Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem érzitek úgy, hogy...

Ti nem érzitek úgy, hogy egyre kevesebb nyugat-európai hatás jön Magyarországra 2010 óta, és egyre több orosz, kínai, török?

Figyelt kérdés

Most ugye 2019 lett, ezért eszembe jutott a tíz évvel ezelőtti 2009-es év.


Akkoriban a TV-ben egy csomó hír jött Németországból, Franciaországból, Hollandiából, nem csak a migránsokról, hanem tök normális dolgok. A magyar tévéműsorok a német és francia műsorok sémáit követték, a reklámok is hasonlóak voltak, itt is voltak tervek hasonló kulturális, társadalmi programokra. Bekapcsoltad a rádiót, és a műsorokban szó volt pl. a berlini döner kebabról, a francia könnyűzenéről, meg a holland művészetről.

Akkoriban sok nyugat-európai idegen nyelvű csatorna is elérhető volt az országban. Én akkor voltam középiskolás, az osztálytársaimmal szinte kizárólag az MCM nevű francia zenei TV-t kapcsoltuk be otthon háttérzenének, többnyire a "külföld" nekünk nyugat-európai országokat jelentett. Egyikünk se foglalkozott az oroszokkal, kínaiakkal, és az angol mellett németül meg franciául tanultunk.


Akkoriban keleti diktatúrákra csak zavart elméjű emberek figyeltek. Törökországra a turanista turbómagyarok, meg a Jobbikos iszlamisták, Oroszországra és Kínára meg a vén komcsik.



Manapság azonban azt látom, hogy inkább az orosz, kínai, török dolgok jönnek be. Szinte naponta vannak a jobboldali médiában pozitív hírek Erdoganról, Putyinról, vagy Xi Jinpingről. A keleti kultúrát hírdetik a műsorok. Ma is kapcsolgattam a tévét éjfél előtt, és az M1-en pillanatokkal az éjféli Himnusz előtt is kínai nyelvű híradó ment, amiben egy dagadt, Kim Jong Un-ra hasonlító csávó pofázott. Tele van a tévé török szappanoperákkal, a Fidesz stílusa egyre inkább valami ukrán vagy orosz proli pártéra hasonlít, mint amikben kint Keleten naponta összeverik egymást a parlamenti képviselők, Kína orwelli rendszerét is egyre jobb színben tüntetik fel. Azt akarják, hogy Kína építsen ide belgrádi vasutat, és eladjuk Kínának a gazdaságunkat, az oroszoktól függjön az atomerőmű, török cégek jöjjenek ide, stb.



2010 óta Magyarország egyre kevésbé hasonlít egy európai országra, és egyre jobban egy ázsiai országra, a politika nívója is valami balkáni putri felé halad, időnként úgy érzem, hogy a Fidesz a Borat című filmből szedi az ötleteit.



Ti hogy vagytok ezzel? Nem érzitek úgy, hogy hamarosan el kéne költözni innen Nyugatra?



2019. jan. 1. 03:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
De.
2019. jan. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Igen, szerintem is kezdünk eltávolodni az EU -tól.

Kezdetben éreztem így az USA-val kapcsolatosan amikor még a '80-'90-es években totálisan jött az USA feling, majd az uniós csatlakozásunk után egyre inkább elidegenedett, majd az EU került figyelem központjába és ő lett a jólét netovábbja. Most pedig már ez is egyre halványabb és attól tartok közeli úton járunk Azerbajdzsánba, Kínába :-( Kínát még megértem gazdaságilag de más egyebekben nem.

2019. jan. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Őszintén szólva, szerintem az ország a '80-as években nyugatosabb volt, mint most és ez megrémiszt, mert még most is romlik a helyzet ilyen téren.
2019. jan. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

"Szinte naponta vannak a jobboldali médiában pozitív hírek Erdoganról, Putyinról, vagy Xi Jinpingről."


Szélsőjobb lesz az a jobboldal. Ne keverjük a kettőt.

2019. jan. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 LeniDavisJr ***** válasza:
34%
Gyurcsány már megmondta anno:El lehet innen menni...
2019. jan. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Még az a szerencse, hogy el lehet menni.
2019. jan. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 peca1000 ***** válasza:
25%

Nyugatról már csak a deviancia, és aberráció népszerüsítése jön a neoliberális diktatúra nevében.


Ja meg a migránsokról szóló hírek.

2019. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen igazad van kérdező. Igen, én is így érzem, hogy elmegyek lassan innen.
2019. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez tagadhatatlanul érzékelhető a fideszmédiában, de én a társadalmi hatását nem látom. Van egy szubkultúra, de a többség azért most is nyugati filmeket néz, nyugati zenét hallgat, nyugati kocsit vesz (illetve sóvárog utána), felmérések szerint még mindig népszerűbbek a nyugati politikusok, mint Putyin és társai. A szocializmus alatt is ezerrel ment a nyugatellenesség a propagandában, de azért mindenki Levis farmert akart.
2019. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Én is így vagyok vele, de én veled ellentétben örülök neki. Oroszul és kínaiul is beszélek, mindkét országban jártam már, rendszeresen követem a történéseket és sok emberrel beszélek. Oroszország és Kína a jövő, a vak "nyugatozás" szép lassan ki fog menni a divatból. A világ változik, csak ezt néhányan nem tudjál felfogni. Valamint mindig lesz olyan ember akinek ez tetszik, lesz akinek más tetszik.
2019. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!