Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A túlórákat miért nem számoljá...

A túlórákat miért nem számolják bele a nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés

Van,akinek úgy van meg 40 év,hogy életében nem túlórázott,egy kényelmes,állami munkahelyen dolgozott.


Mások meg 40 évéből a túlórákkal,akár+ 5 év is kijönne.


2018. dec. 7. 21:26
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Aki sokat melózott,egész életében,nem 8 órázott,hanem hétvégén is tolta sokszor,neki a szervezet is jobban lestrapálódott,így megérdemelné,hogy fiatalabban menjen nyugdíjba,mint mások.
2018. dec. 8. 21:23
 12/17 anonim ***** válasza:
Én értettem, azért is írtam, hogy érdekes felvetés.
2018. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező te nem figyeltél, megkaptad rá a választ. De akkor megismétlem.

Ha 8 órás munkád van és AZNAP volt túlórád, az nem többlet nap, nem adódhat össze mert TÚLÓRA és nem munkanap.

Azonban ha egy új napon túlórázol, akkor az egyben egy plusz munkanap is lesz ezzel és így a ledolgozott napjaid száma is nő.

2018. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Kérdező te nem figyeltél, megkaptad rá a választ."


Te nem figyeltél. Ő azt próbálta kérdezni, hogy miért nem az összes óraszám/8 óra által kapott értéket vesszük alapnak a nyugdíj(korhatár)számításnál. :D

2018. dec. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Igen,utolsó,így egyértelműbb a kérdés,talán nem egyértelműen fogalmaztam.


Szerintem baromira nem éri meg túlórázni.

Mert nem kompenzálják annyival,hogy megérje ezért kihajtani magát az embernek.

Jó eséllyel mondjuk egy férfi esetében meg 65 év előtt sokan meg is halnak.


Kicsit ez nekem arra hasonlít,amikor feketén dolgozik valaki,vagy 4 órára jelentik be.Ott is csökken a nyugdíjalap illetve az ideje is feleződik,közben rongyosra dolgozza magát az illető.A jelen feléli a jövőt.

2018. dec. 9. 00:51
 16/17 A kérdező kommentje:

A rabszolgatörvény kapcsán jutott ez eszembe,ahol egyre többet fognak dolgozni az emberek,és nemhogy hamarabb még várhatóan később fognak elmenni nyugdíjba.

Egyre több lesz az olyan ember,aki nem éli meg a nyugdíjat.

2018. dec. 9. 00:52
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

#14

Nem olyan bonyolult a dolog, az ember elolvassa azt amire reagálni szeretne és UTÁNA ír rá reakciót. Miért nem megy?

"A túlóra így tényleg nem ad hozzá, hogy volt havonta 12 túlórád, mert 2 naponta bent kellett maradni, akkor attól még nem fogják összeadni és megtoldani a napjaidat. Mert nem voltak önálló munkanapok.


De a jövedelmedbe beleszámított, így járulékot is többet vontak le miatta tőled - ezért a nyugdíjad is több lesz vele."

Ezt írtam a #3-ban. Értem, hogy ha én írom akkor nem szokás figyelembe venni, mert csak, de attól még ott volt a válasz.

2018. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!