Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy képesek még egyesek a...

Hogy képesek még egyesek a rabszolgatörvény után is védeni a fideszt?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 22:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
13%
Hiszti az egész azért. Senkinek nem kell kötelezően 400 órát túlórázni. Megegyezés alapon lehet majd. Fenének kell hisztériázni folyton
2018. dec. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

#1 Majd akkor is ugyanez legyen a véleményed amikor mész új munkát keresni és a munkáltatók 90%-a beleírja az apróbetűsbe, hogy márpedig amikor ők azt mondják, akkor bizony te bent maradsz. Meg nem csak te, hanem a pénzed is 3 évig.


Ugyan egy cég miért ne írja át a szabályzatát ha munkahiány van úgyis, és legális is? Alig lesz olyan cég aki egyetem módra megengedi majd, hogy ha bent akarsz maradni akkor maradsz, ha nem akkor meg nem.

Tényleg ilyen rossz a felfogási képessége a szavazók 49%-ának?

2018. dec. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
18%
Én szerintem ez a törvény nem is a magyaroknak készült, hanem azoknak a külföldieknek, akiket a magyarok helyére akarnak behozni dolgozni.
2018. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
20%
Mond náluk jobbat, és rájuk fogok szavazni.
2018. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Bizony megtehetik a cégek, és ez nem csak elméleti lehetőség. Az egy dolog, hogy számokat tekintve munkaerőhiány van, azért ezt nem ilyen egyszerű. Gondolj bele, hogy a munkahelyek nem egyenletesen oszlanak el, az ország számos térségében hatalmas munkanélküliség van. Na azok az emberek ki vannak szolgáltatva, és nem tehetik meg azt, hogy otthagyják az egyetlen állásukat, mert akkor talán nem lesz másik, és bizony a család éhen hal. Pont ez a réteg az, amelyiknek nincs és nem is lehet megtakarított pénze, hogy hetekig, hónapokig kimaradjon, és állást keressen. Elköltözni nyilván nem tud, mert az ingatlanhoz is pénz kell, marad az egyetlen lehetőség, hogy azt csinálod, amit mondanak.


És hidd el, hogy itt nem csak arról van szó, hogy soká fizetnek ki, meg na és mi van akkor, ha kicsit kevesebbet pihen az a szerencsétlen! Aki túl van hajszolva, annak az egészsége is jobban romlik, hamarabb hal meg, de ha még nem is megyünk ennyire előre, a túlterheltség bizonyítottan fokozza az üzemi balesetek esélyét, és ember legyen a talpán, aki képes lesz ezért pert nyerni a munkáltatóval szemben, mondván, hogy ő a hibás, és nem a munkavállaló. Vagy a munkavállaló ilyen esetben netán az államot perelje? Azzal szemben sem lenne nagyobb esélye, de megelőzni kell a bajt, nem utólag nyálat verni.


Azt se hitted volna, hogy lenyúlják a manyup-megtakarításodat, és mégis.

2018. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
38%
Sokan féltik itt az egykulcsos adót meg a családi adókedvezményt,félnek,hogy egyszer megszűnik a habzsidőzsi.
2018. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Most akkor habzsidőzsi van vagy rabszolgasors?
2018. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%

#7 Fidesz érdekeknek habzsi, ellenzékieknek rabszolgasors. Mégis mi másért szavazna valaki a Fideszre, ha nem azért mert érdeke van belőle, vagy mert úgyis jól él? Mint például ahogy fent is írták az egykulcsos adót, a dohányboltokat, a havi zsák krumpli vagy esetleg az erzsike évente a 4 nullával a végén.


Van egy nagyon tehetős rokonom, akinek még az irodaháza is szebb mint amit el lehetne képzelni, 3 porche a parkolóban. Büszkén felvállalta, hogy azért szavaz a Fideszre mert így kevésbé túrkálnak a cége mocskos ügyeiben, mert senkit nem érdekel. Bár ezt már megunta, eleget összeszedett már. A fidesz azzal húzta ki nála a gyufát, hogy amióta MSZP-s lett a polgármesterük, akivel egyébként jóban van. Azóta valahogy semmit sem kap a városuk, még saját kosztra csináltatott egy kis játszóteret a város közepébe annyira megelégelte.

Legalább így is elhiteti a fidesz a lakókkal, hogy ha nem ők uralkodnak a városban akkor csak rossz lehet..

Szerencsére ahol én lakom ott fideszes nyert, így legalább 250 ezres kukába dobhatom a kutyám összeszedett szarját.

2018. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy ahol "hatalmas munkanélküliség" van Magyarországon (talán vannak ilyen helyek, tőlünk távol), ott miért kéne a munkáltatónak jogot adni, hogy eszetlen módon túlóráztasson? Vegyen fel több embert, akad a munkanélküliek között, aztán dolgozzon mindenki heti 40 órát.

Nálunk, Győrben, meg pláne óvatosan kéne egy munkáltatónak emlegetnie ezt a 400 órát, mert hipp-hopp felmondanak a legjobb alkalmazottai, aztán túlóráztathat helyettük olyan embereket, akiknél örülhet, ha józanon mennek dolgozni - biztos nagyon hatékony lesz a cég. :DDDD

2018. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
5%

8. Értem, tehát rohadjon meg a fidesz, mert ahol mszp-s polgi van, ott döglődik a város, ahol fideszes, ott még virágzik.

A fidesz szavazók is mind rohadjanak meg, mert képesek azért a fideszre szavazni, mert akkor jobban élnek. Ti tényleg annyira elképesztően hülyék vagytok, hogy én szégyellem magam helyettetek.

2018. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!