Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több európai országban, az...

Több európai országban, az állam miért akar beleszólni az emberek étkezési szokásaiba?

Figyelt kérdés

[link]


Nem csak a cikkben említett Nagy Britanniában jellemző ez, hanem Magyarországon is.

Például, nálunk a kormány plusz adót vetett ki a szénsavad üdítőkre, chipsekre.Ez kvázi gasztrofasizmus.


Én kifejezetten szeretem a gyorskaját,"büfés" kaját, nem a Burger Kinges, Mekiset, hanem "sima" magyar gyorséttermek által készített burgereket, kebabot, rántott camembert hasábbal....stb

Az Isten se tudná rám erőltetni,hogy hasábburgonya helyett párolt burgonyával egyem vagy kóla helyett vízzel.


Az, hogy kólát iszom, az én dolgom, a jövőben az én problémám lesz, nem az államé.Az államnak ehhez semmi köze.



A tengerentúlon nem szólnak bele az ilyesmikbe, viszont nálunk az öreg kontinensen még mindig divatos a társadalom mérnökösködés.


2019. jan. 2. 16:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
24%
Lehet az egészségüggyel és a helytelen étkezési szokások miatti egészségügyi kockázatokkal érvelni, de ha megnézzük az idősebb korosztályt akkor rengeteg embert látunk akik nem ettek McDonaldsban, nem kóláztak, nem zabáltak chipset és mégis cukorbetegek, el vannak hízva stb.. Ők melyik oldalt bizonyítják? :D
2019. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
35%

így van, az állam egészségbe csomagolja, de ez is csak arról szól, hogy lehúzzon egy olyan termék kapcsán (kóla,cigi), ami ötforintnál többet nem ér hordója/kilója. Egy olyan felesleges dologból (cigi,cola) óriási hasznot húz az állam.

Már régiek is tudták, az állam egy parazita, mert egy ilyen vackot bűn megadóztatni, ettől nem fog csökkenni a kereslet, persze nem is ez a cél.

S ha ilyen nemes szándékú az állam, akkor az ebből befolyt összeget az egészséges ételek előállítási költségei csökkentésébe forgatná, hogy mindenki számára elérhető legyen.

2019. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sokmindenki szivesen enne vöröslazacot, homárt, és orosz kaviárt reggelire, de orbány bekalibrálta a táplálkozást a teszkós gecó parizelre a fizetések által...
2019. jan. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!