Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2010-ben nem dr. Schmitt...

Ha 2010-ben nem dr. Schmitt Pált, hanem dr. Sólyom Lászlót választották volna meg köztársasági elnöknek, akkor nem tudta volna bebetonozni a hatalmát a Fidesz és eltörölni a kétfordulós választási rendszert?

Figyelt kérdés

"2010. május 3-án, az országgyűlési választásokat követően 11 értelmiségi (Karátson Gábor, Kopp Mária, Lányi András, Majtényi László, Makovecz Imre, Mellár Tamás, Schneller István, Szabó Gellért, Tölgyessy Péter, Vida Gábor, id. Zlinszky János) nyílt levélben fordult a leendő parlamenti képviselőkhöz, melyben Sólyom újabb ciklusra való megválasztását szorgalmazták. A levélhez kapcsolódva, az abban foglaltak támogatására aláírásgyűjtés is indult. 2010. június 23-án Orbán Viktor, a Fidesz elnöke Sólyom helyett Schmitt Pált, az Országgyűlés elnökét javasolta a Fidesznek köztársasági elnöknek. 2010. június 29-én, az Országgyűlés 263 szavazattal választotta meg Schmittet, aki Sólyom hivatalát augusztus 6-án vette át. "

"Schmitt továbbá az egyetlen olyan magyar köztársasági elnök, aki hivatali ideje alatt egyetlenegy törvényt sem küldött vissza a parlamentnek és egy törvény esetében sem kért előzetes normakontrollt az Alkotmánybíróságtól."

forrás Wikipédia


2019. jan. 3. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezt még olvassátok el ha érdekel a téma: [link]
2019. jan. 3. 19:25
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Sólyom nemzetközileg elismert jogász volt, ő nem ment volna bele ilyen átlátszó jogtalan törvénysértő dologba.

Tudta ezt a kis hőscincér ezért tolta be köztársasági elnöknek a helyesírás tudóst.

Ahogy lebukott utána meg a másik fidesz pártkatonát tolta be azorbán köztársasági elnöknek így lett Áder a következő, ő is csak egy természetvédőnek álcázott fideszes aláírógép.

2019. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen dr. Schmitt Pál? Milyen Dr,? Ha nagyon megbolygatják még a 8 osztály is kétséges, mert ennek elvégzése után a nevét mindenki le tudná írni....
2019. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A köztársasági elnök csak egyszer vagy talán kétszer dobhat vissza törvényt, után alá kell írnia. Sólyom is legfeljebb csak hátráltatni tudta volna picit a kormányt.
2019. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer visszadobhatja megfontolásra. Alkotmánymódosítást szerintem nem lehet AB-hez küldeni, hiszen az alkotmánymódosításra nyilván azért van szükség, mert akkor épp nem alkotmányos. A Fidesznek nem okozott volna nagy gondot a dolog, pont leszarták volna, talán egy kis presztízsveszteség.
2019. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam, de szerintem rafináltak ezek mindenhez, tehát lehet, hogy nem ennyire könnyen, de megtették volna így is.
2019. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!