Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány megnöveli a túlóra...

A kormány megnöveli a túlóra keretet ez még hagyján, de miért növeli meg a kifizetésének az időkeretét?

Figyelt kérdés

Az EU-nak meg van meghatározott maximális túlórakerete, azaz 416 óra.Ennél kevesebb lehet egy tagállamban, több nem.


A magyar kormány ezt 400-ra akarja növelni, amivel nem is lenne olyan nagy probléma.

Viszont az,hogy a kifizetésének időkeretét 1 évről három évre növeli, na az csúnyán mondva g_ciség.


Miért nem jó az 1 éves időkeret?


Ezért hívják rabszolgatörvénynek, mert túlórázik a munkavállaló, de nincs időben kifizetve a túlóra.Továbbá, túl sok jogot kapnak a munkáltatók, a munkavállalók pedig kiszolgáltatottá teszi.



Ha jól sejtem, az egész törvény úgy keletkezett,hogy egyes vállalatok képviselői elkezdtek nyafogni a kormánynál a munkaerőhiány miatt, viszont többet fizetni meg nem akarnak.

A kormány,hogy befogja a szájukat, megalkotta ezt a rabszolgatörvényt.



2018. dec. 9. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Az még semmi, de a szabályzaton is változtattak, miszerint már nem kell túlórabért fizetni, hanem alapbérért is túlóráztathatnak.
2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Azért ,hogy el lehessen sumákolni a túlóra kifizetését , ezzel ingyen munkát kapjanak a multik.

Mindenképpen nagyot fognak szívni a mutik. Majd aláíratják az emberekkel az új szerződést. Az emberek egy része nem akarja majd aláírni ,ezért ki lesznek rúgva. Az emberek másik része aláírja majd és ők később jönnek rá, hogy nem bírják azt a sok munkát, ezmiatt otthagyják a multikat. Akkor lesznek a multik nyakig a pöcegödörben, ha alig lesz ember a gyártósoron. Majd mennek dolgozni külföldre , muszájból.

Ezt nagyon nem gondolták át a multik és a kormány. Máshogy kellett volna megoldani.

2018. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Hát elmondanám neked már most sincs ember a gyártósorok mellett. Most olvastam Kecskeméten a Merci 35%-ot emel plusz rengeteg juttatás lesz. Kell is másképp honnan szedne 2500 embert az új gyárba. Most simcs ember nálunk se. Majd mennyit elszipkázik még a Merci tőlünk is.
2018. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenttudó. Ezt értem. Sajnálom , mert nem vagyok a multik ellen. De. Se a kormány ,se a multik nem akarják megérteni, hogy a magyaroknak is ugyanúgy több pénz kell, mint a németeknek, vagy a franciáknak.

Csökkentsenek adókat. Akkor a multi többet tud fizetni, a magyar vállalkozások is több levegőhöz jutnak. Az adócsökkentésnek lenne egy ezeknél is nagyobb haszna. Ide jönnének külföldről is a vállalkozások. Ide tennék a székhelyüket, hogy ide adózzanak. Mert azok oda mennek, ahol alacsonyak az adók. Sok cég több adót fizet még akkor is, ha alacsonyabbak lennének az adók.

2018. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom, az "időkeret" a túlóra természetbeni visszaadására vonatkozik. Hogy 1 éven kellett szabadságban kiadni.

De most havonta kellene pénzben kifizetni, ezt mondták.


Mellesleg a rabszolgákat fizették egyáltalán?

2018. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Hs jol tudom elég kedvezményt kapnak így is. Akár fizethetnének is. Meghirdetik az állást 170 nettóval és még odaírja hogy kiemelkedő bér. Aztán ha meg nem megy senki értetlenkednek. Az a multi amelyik talpon akar maradni fizessen. Melós már nincs csak egymástól tudják lopkodni. Plusz az ukránok.
2018. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az évente kétszer nevet és tulajdonosokat cserélő kölcsönző tetveket eddig se zavarta az ilyesmi, ahogy a megbízóikat se. Méghogy itt nem gördülékeny az érdekérvényesítés...
2018. dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fele részben nem értem a problémát. Az emberek csaknem fele a fideszre szavazott, elvárom tőlük, hogy nyavajgás helyett tapsoljanak, táncoljanak, örüljenek, sőt egy hatalmas, örömünnepbe forduló szimpátiatüntetés se lenne túlzás.
2018. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!