Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Romák felemelkedésében tényleg...

Romák felemelkedésében tényleg segíthet a tanulás, mint ahogy azt sokan hangsúlyozzák?

Figyelt kérdés
Nem lehet hogy a megszerzett tudást is csalások és büncselekmények elkövetésére használják majd?

#tanulás #roma #bűncselekmény #tudás alapú társadalom
2012. okt. 23. 03:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Tanulni feltehetően a normálisabbak fognak, akik nem bűnöznek, de nem kizárható, ahogy más nemzetiségű fehérgalléros bűnözők eseteiben sem.
2012. okt. 23. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a romák egy jelentős rész nem hobbiból nem dolgozik. nem arról van szó, hogy ott a klassz állás ahova örömmel várják és ahol kap annyi pénzt, amiből szépen el tudja tartani a családját és ő inkább nem. legjobb esetben is a legszarabb munka várja(árok ásás és társasi), fillérekért. így nem nagy csoda a jelen helyzet.


szerintem két út van csak:

A) addig önteni a pénzt az oktatásba míg generációról generációra szép lassan lesz valami felzárkózás náluk

B) meg kell fizetni jól az egyszerű fizikai munkát. és nem annyit juttatni csak, amiből éppen elvegetál a melós azon az alapon, hogy úgy is elvállalja valaki ennyiért is, mert annyi a munkanélküli.


mi más lehetőséget látsz?

2012. okt. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
nagy részük fegyelmezetlen és fegyelmezhetetlen, ez a fő baj
2012. okt. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon nehéz helyzetben vannak azok a romák akik kiemelkednek abból a közösségből ahova tartoznának.A bőrszínük és egyéb jellegzetességük miatt nagyon sok előitélettel kell szembenézniük:általános vélemény róluk a lopás,munkakerülés stb..mondja a magyar...Ahonnan kiemelkedett a roma közösségből az sem fogadja be,mert más lett és nem oda tartozik!! Ídentítászavarnak nevezik (nem tudja hol van a helye a világban)amivel szembesülnek naponta! Privát véleményem az:a rendes roma emberek kapják meg a legtöbbször:a romák lopnak,csalnak,léhűtők és egyéb jelzőt.A véleményalkotás nincs tekintettel arra az egyénre aki úgy akar viselkedni és dolgozni ahogy a társadalom azt elvárná!! Az érdekükben hozott számtalan törvény,intézkedés mögött sehol sem lelem föl:A kiemelkedett vagy a kiemelkedő romáknak teremtene lehetőséget!!!! Nekik sajátos kultúrájuk van amit immár országosan megismerhetett mindenki:Nem ismerik és nem akarják megtanulni:Enyém,Tied,Övé!!!!!!Lásd a magánnyugdíj elvétele!!!
2012. okt. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 4/4-nek.

Ha nincs munkájuk, amiből meg tudnának élni, akkor milyen lehetőségük van? A Kádár-rendszerben a nők és férfiak is dolgoztak, a gyerekeik iskolába jártak. Nálunk volt külön cigány iskola. Akkor a bűnözők között ugyanannyi cigány volt, mint magyar.

Sőt, volt közöttük nagyon sok tisztességes is.

AÍ 80-as években olajkályhával fűtötték még az irodákat, ahol dolgoztam. A főnökség nagyon kevés olajat engedélyezett, hogy ne legyen 18-20 foknál melegebb. Az olajat egy cigányember hozta naponta. Egyébként az udvarban stb. dolgozott egész nap.

Egy délelőtt kért kölcsön tőlem 20.- Ft-ot.(Ez egy heti kajára elég volt). Adtam neki. Gondoltam, hogy nem adja vissza, és többet nem kér majd. Meglepetésemre fizetéskor hozta a pénzt. Sőt, hálából a mi kályhánkat naponta kétszer töltötte fel.

Ezt csak azért írtam, hogy nem igaz az, hogy vérükben van a munkakerülés és a lopás. A rendszerváltás után nagyon elromlott a helyzetük. Lassan a második generáció nől fel úgy, hogy a szülők nem dolgoznak, nincs előttük normális szülői példa.

A hajléktalanokon miért nem szokás felháborodni? Nem azon, ahogy élnek, hanem azon, hogy hogyan, miért jutottak erre a sorsa?

Közöttük nincsenek cigányok! Ők sem dolgoztak soha? Nem is akarnának dolgozni és normális körülmények között élni?

Vajon néhány év múlva hány magyar család lesz hajléktalan?

2012. okt. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
24%
Tulajdonképpen azt is vehetjük egyfajta felemelkedésnek, hogy minél több bűncselekmény és csalás árán még nagyobb poént csinálnak az országból.
2012. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem.
2012. okt. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4%
Ilyesmire egyetlen fillért sem szabad költeni. Aki meg akar tanulni valamit, az vesz egy könyvet magának és megtanulja. Aki nem akar, az pedig akkor sem fogja ha trilliárdmilliárdokat ölsz bele.
2012. okt. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
A romák 99% ának esze ágában sincs tanulni,meg felzárkózni sem.
2012. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és én megmondom úgy,ahogy van: szigor. Példa.

Találkoztam egy csajjal az egyetemről hétvégén. Mikor mentünk a kávézóba, mesélte, hogy az úton ide elővette valamiért a telóját a villamoson, és hallotta, hogy két cigány gyerek azt elemezgeti mellette, hogy hogyan tudnák tőle elvenni, és beadni a zaciba...

Nyilván, ha én ott vagyok, nem mernek ilyet mondani, mert látják, hogy van vele valaki, aki ha kell, megvédi. Ezért mondom, hogy a cigóknak egy kis fegyelemre lenne szükségük...nagyon elkanászodtak, és ebben a rendszernek is szerepe van.

2012. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!