Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CEU távozása segíthet...

A CEU távozása segíthet megoldani a lakáshiányt?

Figyelt kérdés

Ha azt nézzük, hogy ha egy magyar jóskapista költözik fel vidékről, és kezdő fizu gyanánt keres össz-vissz 150 ezer forintot, és valahol kint a francban dél-pesti panelben szobatárssal nyomorog, az igazából nem sokat nyom a latba, bár az is számít. De az, hogy az V. kerületből, abszolút belvárosból elmegy 1600 diák + a hozzátartozóik + az a rengeteg tanár + az akik a CEU miatt még elmennek, zömmel külföldiek, akik eddig magyarok számára megfizethetetlen milliós belvárosi villákban laktak, azok már elég sokat kitehetnek. Ne felejtsük el, hogy a belvárosból indult ki a lakásárrobbanás, ami terjedt ki a külvárosokra is, mivel kiszorultak a magyarok a belvárosból a lakáshiány miatt. Na most ez a folyamat akár meg is fordulhatna, ami jó lenne szerintem, hogy úgy kb. 5000 dúsgazdag külföldi, akiket Soros havi milliókkal pénzel, azok áttelepülnek Bécsbe. Szerintem ez akár az AirBNB-nek is odatolhatna egy kis visszaesést, mert ezeknek a haverjaik nem ide járnának bulizni sem, hanem Bécsbe.

Mindezeket figyelembe véve, az átlagembernek összességében mégis jó a lex CEU törvény? Végül is jóskapistának előnye nem volt semmi belőle, hátránya viszont igen. Lehet itt jönni, hogy micsoda dolog ez, hogy az oktatás szabadságát korlátozza a kormány és hogy ez milyen diktatórikus, meg ez nem egy jogállami húzás meg minden, de ez szerintem azokat az embereket akik nyomorognak a magas árak mellett, ez érdekli a legkevésbé.


2018. dec. 4. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gazdasági szempontból és lakhatósági (ha jól értem a kérdésed) szempontból ez olyan csekélység hogy nem igazán oszt szoroz szerintem
2018. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen, jövő héttől, egy ezresér fogják utánad dobni a legjobb albikat.
2018. dec. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ma este még kérdezd meg egyszer, aztán holnap belefér újabb 4-5 kérdés.
2018. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
De te miért nem költözöl el nyugatra amúgy? Miért itt sírsz, hogy nem élsz meg?
2018. dec. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, jövő héttől, egy ezresér fogják utánad dobni a legjobb albikat."


Legalább ne írj butaságokat ha nem értesz hozzá... Kedves kérdező, ne is figyelj rá! 2000 Ft lesz a legjobb 100 albi ára, ez a féléves díj. Gyuritól tudom, kicsit mérges a CEU miatt, de nem rossz gyíkember ő.

2018. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog érdemben változni, mivel csak az a része költözik el Bécsbe, amelyik az amerikai diplomát adja ki...

A közép európai egyetem továbbra is itt marad.

2018. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, nincs neked valami komoly pszichiátriai problémád? Hányadszor kérdezed ezt már meg?
2018. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Imponáló látni, amikor a Fidesz seggének a nyalása, a kisebbségi komplexus és a proliság ilyen harmonikusan vegyül
2018. dec. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!