Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért "félnek" az emberek...

Miért "félnek" az emberek beszélni a politikáról? 19/f

Figyelt kérdés

Sziasztok. A kérdés félig költői, félig pedig egy topicot szeretnék nyitni erről.


Nem értem hogy a közéleti személyek (YouTuberek, médiaszemélyek) miért félnek, vagy miért nem beszélnek erről a témáról. Ugye Mindenki tudja hogy mi zajlik jelenleg az országban, mégis az influencerektől (magyarul: véleményformálókról) nem hallunk erről semmit.

Miért féltik a népszerűségi indexüket? - hisz ha én szeretek valakit, sokszor nem értek vele egyet, akkor is szeretni fogom őt, nem kell mindenben mindig egyetérteni.

Illetve úgy is lehet beszélni erről a témáról hogy nem foglalok konkrét álláspontot X párt mellett, hanem általánosságban, függetlenül nyilvánítok erről véleményt.


Nyilván ez a társadalmi beállítottság nem csak a YouTubereket és a közéleti embereket érinti, hanem

szinte mindenhol félve beszélnek a politikáról. Nálunk az egyetemen is hasonlókat tapasztalunk, csak baráti körök társaságokon belül kerül napirendre az aktuálpolitika, bővebb kereteket között soha.


Mit gondoltok, miért alakulhatott ez ki, és miért?



#politika #YouTube #közélet #politikáról beszélni kell
2018. dec. 19. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Mert aki a rendszer ellen mond valamit azt tönkreteszik.


Pl.: Sallai R. Benedek, ő azt gondolta ,hogy a demokrácia Gyurcsány alatt már teljesen megszűnt, szidta az akkori agrár politikát, a tüntetésen, ezután hazajött és nyert mezőgazdasági pályázatot. Most Az akkori kormány tűrte a kritikát, most semmilyen pályázatot nem tudott nyerni, mert ellenzéki az Orbán rendszerben.

2018. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Itthon ezkicsit olyan ez mint a hit kérdése. Ha nem az egyik oldal támogatója vagy, akkor csakis a másiké lehetsz és borzalmas alak vagy.


Senkinek nem hiányzik egy konfliktusos, parttalan vita.

2018. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

'Ha nem az egyik oldal támogatója vagy, akkor csakis a másiké lehetsz'


Az elképzelhetetlen, hogy egyik oldalt sem támogatod? :)

2018. dec. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Reflektálva a válaszokra:


Szerintem létezik olyan hogy valaki egyik oldalt sem támogatja, és egyik pártal sem szimpatizál, vagy az egész magyar politikai eszmével / helyzettel nem tud azonosulni.


Az igaz, hogy ha egy közéleti személy hangot ad a kormányellenes gondolatainak, előfordulhat hogy esetlegesen megpróbálják tönkretenni, viszont egy átlag ember (akár én) ha hangot adok a véleményemnek engem is kicsinálnának, mondjuk másik 150 barátommal együtt az egyetemen? - ezt viszont már kizártnak tartom hogy ennyi idejük és energiájuk legyen hogy "jelentéktelen" embereket kicsináljanak.


Illetve ha a közéleti emberek közül is nem 1-2 hanem tömegesen szólalnának fel, velük sem tudnának egyidő után mit kezdeni. Hiszen Mindenkit nem tudnak tönkretenni, illetve túl feltűnő lenne, fontos megőrizni a legitimitást, és azt hogy demokrácia van.

2018. dec. 19. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:

mert manapság már nehéz találni olyan ranglétrát,aminek a tetején ne egy fideszes ülne.

ez a diktatúra építés egyik alapvető lépése.

vagyis ha ennyire nyilvánosan véleményt formál,akkor el lesz lehetetlenítve,vagy ha nem is ennyire direktben,de nehezebb dolga lesz,minta a valós véleményét fejtené ki.


igazi komoly parát ebben a témában a választások után érzékeltem budapesten.

kb sokkos volt a főváros a 2/3 miatt.

sejthető volt,hogy nyernek,de nem ennyivel.

meg ugye a fidesz szavazók többsége sok esetben ilyen sötét figura,akitől megkérdezed,hogy ismered m. lőrincet,vagy polt pétert? és azt sem tudják kik ezek.

és amikor megkérdezi az ember,hogy akkor miért oda szavazol,akkor az rá a válasz,hogy mert csak és mert mindenki arra szavaz.

szóval mindenki csak röhögött rajtuk.

erre másnap csak suttogtak az emberek és néztek maguk elé.

2018. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A VR-os srácok 1X mondták h


1. Nem akarnak Rage-et. (Ha nem értenéd, anyázás és társai.)


2. A nézőik jelentős részét AZONNAL buknák és mivel ők konkrétan belőlük élnek, így nem olyan ostobák h ezt meglépjék. (Bár egy Gaming Tech csatornánál nem is vág profilba a politizálás.)



Dettó az összes többi ilyen embernél B Turbo, Maris, OW.... Nem ezért nézik őket.


Meg most őszintén 3 éve folyik a migránsozás. Én örülök h legalább a YT ez nincs.


De ha neked nagyon kell a politika van olyan csat is tessék.

https://www.youtube.com/channel/UCpsykArTgmtz9lzTGZ6EluQ

2018. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!