Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tüntetők azért tüntetnek,...

A tüntetők azért tüntetnek, hogy ne legyenek a kórházban orvosok és nővérek?

Figyelt kérdés

Sok egészségügyi dolgozó kiment külföldre, az itthon maradtakra hárul a betegellátás, ami már régen csak túlórákkal megoldható.

Sokan bizonyára elérték, vagy megközelítették az eddigi felső határt és ha azt nem terjesztik ki, akkor nem dolgozhatnak, így a betegek ellátása katasztrofálissá válhat.

A tüntetők célja az, hogy meghaljanak az emberek a kórházakban orvosi segítség nélkül?



2018. dec. 16. 14:17
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%
Orbánt ki kellene már kezeltetni ebből a focimániás betegségből. Ha ez nem lehetséges akkor el kell távolítani. Egy beteg ember ne uralkodjon az ország felett.
2018. dec. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

Legyünk őszinték, ennyire hülye senki nem lehet hacsak nem az m1-et nézi valaki napi szinten.

Szerintem ne dőljetek be neki, fizetett fideszes provokátor.

2018. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező "szákértelméről" azt sem tudja a gyerek, hogy HAT éves az orvosi az egészségügyi főiskola meg NÉGY. Ehelyett beírja, hogy öt meg három, ekkora szakártője a témának...
2018. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
51%

Amibe nem halsz bele, attól erősebb leszel.

Amibe meg belehalnál, azt meg lehet előzni:


[link]



Konklúzió nem kell eü ellátás.

2018. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Nem vagyok Fideszes, egyáltalán nem politizálok.

Most küldött el a körzeti orvos pár vizsgálatra, labor EKG, kardiológia, meg hasonlók és kaptam időpontokat januártól egészen márciusig, ez az ábra, egészen elképedtem.

Ha még túlóra sincs, akkor még többet kellene szerintem várnom.

Mellesleg a kormány nem magyarázza a törvényt túlságosan, lapítanak, mert nem akarják megindokolni a törvény okát, de biztos vagyok benne, hogy van ehhez köze, de persze más is lehet a háttérben.

Most van egy kis dolgom, azért írhattok, majd elolvasom.

2018. dec. 16. 15:33
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha még túlóra sincs, akkor még többet kellene szerintem várnom."

Nem, ha a kormány nem írna elő egy finanszírozási keretet, akkor el lehetne több vizsgálatot is végezni a mostani rendszerben is, csak most nem fizet ki többet a TB, ezért nem végeznek el többet.

Ha elmész magánba, akkor azonnal elvégzik a vizsgálatokat, milyen érdekes...

2018. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%

A nővérek/orvosok nem emberek, se családjuk, se gyerekük, se hobbijuk, nekik nem kell pihenőnap.

Ugyse lenne rá pénzük.

Szerintem nekik külön kéne kötelezni a heti 8 munkanapot.

2018. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jönnek a gyakorira ezek a futóbolondok?


Odáig már nem jut, hogy a fáradt egészségügyi dolgozó esetleg el találja írni a gyógyszert és utána "picit" túltolják a cuccot, kit érdekel, tök oké kórházban megdögleni műhiba miatt, meg ne is bocsássák el az orvost bármit csinál, hát még meghal a beteg. Védelmi pénzt ne fizessünk nekik esetleg?


Egyébként a megoldás nagyon egyszerű, nincs elég kórházi dolgozó, be kell zárni azokat az osztályokat, amit ez érint. Van egy rakás kisebb kórház, ahol le lehet építeni a kevésbé fontos osztályokat, amik nem látnak el sürgős esteket, máris lesz elég egészségügyi dolgozó, ha meg a választópolgárnak nem tetszik, hogy kibelezik a kórházukat a politikusok hülyesége miatt, választ másik képviselőt magának, akik nem nyelik el a százmilliárdokat maguknak évente.


A gyakorlatban amúgy is ez megy, nincs elég ápoló, akkor osztályösszevonás, csak erről a legtöbben nem tudnak.

2018. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi logikája van a kérdezőnek. Én csak ámulok. Már ha tényleg nem csak trollkodik.
2018. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor csak szimplán nagyon egyszerű vagy, és hiszed vagy sem még megbántani sem akarlak.


1. Ez a törvény elsősorban nem, és nem csak az egészségügyi dolgozókra vonatkozik. Így csupán ezt kiemelni, és ellenérvként beállítani a tüntetésekkel szemben ostobaság.


2. Ez a változtatás, rövid és hosszú távon csak az elvándorlást fogja erősíteni és felgyorsítani.

ÍGY MAXIMUM KITOLJA AZ EREDETI PROBLÉMÁT MIKÖZBEN FEL IS ERŐSÍTI AZT!


Ennyi erővel újabb 4 év múlva, majd felemelik 800 órára, de te azt is helyeselni fogod, hiszen az a következő logikus lépés.


3.Az orvosok és ápolók nem azért mennek külföldre, mert nem kapnak hajszál pontosan ugyanannyit itthon, mint külföldön, a példa kedvéért 2 milliót havonta.

Ha ezt gondolod az nagyon erős fogalmatlanság.


Alap esetben az ember nem szívesen megy másik országba dolgozni, nem azért hagyja itt a távolabbi rokonságot, ismerősöket, barátokat, mindent ahol felnőtt, mert ott kicsivel jobban keres.

Meg próbál beilleszkedni egy full idegen helyen, idegen nyelven és kezdi előröl az életét.

Ezt nem teszik meg 10-20-50 százalékos bérkülönbség esetén sem, de még nagyobb különbségeknél sem.


4. De amúgy, ha csak arról lenne szó, egészen biztos ki tudná fizetni a kormány akár a nyugati béreket is az egészségügyben dolgozóknak.

Itt élünk, pontosan tudjuk, hogy amit a politika akar, el tudja intézni és ki tudja fizetni.

Felsorolni is lehetetlen lenne, mennyi nem szükséges kiadásra költ a kormány, csak úgy miért ne alapon, nyugodt lehetsz van pénzük.

Stadionok-vizes világbajnokság 1-2-3, mindenféle műtárgy és hasonló rongyrázások, ki tudja mennyi állami tévé kisvasút, és a hetente megjelenő soros reklámok, és a többi.


Komolyan van még olyan ember ebben az országban aki nem hallott sorosról?

Komolyan 0-24-ben ezt kell még mindig reklámozni?

Tudod te ez mennyibe kerül?


VAN PÉNZ, SZÁNDÉK NINCS!


5. Végezetül, az orvosok és ápolók azért mennek el, mert lerohasztották alóluk az egészségügyet, lehetetlen körülmények között kell dolgozniuk, nevetséges bérekért, folyamatos stresszben és túlórákban, miközben még a remény sem látszik arra, hogy az állam valóban költeni akarna az egészségügyre.

Rohadó épületekben, mindezt egy nehezen élhető országban, ha kinyitják valamiért a szájuk akkor pedig az állásukat kockáztatják.


Miközben ezek az emberek rengeteget tanultak, és egy olyan szakmájuk van, amiért külföldön pokolian megbecsülik őket, hülyék lennének ha egy ponton túl nem ismernék fel, hogy itt és így nem lehet leélni egy teljes életet.


Na ezért mennek el, és még lehetett volna részletezni.


Remélem segítettem, hogy egy picit ÁRNYALTABBAN lásd a teljes képet.

2018. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!