Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem maximalizálja...

Miért nem maximalizálja Magyarország 200 ezer forintban a nyugdíjakat és csökkent annyi adót, amennyit ezen megspórol?

Figyelt kérdés

A nyugdíjakra megy el a legtöbb pénz és bőven vannak ilyen 1,2-1,3 milliós nyugdíjak is.

Annyit kellene mondani, hogy gyerekek, bezár a bazár, nincs pénze az országnak, szorítani kell a nadrágszíjon. ez van.



2018. dec. 4. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ezt én sem értem mi értelme a jóléti nyugdíjaknak, amikor a nyugdíjasok ráadásul a kommunizmust építették, ami után még mindig mi fiatalok fizetjük azt a hitelt amit ők vettek fel és ők tapsoltak el. De hát ez egy ilyen ország sajnos. Az értékes embert nem becsülik, azokat elkergetik.
2018. dec. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na jó, azt is elismerem, hogy a minimálnyugdíjunk is szégyen, mivel valami 28,5 ezer forint még mindig, miközben a szlovákoknál 270 euró (86 ezer forint) úgy, hogy náluk sokkal alacsonyabb az adóelvonás, mint nálunk, tehát nincs is annyi pénze a szlovák államnak, amiből fizetni tudnák.

A 28 500 forintról meg lehetne emelni 40, esetleg 50 ezer forintra a legkisebb összeget.

2018. dec. 4. 13:56
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
És hogy fizessem ki 200 ezres nyugdíjból azt a budai bérleményt, amit az elmúlt 30 évben ki tudtam fizetni a magas fizetésemből és az az alapján megállapított nyugdíjból?
2018. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Költözz másikba mondjuk.
2018. dec. 4. 14:27
 5/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%
Szerinted úgy kb mennyit lehetne spórolni a 200 ezerben maximált nyudíjakon? Csak sacc/kb?
2018. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

"És hogy fizessem ki 200 ezres nyugdíjból azt a budai bérleményt, amit az elmúlt 30 évben ki tudtam fizetni a magas fizetésemből és az az alapján megállapított nyugdíjból?"


Lehet költözni vidékre.

Ha egy dolgozónak ezt tanácsolják,aki termel,akkor egy nyugdíjasra többszörösen igaz.

Költözzön vidékre,neki már teljesen mindegy hol él,mert nem dolgozik.

2018. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Aki nagyon magas nyugdíjakat kap, az nagyon sokat is fizetett be. Részben azért, mert magas volt a fizetése, és így sok járulékot Is fizetett. Részben azért, mert a nyugdíjkorhatár elérése urán is még sokáig dolgozott, ami jelentősen növeli a későbbi nyugdíjat ( cserébe évekig ugye nem kap semmit).


A milliós nyugdíjak (országosan pár tucat ember) nagy része pont azért ilyen magas, mert hetvenvalahány évesen mentek csak nyugdíjba.


Ha jó kommunista módjára maximálod a nyugdíjakat, azzal megint csak a rendesen dolgozókat bünteted. Két dolgot érsz el vele: meg több feketemunka és meg több kivándorlás.

2018. dec. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Októberben így oszlottak meg a nyugdíjak: [link]

Vagyis, 213 714 öregségi nyugdíjas kap 200-ezer Ft feletti nyugdíjat.


Tól-ig határok vannak megadva. Úgy számoltam, hogy a sáv középső értékével számítottam az összeget. (Például, a 2 705 nyugdíjasnak fizetett 401- és 500-ezer Ft közötti sávban, fejenként 450-ezer Ft-tal számoltam.)

Így számolva:

• havonta 56 323 300 000 Ft kerül kifizetésre, a 200-ezer Ft felett kapóknak;

• havonta 42 646 800 000 Ft kerülne kifizetésre, ha max. 200-ezret kapnának;

• havonta 13 676 500 000 Ft takarítódna meg.

• havonta 3 256,31 Ft-ot jelentene egy-egy aktív dolgozóra, ha szétosztanák a megtakarítást. (4,2 millió fővel számolva.)

2018. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Mert nem szivatják a szavazóbázisukat, a szent teheneket.
2018. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

A nyugdíj JÁRANDÓSÁG és nem könyöradomány vagy segély.

Mindenkinek attól függ a nyugdíjának a nagysága, amekkora VOLT a járulék befizetése élete során. Ebből utólag elvenni nem lehet.

Mit szólnál ha a főnököd közölné, hogy az előző havi fizetésedet maximalizálja egy szerinte jó összegben, mert hiába volt szerződésed, hiába dolgoztad le a munkaidődet és hiába végezted el a munkádat, szerinte jobb helyen lenne h a részvényesek kapnák meg felosztva?

A nyugdíjak csökkentése lopás, ugyanúgy, mintha a fizetésedet nem fizetnék ki neked amikor már ledolgoztad érte a hónapot.

Csak 2013-ban törölték el a nyugdíjplafont, tehát akinek magas a nyugdíja, annak többségében nem emiatt a pár év miatt az, hanem ahogyan már más írta - mert sokkal tovább dolgozott, mint a nyugdíj korhatár. Ebből következően kevesebb ideig is fogja feltehetőleg kapni azt a magasabb nyugdíjat ha 77 éves koráig dolgozik mint Tarlós főpolgármesterként, szemben azzal aki 65 évesen már nyugdíjba ment.

Azért én nagyon szégyellném magam a helyedben kérdező, hogy olyanoktól sajnálod a nyugdíjukat, akik MÁR LEDOLGOZTÁK az életüket és rendesen fizették a járulékot sok évtizeden keresztül, és életerős fiatal emberként te akarod azt elkölteni helyettük.

Mindig anyádékon, nagyszüleiden élősködtél életedben?

2018. dec. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!