Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért „fegyverkezik" Magyarors...

Miért „fegyverkezik" Magyarország?

Figyelt kérdés
Még régebben láttam egy-két cikket, hogy milyen fejlesztésekbe kezdett bele az ország, nemrég pedig azt is olvastam hogy azért egy Magyarország szempontjából jelentős mennyiségű harckocsikat vásároltak. Ekkor bukkantam rá a Zrínyi 2026 tervre, amely a sereget elvileg elég jól fel akarná fejleszteni, de kérdezem én, eddig miért nem kezdtek bele ilyen nagyszabású tervekbe? Minek most ez? Ennyire veszélyben lenne az ország, vagy mi a fene? Én arra is gondoltam már, hogy a fidesz talán a sereggel akarná a hatalmát bebiztosítani vagy ilyesmi, lehet hülyeség, nem tudom.

2018. dec. 23. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ledúrja Ausztriát a Föld színéről.
2018. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

A magyar nehézfegyverzet jelentős része az orosz időkből itt maradt ócskavas kategória. Mivel nato tagok vagyunk akár harci tevékenységre is utasítást kaphat a magyar katona. A tálibok a röhögésbe halnának bele ha ezekkel a fegyverekkel nato egység ként felvonulnánk.

Meg magyar katonának lenni is milyen jó dolog ha ilyen fegyverekkel kell harcolnod ami most van. Ez egy szégyen az országra nézve.

2018. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy újabb mutyi, közbeszerzés lefölözése.
2018. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Mert szorongatja a tökünket Trump, mivel a NATO előírt minimumot azaz a GDP 5% sem költjük a hadseregre.
2018. dec. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha megnézted a tervet, akkor biztos, hogy ott van válasz is a kérdésre.

Előbb nem volt pénz rá. És már eddig is 2%-ot kellett volna a katonaságra fordítani.

Inkább kérdezd az itteni DKsokat, hogy miért nullázták le a honvédelmet.

2018. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem 5%, hanem 2.
2018. dec. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Pl mert nemzetbiztonsági szempont. Bármikor bárki megtámadhat. Nyílván nagyobb országok ellen elkezdeni is felesleges de egy romániát stb azért fel kéne tartóztatni ha kell. Meg ugye a terrorfenyegetettség miatt is fontos hogy legyenek normális fegyverek.
2018. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Vannak vállalt, de nem túl lelkesen teljesített Nato-kötelezettségeink, ez lendít a dolgon valamennyit. Trianon hagyatékaként a labancok és a szlovénok kivételével minket utáló országok vesznek körül. Nem régen az egyik szomszédos országot szinte megsemmisító háború dúlta fel, egy másik szomszédunkban most is háborús viszonyok vannak. Mivel a haderőinket a rendszerváltás után durván lezüllesztették, ideje volt a fejlesztésnek, és a régi mondás szerint is "ha békét akarsz, készülj a háborúra".
2018. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Diktátoroknál presztízskérdés a hadsereg fejlesztése.Lásd Észak Korea,ahol a lakosság majdnem fele hivatásos katona
2018. dec. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Édes Istenem; hát hülyének nézel? Hogy a DK-sok "a békét szeretik és elítélik az agressziót"?
2018. dec. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!