Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan ritka, hogy...

Miért olyan ritka, hogy nagyszerű építészekről neveznek el közterületet?

Figyelt kérdés

Az építészek alkotásai formálják, meghatározzák a városképet. A városok sokat köszönhetnek ezeknek az embereknek, de szülővárosomban csupán két építészről van elnevezve közterület, mikor én még legalább 5 építészt tudnék mondani, akik megérdemelnék.


Sok a gyümölcsökről, virágokról elnevezett utca viszont, ezeket simán át lehetne nevezni.



2018. dec. 27. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Én szeretem a gyümölcsöket, virágokat (jobban, mint az embereket), szóval inkább maradjanak ezek az utcanevek.
2018. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegy? Ezen komolyan fönn kell akadni? Amúgy meg az utcanév talán azért is van, hogy az embereknek segítse a tájékozódást. Lehet hogy a pipacs utcát hamarabb megjegyzi az átlagember mint a Mednyánszky László utcát.


De amúgy a település méretétől is függ, Pesten százával vannak építészekről, szobrászokról, festőkről elnevezett utcák, terek, parkok. Illetve ismertségtől is függ, költőket, államférfiakat (Petőfi, Kossuth, Dózsa stb.) többen ismernek mint építészeket, így róluk több teret neveznek el.

2018. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
És miért nem mondjuk matematikusokról vagy balerinákról?
2018. dec. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg pont kevesebb személyről elnevezett utca kéne. Egy utca a tájékozódás miatt van elnevezve, nem azért, hogy emlékmű legyen. A legjobbak azok a nevek, amik az adott területhez kötődnek, rövidek és könnyen megjegyezhetőek. Ez a természetes amúgy, a személyneves utcavenek csak a 20. századtól terjedtek el, és ma már az a nevetséges helyzet van, hogy minden településen ugyanazokkal a nevekkel találkozik az ember. Kossuth, Ady, József Attila, Petőfi, Széchenyi, stb. Miközben közük nincs a figuráknak az adott helyhez.
2018. dec. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pár év és lesz Orbán utca, Szájer utca, Kósa utca, Szijjártó utca, meg Rogán utca, jó lesz?
2021. ápr. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!