Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyivel fog...

Szerintetek mennyivel fog növekedni az alkoholisták száma, ha bevezetik a rabszolgatörvényt?

Figyelt kérdés

Több szakmunkás ismerősöm van,aki azt mondja,hogy nagyon sokat kell dolgozni,mert munkaerőhiány van.

Sokan szombat,vasárnap is dolgoznak,viszont mikor hazamennek agyonra isszák magukat,mert másképp nem lehet elviselni ezt a monoton hajtást.


Vannak gyárban dolgozó ismerőseim,és azt mondják ott is a 3 műszakos és 12 órás munkarendben dolgozók elégedetlenek,kiégettek,gyakran cserélődnek az emberek,a leggyakoribb ok az elbocsájtásnál,hogy vagy alkoholfogyasztáson kapják őket,vagy nem mennek be túlórázni.


Akik kényelmes,8 órás munkahelyen vannak ott talán kisebb az arányuk az alkoholistáknak.

Nekik a hétvége szabad.


2018. dec. 9. 13:37
 1/8 A kérdező kommentje:
400 ezer alkoholista van kb az országban,ezt olvastam,és kb évente 30 ezren halnak meg az alkoholizmus miatt.
2018. dec. 9. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
400 ezertől bőven több van. Én 1 milkát olvastam régebben. Amúgy már nincs hova növekednie, mert az emberek fogynak, aki pedig hajlamos rá, az már most is iszákos.
2018. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez a 400 ezer csak a keménymag,akik napi szinten isznak.
2018. dec. 9. 13:49
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem van hová növekedni,az alkoholisták többsége középkorú vagy annál idősebb.


Szerintem a fiatalok között is várható majd növekedés,a kilátástalanság miatt.

2018. dec. 9. 13:51
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
67%
Én pl az említett 12 órás munkarendben vagyok. Sose cserélném el 8 órásra ha nem muszály. 3 nap meló 3 szabad. 15 munkanap egy hónapban. Ki veszek 3 nap szabit és a szabadnapokkal 9 napot vagyok otthon. Ügyintézésre szabadság nem kell. Ha változtatna a cég sokan továbbálnának másik hasonló helyre mert mindenki szereti ezt a beosztást. Nem ettől lesz valaki alkoholista.
2018. dec. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen kérdező, az alkoholizmus lényege pont az, hogy napi szinten igényed van a piára.
2018. dec. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem, hogy a rabszolgatörvény miben érinti az egyéni vállalkozó ismerőseidet, de rendben.
2018. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.

Mert nem érted az okosokat. Itt a feelingről van szó, hogy a diktatúrában rabszolgának érzik magukat, menthetetlenül, védhetetlenül, korlátlanul, és a többi.


Már az alkoholizmust is a rovására lehet majd írni a többi minden mellé a kormánynak.

2018. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!