Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet a mai bizonytalansá...

Hogy lehet a mai bizonytalanságba gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Ma azt találják ki, hogy lehet heti 6 napot dolgozni.

Holnap mi lesz? 50%-os ÁFA?


És hova rakja az ember a gyereket, ha a főnök "javasolja" (!) a szombati munkavégzést és nincsenek nagyszülők?

Vagy a bölcsi, ovi, iskola is heti 7 napon fogadja majd a munkásosztály gyerekeit?


2018. dec. 15. 21:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Akik minosegi eletet szeretne biztositani a gyerekenek, azok szerintem egyre bizonytalanabbak a temaval kapcsolatban. Plane, ahogy a parkapcsolatok alakulnak manapsag... egy no maganak szul, ez nem kerdes.

Akik szerint eleg, ha elvegetal a gyerek 18 even keresztul, az meg ugyis fog szulni, tok mindegy, mi folyik az orszagban.

2018. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
16%

"Ki van kötve a házukból az áram, de ő szereti a gyerekeit..."

Nem, ő nem szereti a gyerekeit. Ő a pénzt szereti, amit gyerekei után kap, amit majd elihat, elszívhat, eljátszhat.

Aki szereti a gyermekeit, az igyekszik a tőle telhető legtöbbet megtenni értük, de ami ennél is fontosabb, neveli őket, elsősorban saját (jó)példájával.


"Ha a bizonytalanságra csinálok meg egy gyereket, szerethetem én akárhogy, akkor sem tudok megadni neki mindent."

Miért kell mindent megadni egy gyereknek? Ha lehetőség van rá, érdemes lenne nagyszülőknél, esetleg dédszülőknél érdeklődni, hogy az ő gyerekkoruk milyen volt. Akkoriban úgy neveltek fel 4-5 gyereket, hogy lehet a karácsonyi ajándék pár szem cukor vagy egy sztaniolba csomagolt dió volt. Sőt nem volt nekik 10 pár cipőjük és egy szekrényre való ruhájuk sem. Sőt lehet négyen aludtak egy szobába, vagy többen. Nem ezen múlik, ha valaki szerint igen, az nagy probléma és még várjon a gyerekkel, mert katasztrófát fog nevelni.


Tragikus látni, hogy már a kisgyerekek is gyakran 100k-s mobilokkal rohangálnak, de minek? Érdekes, én bőven megtehettem volna, hogy veszek egy csúcsmobilt, de nem volt rá szükségem és egy 10+ éve mobilt használtam. Idén mondjuk lecseréltem, mert az aksi kezdte megadni magát.

Már ált. iskolában azon versengenek, hogy kinek van jobb telefonja, kinek van ilyen olyan konzolja, mi lesz ha felnőnek? Lehet nehéz lesz, de még a mostani NER lovagokon is túl tesznek majd? Lassan érik a világ a pusztulásra.


Itt hibázik a kormány is, mert ész nélkül szórja a pénzt támogatva a gyerekvállalást, ráadásul azt sem célzottan, hanem tova a nagyvilágba. Több gyerek nem lesz, a kiadások pedig rettentően nőnek.

2018. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%

"Miért kell mindent megadni egy gyereknek? Ha lehetőség van rá, érdemes lenne nagyszülőknél, esetleg dédszülőknél érdeklődni, hogy az ő gyerekkoruk milyen volt. Akkoriban úgy neveltek fel 4-5 gyereket, hogy lehet a karácsonyi ajándék pár szem cukor vagy egy sztaniolba csomagolt dió volt. Sőt nem volt nekik 10 pár cipőjük és egy szekrényre való ruhájuk sem. Sőt lehet négyen aludtak egy szobába, vagy többen. Nem ezen múlik, ha valaki szerint igen, az nagy probléma és még várjon a gyerekkel, mert katasztrófát fog nevelni."


Kedves barátom 2018-at írunk.

2018. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Drazicc ***** válasza:
32%
Kérdező, az emberek vállaltak gyerekeket a Kora Középkorban amikor bármelyik nap egy idegen nép lemészárolhatott, vállaltunk gyereket a törökök elleni harcok idején amikor terhes nőket gyilkoltak le százszámra, az Újkorban amikor minden évtizedben egy másik járvány tizedelte a népességet, a 20. század háborúiban és diktatúráiban, most miért nem vállalhatnánk? Minden kornak megvan a maga nehézsége de mit mondjanak pl a Kárpátaljai magyarok, nekik még nehezebb...
2018. dec. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
77%

#12

Akkor pont ideje kikapcsolni a számítógépet és kimenni a kertbe havat kapálni, mert 1948-ban is így volt.

2018. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%

"Kedves barátom 2018-at írunk."


Abban ne legyél olyan biztos, hogy az ő elméjükben is 2018 van.

2018. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereket szeretni kell és nem vállalni."

Ebben igazad van, de nem adhatok neki reggelire két karéj szeretetet és nem öltöztethetem szeretetbe, ha hideg az idő, továbbra is szükség van a mocskos pénzre és arra, hogy tudjam, holnap is lesz belőle.

2018. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon egyszerű! Hogy idézem a rabszolga törvény kitalálóját!

Kósa Lajos:

“Az eleje is fontos ha most oda mész egy nőhöz: Figyelj! Dugunk egyet? Úgyis az lesz a vége, de biztos pofán vág érte!”

2018. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Kósa Laller tudna mesélni a nőkről. A felesége is egy nőért hagyta el. :D
2018. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

# 19/

Akkor ő is okozója Magyarország pusztulásának! :(

2018. dec. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!