Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy Horti féle autokrata vagy...

Egy Horti féle autokrata vagy egy kádári puha diktatúrát elfogadnátok-e gazdasági előnyökért cserébe?

Figyelt kérdés
Lemondanátok-e a demokrácia vívmányairól pl. szólás, választás, sajtó szabadságról, ha cserébe jobban élnénk?
2010. jún. 29. 11:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

gondolkodtam régen erről sokat, pl, ha királyság lenne. meg hasonlók.


Az a gond, hogy nem találnánk olyan embert aki valóban minket szolgálna. Egy ember a diktátori székben könnyedén megromlik szerintem.


Jobb ha többen vannak, mint a demokráciában. Az a gond, hogy lehet itt diktatúra, demokrácia, lehet itt "kommunizmus", nacionalizmus, liberalizmus stb, mind szarul működik, ha mi hülyék vagyunk. Márpedig az emberek döntő többsége hülye. És ez nem fog változni. Mesterien butítják a népet.


Ha a diktátor azt mondja, hogy xyz ország meg akarja erőszakolni az anyánkat, akkor elhisszük.


Ha a demokráciában azt mondják, hogy a cigányok áldozatok és nem így meg úgy, akkor elhisszük. láthatod.


Akkor lesz változás, ha egyszer olyan párt kerül hatalomra vagy diktátor, aki valóban jót akar. De ebben az esetben megbuktatják majd. Mert ez sebezhetőség.

2010. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Ki az a "Horti"??!

Egyébként kérdésedre felelve: nem, nem mondanék le róla. Sok ország bebizonyította már, hogy a két dolog nem zárja ki egymást.

2010. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Horti félét támogatnám. Demokrácia vívmányai....ez aranyos.

Szólás - aha ha nem tetszik amit mondasz 3 évig terjedő szabadságvesztés

választás - választhatsz zöld kék szürke narancs és piros kiszesek közül tényleg nagyon jó. Bűncselekmények leplezésénél meg valahogy mindig egymásra találnak ezek a fránya színek

sajtó szabadság - melyiké? a tv újságé, talán még nincs pártkezekbe

Ez a véleményem a nagy vívmányokról. A diktatúrákban legalább egyértelműek a játékszabályok.

2010. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Én sem tudom ki az a Horti.


Egyébként ideális állapotokat feltételezve (valóban jobban él mindenki, ez az állapot hosszú távon fenntartható az ország megkárosítása nélkül, nincsenek deportálások), természetesen lemondanék a választójogomról, és mivel jobban élnék tüntetni sem mennék a rendszer ellen. A sajtószabadság már más kérdés. Nem szeretem, ha titkolóznak előttem.

2010. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Horty te nyomorék.
2010. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus... nem Horti, de még csak nem is Horty, hanem Horthy. Okéé?!
2010. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ahhahahaa!:) Tényleg. Ezt benéztem.:)
2010. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Először is Horthynak hívják, legalább a nevét tudjuk leírni... Másodszor Horthy időszakában nem volt "igazi" diktatúra, mert a hatalmi ágak (törvényhozó, végrehajtó, igazságszolgáltató) szét voltak választva egymástól, nem központosult. Harmadszor, ha garantált a jólét, akkor természetesen lemondanék a választójogomról, de csak a Horthy-félére. Ugyanis, ha nem vagyunk háborúba kényszerítve, akkor a Bethleni konszolidáció időszakából látszik, hogy nagyon sokat fejlődtünk. A jobboldalisága is közelebb áll hozzám, így úgy gondolom, ha nem lett volna háború, egy jó időszak lehetett volna a magyar történelemben.
2010. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

Én szeretném, ha egy Horthy-féle diktátor irányítaná Magyarországot, de akkor:


-Lépjünk ki az EU-ból

-A tömegmédiában legyenek műsorok, programok amikor a Haza tiszteletére, a hazai termékek vásárlására, a népi hagyományok ápolására bíztatják az embereket

-Legyen valódi megoldás a cigánykérdésre. Semmi brutális, egyszerűen nem kapnak többé segélyt, és dolgozzanak, vagy éhenhalnak.

-Legyen népszerűbb a katonáskodás

-Az állampénz az életszínvonal növelésére, ne a felsőréteg dekadens életmódjának fenntartására menjen.

-Igazságos rendőrség.

2010. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Bővebben:

Nem nem soha.

2010. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!