Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges az, hogy...

Hogyan lehetséges az, hogy minden fejlődik, minden fantasztikus az országban? Vagy csak nekem is kimosták az agyamat?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet ilyen folyamatosan magas gazdasági növekedés? Szinte minden nap olvasom, hogy megint 100-200 milliárdért fejlesztett az állam valamit. Hadsereget, kórházat, iskolákat, utakat, stb. Szinte minden nap átadnak egy új gyárat, ide jön a BMW, a Jaguár, bővítik a Mercedest stb. Folyamatosan nőnek a fizetések.


Nem lehet, hogy mindent hitelből fedezünk, csak nem tudunk róla? Egyszerűen baromi sokat költ az állam, és simán tartja a költségvetést. Kétlem, hogy ennyivel többet termelne az ország, mint korábban. Főleg, hogy alig van munkaerő.

Nem ellentmondásosak ezek? pl. Miért jönne ide a BMW, ha alig van munkaerő? (Gondolom ezért is kell a 400 óra túlmunka, de szerintem lesz abból később több is.)



2019. jan. 5. 23:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ez a nagy költekezés nekem is gyanús, Szerintem ezek veszik fel a kölcsönöket egyre másra csak ezt titkolják.

Nehogy egy nagy összeomlás legyen a vége.

2019. jan. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fejlődik itt. Ha jobban megnézed amit megkeresel jó esetben 1 ember megélhetését fedezi. Semmivel nem külömbözik mint a múltban mikor a cselédnek aott a gazdája egy szobát ahol lakjon és zabálni.
2019. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs fejlődés. Bár érdekes, hogy azt olvastam, hogy 5%-os (!) volt tavaly a fejlődés, azelőtt meg 4, ami egész szép, de én nem látok nagy fejlődést, és kétlem, hogy a kormányt érdekelné az ország fejlődése. Bár pár dolog mégis erre utal, pl. meglepett, hogy most fejlesztették a haderőt.
2019. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Próbálj meg unios támogatásra pályázni. 50% az alkotmámyos költség. Nem biztos hogy boritékba vagy nokiás dobozba kell rakni de megmondják, hogy kivel mire kell szerződnöd milyen összegért. Tanácsadás, marketing nesze semmi fogd meg jól drága pénzen. Dehogy drága a hülye német fizeti be az unios kasszába.
2019. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"#9 nem, a villany, és gázáremelés a világpiaci energiaár emelkedésének volt a fekete leve. Viszont a csökkenő világpiaci árak ellenére sem csökkenő villany, és gázárak, a "rezsicsökkentett", fix lakossági árak fekete leve."


Jó hülyeségekjet írsz ! AZ MSZP kormány alatt mikor csökkent a villany, a gáz ? Amikor csökkent a világpiaci ára, akkor is elemés volt. 37x volt gázár emelés, pedig Meggyesi jó lassan elmondta, hogy mi is megértsük, hogy nem lesz gázár emelés. A Fidesz óta NEM IS VOLT REZSI EMELÉS!

2019. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
A Fidezs nemis emelt a rezsin. Az megvan hogy nem közvetlenül vesszük a gázt hanem egy magyar cégtől ami privát. Így a gáz világpiaci árának a 1.5xt fizetjük érte? Egyszerű pl. 1m3 gáz kerülne 5ftba.Nálunk 15 és most 12.És ennek örülünk? Kicsit olvassatok már.
2019. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok akkora fejlődést, sőt. Nyugati országokkal még mindig összehasonlíthatatlanok az állapotok itthon. Ha elmész pl. Olaszországba minden kisváros tele van olyan üzletekkel ami nálunk csak a Váci utcán meg az Andrássyn van, mert máshol nem tudná megfizetni azokat a márkákat senki. Pesten is főleg a turistáknak van, akiknek itthon minden olcsó. Ennyit a fejlődésről.
2019. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Eleinte megszorítottak ezerrel. Több tucat új adót vezettek be, a manyup vagyon 3000 milliárdjának jelentékeny részét felélték, + a manyup-ba folyó 100 milliárdok is az államkasszát gyarapítják már. Lecsíptek 100 milliárdokat az oktatástól és az egészségügytől is.


kb 2014-től tart a világgazdasági konjunktúra.


- évi ~500-600 milliárddal kisebb a kamatteher a nemzetközi környezet miatt

- évi ~1000 milliárd EU pénzek egyenlege

- évi ~1000-1200 milliárdot utalnak haza emigránsaink + zsebben is hoznak

- évi ~400-1000 milliárddal több marad az országban mióta a nyersanyagok világpiaci ára béka segge alatt van

2019. jan. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#15 elvtárs! Maszop idejen nem csökkent (ahogy fidesz idejében sem, hiszen csak ráírják a papírra mennyivel csökkent, miközben az egységár nem csökkent) a világpiaci ár, ellenben nőttek, ezt követték jelentősen késve a lakossági gázárak.


Ja, fidesz óta nem volt emelés, csak szinten tartás, miközben a piaci árak csökkennek, egyre nagyobb a nemzethy szolgáltatók profitja.

2019. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!