Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ember tényleg annyit ér,...

Az ember tényleg annyit ér, amennyije van?

Figyelt kérdés
Nemrég hallottam ezt a kifejezést és állítólag egy magyar politikus mondta. Hogy pontosan hogyan is értette azt nem tudom vagy hogy minek kapcsán mondta. Mondjuk elég nehéz félre érteni, ha az ember először hallja, rögtön anyagi vonatkozásra gondol. Viszont ha jobban belegondolunk, úgy is lehet értelmezni ezt a kijelentést, hogy az ember annyit ér, amennyit belefektet az életbe, tehát tanul, dolgozik, másokon segít, mivel ezek mind hozzáadnak egy kicsit. Szerintetek az adott képviselő ezt hogyan értette és mivel kapcsolatban mondta?

#tanulás #politika #munka #gazdasági tőke #társadalmi tőke #kulturális tőke
2018. dec. 5. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ezt Lázár János mondta egy közgyűlési beszédében, 2008-ban.


https://www.youtube.com/watch?v=QS91Dqud1wQ



Aztán később persze elnézést kért és megpróbálta megmagyarázni, hogy ezt a képviselőkre értette( https://www.youtube.com/watch?v=9smuVRxPMk0 ), aztán hogy mi az igazság, azt csak ő és az ott jelenlévők tudják.

2018. dec. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Az igazi kérdés, hogy te mit gondolsz erről a közhelyről. Mennyi "hitelt adsz" egy ilyen kijelentésnek?
2018. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem
2018. dec. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

Az ember tényleg annyit ér, amennyi embersége van.

2018. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Ez, tökéletesen igaz.
2018. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Tegyük hozzá, ott van a kdnp (keresztény demokrata néppárt) elfelejtik olykor, hogy a kdnp nélkül Nagyon sok szavazatot veszítenének.


Szövegkörnyezetből kiragadott mondat előzmények nélkül "amennyije" nem tudni mire vonatkozhat.

Ha anyagiakra, akkor ezt így kimondva, érdekes, hogy kiszedték. (Beleugrott a provokáció gödrébe)belőle amit gondol a nincstelenekről, talán ezért váltak meg tőle. Ha lelkiekre értette (bár ez kizárt egy politikusnál)

ha anyagiakra vonatkozik, akkor egy lelkész,pap...kb. kevesebbet ér, mint egy étteremlánc tulajdonos.


Viszonyítás kérdése, ha valakinek libái vannak, több millió, és kijelenti: mindenki annyit ér amennyije van.

(itt nyílván libára vonatkozik "amennyije" , és nem kacsára)

2018. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A videó kapcsán csak annyi jutott eszembe, hogy ez ékes példája annak, ha valamit megpróbálunk kimagyarázni és még tovább rontunk a helyzetünkön. Ha valamit úgy gondoltam öt éve, és ma is tartom magam hozzá, akkor nem próbálom kimagyarázni és végképp nem kérek bocsánatot érte. Ha viszont ma már máshogy gondolom, akkor bocsánatot kérek és nem magyaràzkodom. De az, hogy még mindig úgy gondolom a dolgot, ahogy régen, erre elkezdek magyaràzkodom és még bocsánatot is kérek, az valahogy nekem nem passzol össze.
2018. dec. 7. 10:08
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

"Tegyük hozzá, ott van a kdnp (keresztény demokrata néppárt) elfelejtik olykor, hogy a kdnp nélkül Nagyon sok szavazatot veszítenének."



Szerintem kb semmit sem vesztenének. Annyira egybeforrtak sok sok éve, és csak azt hallani, hogy Fidesz Fidesz. Szakadás esetén iszonyú kampány kéne a KDNP-nek, hogy egyáltalán parlamentbe jusson.

2018. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!