Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rabszolgatörvény milyen...

A rabszolgatörvény milyen dolgozókra érvenyes?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ogyűlėsi meg fideszes szolgákon kívül mindenkire ėrvenyes.
2018. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Nem vagyok otthon a témában, de amenniyre olvasgattam (igen, felületesen), ez a kollektív szerződéssel dolgozókat érinti. Persze, ők is biztos sokan vannak, de én alig ismerek ilyent, és ők is csak héba-hóba szoktak túlórázni. És van a családban olyan, aki, bár nem kollektív szerződéssel, de most is elég sokat túlórázik, mégse jön össze neki 250 óra egy évben, szóval őt se veszélyezteti ez.

De kérlek, javítsatok ki, ha túl felületesen olvastam, és rosszul értem az egészet. Mert egy kollégám pl azzal érvelt, hogy apám feleségének, aki gyárban dolgozik, kollektív szerződése van - egyébként nem -, és ezentúl 400 órát KELL túlóráznia - ami szintén nem igaz, eddig se érte el a 250et. Szóval szerintem ezt sokan félreértik, csak még én se vágom, hogy pontosan hogy is van ez.

2018. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:
51%

Minden dolgozóra. Amit a kormány állít -kollektív szerződésről illetve önkéntességről- annak nyoma sincs az elfogadott módosításban.

A kérdéses pont a beadványban:


11. §

Az Mt. 109. § (1) bekezdésében a „kétszázötven óra” szövegrész helyébe a „négyszáz óra” szöveg

lép.


És hogy egyértelmű legyen, itt a Mt. eddig érvényes szövege:


109. § (1) Teljes napi munkaidő esetén naptári évenként kétszázötven óra rendkívüli munkaidő rendelhető el.


Ha valaki itt megtalálja az önkéntességet vagy a kollektív szerződést, az adja le a legközelebbi rendörségen...

2018. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kollektív szerződéses duma tényleg csak az emberek összezavarása volt a cél, egyszerűen értelmezhetetlen.


Kollektív szerződésben max úgy lehet szabályozni a dolgot, hogy meghatározzák a maximális túlmunka számot. Ezt valójában úgy kell értelmezni, hogyha kevesebbet írnak a kollektív szerződésbe, mint ami a törvényben van, akkor nem lehet annál több túlmunkára kényszeríteni a dolgozót... akarom írni, nem kérhet több túlmunkát a dolgozó, hogy majd három év múlva vagy kifizessék neki, vagy lecsúsztassák, ha egyáltalán elszámolják neki.

2018. dec. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A túlórázni KELL dolgot nem úgy kell érteni, hogy ennyi túlórát kell végeznie ezentúl mindenkinek, ezt így senki se mondta. Csak azt, hogy bármelyik dolgozónak mondhatja a munkáltató, hogy nézzétek, van szombatra egy kis túlmunka, aki nem szeretne bejönni túlmunkázni szombaton, annak hétfőn lojalitás hiánya miatti indoklással felmondunk. Egy-két ember kirúgása után mások már nem mernek nem bemenni.
2018. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
51%
@5: pontosabban a munkáltató megkérdezib akarsz-eszombaton túlórázni. Ha azt mondod hogy nem, akkor pár perc múlva ott van előtted a papír hogy elrendelte a túlórát. Innentől kezdve már kötelező bemennib amennyiben nem jelensz meg, akkor az ugyanolyan igazolatlan, mint a normál munkaidő esetén. Na mostantól ezt tehetik meg minden héten...
2018. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kettő végül is ugyanaz, csak én virágnyelven fogalmaztam meg. Így a fideszes "cáfolattal" simán egybevág, de mégis ott a kényszer.
2018. dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

@7: nem teljesen. A fidesz "cáfolata" teljesen légből kapott állítás, amelynek semmi köze a törvény szövegének. Magyarul nettó hazugság.

Az önkéntesség csak a munkáltatóra vonatkozik, a munkásnak semmi beleszólása nincs.

2018. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!