencsak kétséges forrásokból származik, de ő is sorban áll a segélyért meg a CSOK-ért.), hosszabb távú és stabilabb növekedés lenne tervezhető az ország számára, csökkenne az államháztartási hiány, több pénz jutna az iskoláknak, kórházaknak, egyetemeknek, csökkenne az infláció, növekednének a lakossági megtakarítások, mindenki jobban élne és jobban érezné magát Magyarországon.
2018. dec. 6. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:

te most összemosod az etnikai dolgokat azzal, hogy ki élősködő és ki nem...van elég magyar is, aki inkább arra utazik, hogy más eltartsa vagy az állam...és ezt úgy mondom, hogy én nem vagyok cigány...egyszerűen nem ezzel foglalkozok.


a 7-esnek teljesen igaza van, a kérdésre válaszolt. én is erre akartam célozni. vannak olyan emberek, akik beilleszkednek a társadalomba és vannak, akik egyáltalán nem akarnak semmilyen formában beletartozni...akkor sem, ha méginkább eröltetjük...


a CSOK-kkal meg mire mennek, ha egyéb forrásból nincs jövedelmük? az csak egy otthonteremtési támogatás...az még mindig csak egy része annak, hogy valaki az elég körbehatárolt feltételeknek megfelelő lakást megvehesse, ha a másik fele is megvan...ha nincs, nem kapsz CSOK-ot sem...szóval nem tudom, ezt hogy hozod ide...nem a dolgozni nem szerető emberek használják ki a CSOK-ot...

2018. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!