Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzéki pártok miért nem...

Az ellenzéki pártok miért nem fognak össze, és alakítanak mindannyian közösen egy nagy ellenzéki pártot?

Figyelt kérdés
Ne rétem ezt a logikát, oké hogy sok mindenben nincs egyetértés, de ha maguk maradnak esélytelen hogy annyi szavazót összeszedjenek amivel esélyük lehet, viszont ha minden ellenzéki párt összefogna, koalícióra lépne, simán verhető lenne a Fidesz. Ezért nem értem, a semminél nem több a valami? MSZP, Jobbik, LMP, DK, Együtt, PM, Momentum, Mihazánk ha összeállna egy párttá sima győzelem lenne. Utána ráérnének egymás közt leosztani a lapokat, de legalább a Fidesztől megszabadulnának, tőlük semmi nem rosszabb (legalábbis a magyar politikában).

2018. dec. 28. 23:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
11%

"Az lenne az ideális az ellenzéknek ha az MSzP és DK elásná magát és Jobbik-LMP-Momentum által alkotott centrista koalíció létre tudna jönni. A szoci szavazók beszavaznának egy ilyenre a Fidesz ellen."

Jelenleg könnyen lehet, hogy az MSZP+DK (+Párbeszédnek) több szavazója van, mint az LMP+Jobbik+Momentum hármasnak. Hiszen az MSZP és Jobbik számos közvéleménykutató szerint hibahatáron belül közel ugyan annyi szavazóval rendelkezik, a DK egyértelműen erősebb, mint az LMP, akik parlamentbe se kerülnének, a Párbeszéd és Momentum 1-2%-os pártok.

Miért is kéne az esetleg több, de min. ugyanannyi szavazónak elásni a pártját és átszavazni? Nem értem benne a logikát.

2018. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
7%

"Miért is kéne az esetleg több, de min. ugyanannyi szavazónak elásni a pártját és átszavazni? Nem értem benne a logikát."

Mert többet ártanak egy összefogásnak , mint amennyit használnának. Tapasztalatból rühellik a szavazók.

2018. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Jól látod, hogy ebben a választási rendszerben csak úgy így lehet legyőzni a Fideszt, csak úgy lehet kormányváltás, ha egy választási pártot alkotnak. Annak idején ezt csinálta két lépésben a Fidesz is a jobboldali párokkal ("egy a tábor egy a zászló") A KDNP csak azért maradt meg külön, mert az egy szolgalelkű akármi, és a Fidesz érdekében állt. Azok is együtt indultak, önállóan nem lenne meg az 5%.
2018. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%

#11


A választásokon 30% szavazott a centrum pártjaira, 17% a régi baloldalra. Na most hogy ezek a szavazók mit csinálnak az egy dolog, de két dolog biztosan elmondható róluk:

1) Nem lettek MSzP vagy DK fanok. (Karácsonynál vállalhatóbb figurát nem is találhattak volna, aki így sem rájuk szavazott az ezután sem fog.)

2) Nem haltak meg


(A közvéleménykutatók közt volt olyan aki választások előtt az MSzP-nek mért 20%-ot, DK-nak 10-et és a Jobbiknak 13-at, a Fidesznek 40-et...). Nem teljesen használhatatlanok a közvéleménykutatások de a választásokkor derül ki mindig az igazság...

2018. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#14

Talán kezdjük azzal, hogy nincsnek "centrum pártok". A jobbik egy erősen jobboldali párt, hogy mennyire radikálisan, az nagyjából fél évente változik. Az LMP lehetett valamennyire centrum, mert vegyültek benne a jobbközép konzervatív értékei és a zöld pártok baloldalisága, mostanra inkább egyszerűen jobb oldali. A Momentumot nem tudom hova tenni.


Olyan közvéleménykutatásra nem emlékszem, amilyenre hivatkoztál, emlékeim szerint egyik sem mért több támogatót az MSZP-nek, mint a Jobbiknak. Ha még is van ilyen, kérlek linkeld, mert nekem gyanús, hogy egyszerűen kamuztál egyet.


Hogy hova tűnt az LMP szavazóbázisának a fele és a Jobbik szavazónak egy jelentős része, azt nem tudom, de nem is érdekel, erre keressék meg ők a választ. Viszont minden kutatás erős csökkenést mutat. Én pedig a jelenlegi viszonyokról írtam, nem az áprilisi vagy 5 évvel ezelőtti szavazóbázisokról.

2018. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pedig 3 pólusú a magyar politika, de ezen úgy látom nem fogunk dűlőre jutni.


---


[link]


Itt ki kell nyitni az ablakokat, és legörgetni márciusig.


Szóval mint mondtam nem teljesen használhatatlanok a közvéleménykutatások, de a választásokon kiderült hogy nem a XXI. századi pártok, új ellenzéki pártok, vagy nevezzük ahogy szeretnél vonzóbbak az emberek számára mint a régi baloldal.

2018. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Legörgettem márciusig, ott sem látom azt, amit állítottál; hogy az MSZP-t 20%-ra, míg a Jobbikot 13%-ra mérték volna.

Egyébként ha független méréseket akarsz nézni, akkor alapból vedd ki a Nézőpontot, a Századvéget, az Iránytűt és a Publicust. Első kettő fideszes, iránytű jobbikos, pulicus pedig baloldali. A medián viszonylag független, Závecz is.


Szerintem is 3 pólusú a magyar politika, csak szerintem nincs centrum. Jelenleg van egy erős jobboldali pólus (fidesz), egy gyenge jobboldali pólus (jobbik, lmp) és egy gyenge baloldali pólus (mszp, dk).

2018. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Menj a biztos pártválasztókhoz, és nyisd meg, görgess le márciusig...


Igaz, nem 20, hanem 19%-ra mérte a Publicus az MSzP-t. A Századvég meg 13-ra a Jobbikot. Sőt a Századvégnél meg is előzte az MSzP a Jobbikot, az Iránytű kivételével a többi helyen (első blikkre legalább is úgy látom) az MSzP + DK veri a Jobbikot, ami nem igaz. (Az Iránytű viszont jól felülmérte a Jobbikot.)


Nevezhetjük gyenge jobboldalnak is felőlem... De azért neveztem centrumnak mert a Jobbik kevésbé jobboldali mint a Fidesz, a Momentum meg kevésbé baloldali mint az MSzP és a DK. Az LMP meg valahol a Jobbik és a Momentum között van (szerinted inkább kicsit jobbon, szerintem inkább kicsit balon). Tehát hogy a skálán nem "pontszerű" centrum, hanem "mezőszerű", vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg érthetően hogy mire gondoltam...

2018. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Most te tényleg különböző közvéleménykutatók különböző pártokra mért eredményeit teszed egymás mellé? Tényleg nem látod, hogy ez miért problémás és miért hatalmas hülyeség ezt hivatkozási alapként adni?

Az iránytű pedig messze felülértékelte a jobbikot és alulértékelte a fideszt. A legpontosabb eredményt a medián adta. Nem véletlenül írtam, hogy számomra az iránytű egyáltalán nem mérvadó, se a századvég, amire még hivatkoztál. Mi értelme annak, hogy akár a jobbik, akár a fidesz pártvezetéséből megmondják, hogy hány százalékot kell írni adott pártra? Semmi.

2018. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Igen mert amire ki akartam lyukadni az az volt hogy a közvéleménykutatások milyen pontatlanok...
2018. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!