Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar politikai életnek az...

A magyar politikai életnek az lesz a vége, hogy az idősebb korosztályok elűzik nyugatra a fiatalokat?

Figyelt kérdés
Szeretnék, ha az ország olyan lenne, mint az ő gyerekkorukban, a fiatalok pedig 21. századi életre vágynak, ez pedig egyre inkább összeférhetetlenebbé teszi a két csoport közti kapcsolatokat, ahogy halandunk előre az időben és egyre jobban fejlődik a technika.

2018. dec. 25. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
En 19 vagyok, de soha nem fogok elkoltozni.
2018. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Miért űznék el?Szabad akaratukból vállalnak munkát nyugaton.Az idősebb korosztálynak ez a lehetőség még nem adatott meg,le voltak zárva kerítéssel az országunk nyugati határai és lőttek arra aki megakart szökni.A mostani fiatalság sokkal szerencsésebb ezen a téren,beleszülettek a szabadságba.
2018. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Neked az egész Karácsonyod arról szól, hogy,ilyen kérdéseket írsz ki?


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__96..

2018. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Nyugi, ha megéred a 70-80 évet, rád is ugyan ezt mondják az akkori fiatalok.
2018. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem.

A fiatalokat a sz_r fizetések, megbecsülés hiány űzi el nyugatra.


Továbbá, Magyarországon kevés a szellemi munkakör, pedig azokra van igazán igény.Kevés a karrierlehetőség is, az egész munkaerőpiac szinte "olcsó munkaerőre" meg összeszerelésre épül.



Viszont az tényleg jó lenne, ha a nyugdíjasok nem szavazhatnának, vagy a szavazatuk kevesebbet érne, mint az aktív rétegé.

2018. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
A rejtett erőforrás még itt van, ne légy kishitű ;)
2018. dec. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5

Na és szerinted kik akarják, hogy a '70-es években vegetáljon az ország?

2018. dec. 25. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Magyarország alapja az olcsó munkaerő. Azért jönnek ide a gyárak mert megéri. Közben a magyarok leszólják pl a kínai a munkásokat, mert ott is gyári a munka megy. Évekkel ezelőtt olvastam egy cikket hogy az elektronika gyárakban a fizetés kb 120 ezer forintnak felel meg. Magyarországon meg 140-160at kapsz és az már soknak számít.

Dehát végülis teljesen érthető. Miért fizessen egy munkáltató többet, ha kevesebbért is talál munkaerőt? Sok helyen még mindig a minimálbért adják. De ha megtehetnék ennél is kevesebbet fizetnének.


Nyugaton meg az utolsó hajléktalan is megkeres 400at, aki valamit csinál az meg 1 milliót. Az meg hogy drágább minden nem igaz, az élelmiszer pl sokkal olcsóbb.

2018. dec. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

"Viszont az tényleg jó lenne, ha a nyugdíjasok nem szavazhatnának, vagy a szavazatuk kevesebbet érne, mint az aktív rétegé."


Demokráciában nem ér kevesebbet egy nyugdíjas szavazata mint egy fiatalé. Eddig azon sírtatok, hogy itthon nincs demokrácia, most meg egy demokratikus alapjog megsértésére mondod, hogy jó lenne. El kellene dönteni, hogy jó e nektek a demokrácia vagy nem.


Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2018. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ma 18:21 es választ én írtam. Pontosítanám a válaszom. Azt írtam, hogy "mondod" pedig nem mondta a válaszoló, hanem írta.


Egyébként szerintem nem az öregek üldözik ki a fiatalokat elsősorban, hanem az ország állapota. Fizetések, nyugdíjrendszer, kórházak, korrupció ilyenek.


Boldog Karácsonyt mindenkinek.

2018. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!