Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a tegnapi választás után...

Akik a tegnapi választás után külföldre terveznek költözni! Ti kivétel nélkül jól beszéltek legalább egy nyelven? Mi a végzettségetek (mindannyian értelmiségiek vagytok)?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert amikor olvasgattam a 444 cikkeit a nyugatról szavazó magyarokról, akkor annyira elfogott egy jóindulatú vágyakozós irigység. Olyan jó nekik, hogy ők már kijutottak innen, de tisztában vagyok vele, hogy a kezdeti lépések még talán nehezebbek, mint itthon boldogulni. Én egyetemista vagyok (gazdinfó), 1,5 évem van hátra és az angolt éppen hogy csak beszélem középfokon (legalábbis pár éve megszereztem a bizonyítványt) ráadásul szakmai téren sem vagyok egyáltalán kiemelkedő, mert már elég sok évet csúsztam. Tehát finoman fogalmazva nincs valami jó nyelvérzékem. Viszont annyira irigy vagyok, amikor olvasom, hogy x-y most végleg ki fog menni és itt hagyja ezt a poklot. Én is ki szeretnék költözni egy nyugati, élhető és szabad/nyugis városba. Van esetleg lehetőség arra, hogy valamilyen önkéntes szervezet tagjaként utazzak ki, mondjuk nyáron? Semmi fizetés, csak szállás és kaja ellátás. Tényleg csak azért, hogy szokjam a közeget, tanuljam a nyelvet. És ha szerencsém van, utána már vissza se kell jönnöm, mert már elboldogulok és felvesznek valamilyen nem robotmunkára.
2018. ápr. 9. 10:58
1 2
 1/17 Lazy Lover ***** válasza:
43%
igen angolul meg spanyolul beszélek a szakmám abc eladó de építőiparban dolgozom
2018. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

ERASMUS?

Próbáld ezzel.



Kerdezo,ha kell segítség irj egy privátot. 3 éve külföldön elek a csaladommal és barátnőm családjával,azóta 4 barátom is kijött dolgozni és családot alapítani,egyáltalán nem reménytelen a helyzeted.

2018. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

https://www.youtube.com/watch?v=CDEoaVfmeTw&index=11&list=PL..

Nem tetszik, hogy egyre szarabbul

érzem magamat hazámban.

Nem tetszik, hogy a haverok, a rokonok

nemsokára disszidálnak

Nem tetszik, hogy senki sem egész

Nem tetszik, hogy mindenki fél.

Nem tetszik, hogy a szegények

fizetnek meg mindenért.


Nem tetszik, de nagyon nem

"Hull az elsárgult levél..."

Nem tetszik, hogy a diplomám

egyre inkább szart sem ér.


Nem tetszik, hogy mind a 7 nap

szomorú nem csak a Vasárnap

Nem tetszik, hogy a nevemben

hülyeséget csinálnak


Refrén:

Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.

Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.


Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.

Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, ez az egész.


Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.

Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.


Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, a rendszer.

Nem tetszik, nem tetszik,

nem tetszik, ez az egész.


Nem tetszik, hogy egyre szarabbul

érzem magamat hazámban.

Nem tetszik, hogy a haverok, a rokonok

nemsokára disszidálnak

Nem tetszik, hogy senki sem egész

Nem tetszik, hogy mindenki fél.

Nem tetszik, hogy a szegények

fizetnek meg mindenért.


Nem tetszik, de nagyon nem

"Hull az elsárgult levél..."

Nem tetszik, hogy a diplomám

egyre inkább szart sem ér.


Nem tetszik, hogy mind a 7 nap

szomorú nem csak a Vasárnap

Nem tetszik, hogy a nevemben

hülyeséget csinálnak

2018. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Infót végeztem, C1 angolom van, valamennyire töröm a németet is. Nem a Fidesz győzelem miatt megyek el, már rég terveztem hogy itt hagyom ezt a süllyedő hajót.
2018. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Hogy sírnak a libik!XD

Fáj,mi?Megértem,ekkora bukót nehéz lehet elfogadni.

Éljen a FIDESZ!!!

Ja és ne vegyetek retúrjegyet és adjátok le a személyit is!

Hisztigépek.XD

2018. ápr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%

Nem tetszik, hogy üvegből vagytok

Mindig fáj, mikor átlátok rajtatok

Nem tetszik, hogy Magyarországot

Hazádnak nevezed, de közben alázod

Történelmünk, szívünk egy darabját

Ne csodálkozz, hogy a népem haragját

Mosolygó arccal újra kivívod

Ez a munkád, a háborút szítod

Magyarországon a hazafit üldözik

Vonatod nemsoká falnak ütközik

Marhavagon helyett négyes metró

Talpra magyar helyett "spanok, let's go!"

A fajgyűlölet pont a te asztalod

Millió birkát sötétben tartod

Mindenki fél, mert véded a bűnt

Nem csoda, hogy a becsület eltűnt

Angol felirat, ők talán megértik

De a hunok hazájuk megvédik

Jön a varázsszó: "szegény szegények"

"Mocskos rasszisták", te a jót véded

De a magyart, ki az ki megvédi?

A te fajtád az én fajtám lenézi

Sajtószabadság, nézd meg a netet

Sajnos e kor mindent megengedett

2018. ápr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Beszélek németül, angolul, diplomám és szakmám van,huszonéves vagyok és nyáron megyek ki Nyugatra. Ez a 2/3 tökéletesen bizonyította hogy milyen szinten van ez a lebutított társadalom. A saját anyjukat eladnák erzsébet utalványért meg rezsi csökkenésért.
2018. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

A mai 18-29 évesek többsége elég jól beszél angolul, vagy németül. Ez annak köszönhető, hogy már az általános iskolában ezeket a nyelveket tanulták.

Aki közülük külföldre költözik, az nem a Fidesz 2/3 miatt, hanem mert többszörös fizetések vannak. Néhányan ráfogják, hogy a 2/3 miatt, de ők kevesek. Ha a baloldal, vagy a jobbik nyerte volna a választást, akkor is költöznének, csak akkor nem lenne kire fogni.

Valljuk be, 20-30 éven belül sem a Fidesz, sem a többi párt nem tudta volna a béreket feltornászni nyugati szintre.

2018. ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 LazyJones ***** válasza:
44%
Angolul és németül is beszélek, középfokon. Van több szakmám is, egyebek mellett CNC gépkezelői, CAD/CAM programozó technológusim, valamint szoftverfejlesztőim. Én kizárólag a politikai helyzet miatt kezdtem el külföldi megélhetést keresni, nem az anyagiak miatt.A családom fele már kint él valamerre, szóval van hova menni, szerencsére.
2018. ápr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Azért kicsit merengjünk el. Diplomás, tanult emberek szólnak itt hozzá. Nyelveket beszélnek. És a népben keresik még mindig a hibát. A sok hülye! Nem arra szavaz, akikre ők! Hát meg lehet ezt érteni?


Addig itt nem lesz változás, amíg nem beszélünk őszintén. Ez az eredmény nem a Fidesz hibája, már csak természetes, hogy mindent megtesz, hogy hatalomban maradjon, nem is a népé. Azoké a tehetségtelen megélhetési politikusoké, akik az életükben nem tettek még semmit.


Juhász, a drog népszerűsítő. Fegyőr. Ő nem gratulál. Ő haragszik, fenyegetőzik. Apa, erős izgalmi állapotban 2.7 % - ot kaptál, ekkora az igény rád! Ez egy demokrata. Ezek telibe szarják a népet.


Karácsony. Három méterre a színpadról nem jön át a személyisége, olyan súlytalan. Ez minden? ennyi az ellenzék?


Ez az értelmiség? Kivándorol, nem tetszik neki. Mert nem a kedvence volt a befutó.


Asszongya' tegnap este - egy mérnök - hogy nem érti, hogy történhetett ez, mert neki minden ismerőse a Jobbikra szavazott. Ilyenre hivatkozik egy mérnök.


Amúgy én csak technikus végzettségű vagyok. Beszélek angolul, értek majdnem mindent németül (rossz nyelvtannal beszélem), sok mindent olaszul. Nagy dolog.


Nincs itt értelmiség. Nyavalygó, nyávogó Facebook forradalmárok, lipótvárosi vízisikló vállú .uzigyerekek. Még veszíteni sem tudnak, sikoltoznak mint egy rossz -urva. Aki kivétel - ne vegye magára.


Őszintén szembe kell nézni vele, hogy el..asztátok.

2018. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!