Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szerepelt le gyakorlatil...

Miért szerepelt le gyakorlatilag a komplett ellenzék a tavaszi választásokon? Vagy akkor még nem volt diktatúra, lopás, stb De aki szerint volt, aszerint miért kapott akkor ennyi szavazatot a Fidesz?

Figyelt kérdés

2018. dec. 20. 12:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Annyira lelettek butiva az emberek Soros Györggyel és az ő terveivel, hogy ebben te kérdező, még te is hiszel.


A Fidesz szerint mindenki aki ellene van az Soros Györggyel van"

Szerintem ez totálisan téves megközelítés. Lehet, hogy az " ellenoldal" , mint te is, ezt gondolod, DE én mint Fidesz szavazó, rengeteg Fidesz szavazót ismerek, és beszélgetek is velük sokszor, sokmindenről. Érdekes módon azt tapasztaltam, hogy a Fidesz szavazók döntő többsége egyáltalán nem Soros György miatt, vagy a Fidesznek a Soros györggyel kapcsolatos álláspontja miatt szavazott a Fideszre!! Sokkal inkább azért szavazott a Fideszre- többek között én is-, mert látom azt, hogy a gazdaság megfelelő irányba halad és fejlődik, látjuk azt, hogy a nemzetközi porondon is megvédik az ország álláspontját, nem vagyunk kiszolgáltatva globális tőkének, nőnek a bérek, támogatják a családalapítást, csökken a személyi jövedelemadó, a munkanélküliség, stb és úgy általában véve jó irányba megy a az ország szekere...

2018. dec. 20. 13:25
 12/22 anonim ***** válasza:
50%

"...látom azt, hogy a gazdaság megfelelő irányba halad és fejlődik, látjuk azt, hogy a nemzetközi porondon is megvédik az ország álláspontját, nem vagyunk kiszolgáltatva globális tőkének, nőnek a bérek, támogatják a családalapítást, csökken a személyi jövedelemadó, a munkanélküliség, stb és úgy általában véve jó irányba megy a az ország szekere..."


Ez most komoly? Melyik országban laksz, hogy ilyeneket látsz?

2018. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
41%

“Ez most komoly? Melyik országban laksz, hogy ilyeneket látsz?”

Felcsút nem ország! Még! Egyelőre...

2018. dec. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3%
Nyugdíjas és a cigány szavazat olcsón megvehető, de ezt tudnia kellett volna az MSZP-nek is hiszen ők is ugyan ezt csinálták régebben.
2018. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Kedves barátom ,ha te nem látod ezeket ( nézz utána, mielőtt fröcsögsz), akkor te vagy vak vagy, vagy tudatosan hülyeségeket írsz...
2018. dec. 20. 13:45
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, egyet értek veled!

Én és velem együtt az ismerőseim 80%-a amikor leadta a szavazatát a következőket mérlegelte:

-Jó irányba halad-e a gazdaság?

-A családomnak, születendő gyermekemnek, később unokáimnak kedvez-e ez az irány?

-Mindamellett hogy vannak kifogásolható dolgok a kormány döntéseiben (olyan kormány csak a mesében létezik, akinek minden döntése mindenkinek megfelel), többségében egyetértek a nézeteikkel.


Az egy teljesen téves felfogás, hogy Soros Györgytől félek, de azzal egyet értek, hogy van, aki emiatt teszi le a voksát a kormány mellett. Minden párt támogatói között vannak olyanok, akik tájékozatlanok, befolyásolhatóak. Sokan hiszik pl. azt is, ha leváltják a Fideszt, akkor rögtön lesz 13.havi nyugidíj, térítésmentes felsőoktatás, szuperkórház minden utcában, stb.


Kérdésedre pedig a válaszom:

A jelenlegi ellenzék hiteltelenné vált, meglátásom szerint leginkább csak uszítanak, a szimpátiát a kormány ás az emberek egymás elleni uszítással szeretnék megnyerni.


Nagy jövőt jósolok az idén alakult Mi Hazánk Mozgalomnak, drukkolok nekik, hogy ne essenek azokba a hibákba, amit a többi újonnan alakuló párt.

2018. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
16#... Köszönöm a válaszodat, megnyugodtam, hogy azért vannak itt gondolkodó, és az életünket reálisan látó emberek is.😁
2018. dec. 20. 13:52
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

12-es,13-as,14-es!

Az viszont elég elszomorító, hogy normális, személyeskedés és sértés nélküli választ, legyen az akár "Fideszes" akár "ellenzéki", ilyen 1-2 szavas, lenéző megjegyzéssel illettek!

Hihetetlen számomra, hogy emberek ennyire elvakultan tudnak haragot és gyűlöletet érezni egy másik, ismeretlen(!) személy iránt!

A vitázás legfontosabb szabálya, az érvelés.

Értem én, hogy ez egy fórum, úgysem tudják ki vagy, de na! Legyen már az embernek egy kis elvárása önmagával szemben!



16-os voltam

2018. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18#... Sajnos ez így igaz... voltam én itt már "Orbánbérenc", vélt "kiszes besúgó féreg", stb. Szomorú, hogy érvek helyett alpári módon sérthetik egymást az emberek.

De tudod, ezekkel leginkább önmagukat minősítik... persze érvek nincsenek 🤔

2018. dec. 20. 14:20
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

Kedves #16-os! Ne haragudj, de szerintem semmi sértőt nem írtam. A kérdésem teljesen komoly volt, ugyanis én valóban nem látom azt a hatalmas fejlődést, amiről a kérdező beszél. Tudom, a szemetekben teljesen vak vagyok, meg szándékos provokátor, stb. ám ahogy látom, szerintetek azzal nincs semmi gond, ha ti Fideszesként ellenséges hangnemben szóltok hozzám.


Elmondom én mit látok a környezetemben:

- a barátaim, ismerőseim sorra hagyják el az országot, mert idehaza képtelenek megélni, vagy akár családot alapítani

- nincs munkalehetőség, a dolgozókat pedig nem fizetik meg rendesen

- az egészségügy és az oktatás borzalmas állapotban van

- a Fidesz a közmédiában egyfolytában hazudozik, egymás ellen fordítva az embereket

- olyan döntéseket hoznak meg a fejünk felett, mint pl. a túlóratörvény, a független bíróságok eltörlése, stb. Lehet velem van a gond, de szerintem erről illett volna megkérdezni a népet, egyáltalán akarják-e.


Ezek tények, nem én találtam ki őket. Ha szerintetek ezek rendben vannak, akkor azt hiszem nem kell csodálkoznunk azon, hogy ott tartunk, ahol. Örülök, hogy nektek minden szép és jó, nekem nem annyira. Demokratikus országban szeretnék élni, nem egy olyan helyen, ahol csak a kormánypártiaknak kedvez az élet.


Üdv: a #12-es válaszoló

2018. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!