Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több európai országban, az...

Több európai országban, az állam miért akar beleszólni az emberek étkezési szokásaiba?

Figyelt kérdés

[link]


Nem csak a cikkben említett Nagy Britanniában jellemző ez, hanem Magyarországon is.

Például, nálunk a kormány plusz adót vetett ki a szénsavad üdítőkre, chipsekre.Ez kvázi gasztrofasizmus.


Én kifejezetten szeretem a gyorskaját,"büfés" kaját, nem a Burger Kinges, Mekiset, hanem "sima" magyar gyorséttermek által készített burgereket, kebabot, rántott camembert hasábbal....stb

Az Isten se tudná rám erőltetni,hogy hasábburgonya helyett párolt burgonyával egyem vagy kóla helyett vízzel.


Az, hogy kólát iszom, az én dolgom, a jövőben az én problémám lesz, nem az államé.Az államnak ehhez semmi köze.



A tengerentúlon nem szólnak bele az ilyesmikbe, viszont nálunk az öreg kontinensen még mindig divatos a társadalom mérnökösködés.


2019. jan. 2. 16:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

"jövőben az én problémám lesz, nem az államé"


Mindaddig amíg nem az állam fizeti a segélyed, mert csökkent munkaképességű leszel vagy a TB-d mert jártatsz orvoshoz a betegségeiddel.

2019. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Magyarországon népbetegség az elhízás, így van ez a tengerentúlon is. Ezzel próbálják ösztönözni, az embereket, hogy egészségesebb ételeket, italokat fogyasszanak. Én nem érzem ezt bajnak.
2019. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Eg időben egyetértettem az állami beavatkozással, hiszen ez egy rendszerszintű probléma amit rendszerszinten lehet megoldani.


De nem így, ezért most már a kérdezővel értek egyet. Ez az én magánéletem, semmi közze hozzá az államnak.

2019. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 LazyJones ***** válasza:
94%
Az ízlés tetemes része amúgy tanult dolog, szóval ha fiatalon "kényszerítik" az egészségesebb ételek felé az embereket, későbbiekben ők ezekben lelnek makd olyan örömöt, mint te a junk foodban. Összességében viszont fittek, egészségesebbek és potenciálisan sikeresebbek lesznek tőle.
2019. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Azert megneznem a fejed mikor a korhazi ellatast kifizettetnek veled, es kozolne az allam hogy semmi koze hozzad.
2019. jan. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem tiltottak meg semmit, azt eszel amit akarsz. Csak azt a pénzt szedik be tőled pluszban, amennyivel többe fogsz kerülni a társadalomnak emiatt a koszt miatt.

A dohányon is emiatt magas a adó. Szerintem jobb lenne, ha nem lenne magas adója csak egyszerűen nem fogadnák a kórházak a dohányosokat. Fizessék zsebből a kezelésüket.

2019. jan. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Csak jelzem, hog a kórházi ellátást most is kifizetttik mindenkivel.


De rendben, akkor haladjunk a ti gondolatmenetetek szerint: aki egészségesen étkezik, az sokkal tovább él, azaz sokkal többe kerül a nyugdíja miatt az államnak. Ez alapján inkább az egészséges ételeket kéne megadóztatni, nem? :p

2019. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mindentudó99 ***** válasza:
46%
Nagy kamu. Ez csak egy ujjabb lehúzás. 10-15 forintal drágább lesz az energiaital. Na leszokik róla bárki is ? Ugyan már dehogy.
2019. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Érdekli is az államot mit eszel, ez csak egy sarc. Ideális világban viszont aki mérgezi magát annak például magasabb lenne a tb járuléka.
2019. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Ez is egy újabb lehúzás, ettől nemfognak egészségesebbek lenni az emberek de azorbán banda gazdagodni fog az tuti.
2019. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!