Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az, ami a fideszeseknek...

Mi az, ami a fideszeseknek nem tetszik abban, hogy az ellenzék tagjai demonstratívan lefeküdtek a földre az MTV-épületében?

Figyelt kérdés

Volt egy közös performanszuk, amikor mindannyian lefeküdtek tüntetőleg, mert nem engedték be őket felolvasni a petíciójukat és így akarták tudtára adni az egész világnak, hogy mi folyik Magyarországon. Erről van szó:

[link]



2019. jan. 10. 23:42
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Egyetértek: közüzem működésének megzavarása bűncselekményét követték el. Akkor ezek szerint az a helyes az ebben az esetben, ha ezen parlamenti képviselők mentelmi jogának felfüggesztését kezdeményezik...amennyiben pedig a Parlament azt megszavazza, úgy büntetőjogi felelősséggel fognak tartozni cselekedetükért, hasonlóan az általad említett biztonsági őrök esetén is meg kell vizsgálni, hogy joguk volt- e " feltartóztatni" eme képviselőket. Sőt érdemes lenne azt is megvizsgálni, hogy egy parlamenti képviselő mentelmi joga mögé bújva, vajon mit tehet meg, és mit nem. Egyáltalán a mentelmi jog kérdését is felül kellene vizsgálni, nem?
2019. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Obstrukciónak nevezzük azt a tevékenységet, amikor egy szervezet döntési folyamatát JOGSZERŰ, de nagyon hosszú ideig tartó „áltevékenységgel” hátráltatják. A szó maga „akadályozást” jelent.


... "


Én nem vagyok jogász, nekem aztán tökmindegy, hogy jogszerű-e vagy sem. Én a saját véleményet írtam le, hogy szerintem az amit csináltak a parlamentben az előzmények ismeretében rendben volt. Úgy csinálni "performanszból", mintha fegyverrel a földre lettek volna kényszerítve, nem okés. Ismétlem, szerintem.

2019. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Andizsuzsi ***** válasza:

"nem egy közüzemek zavartak meg"


Senki nem zavarta meg a 'közüzemet'. Olyannyira nem, hogy a tv-t nézők az órákig a 'közüzemben' folyó történésekről a legkisebb mértékben sem értesültek, az adások rendben folytak. A képviselőknek pedig szabad mozgásuk van a székházban, igen, a stúdióba is bemehettek volna az adás megzavarása nélkül.

Biztonsági őr pedig semmilyen formában nem intézkedhet képviselővel szemben, legfeljebb, ha úgy ítéli meg, hogy intézkedés szükséges, rendőrt hívhat. De mint láthattuk, inkább megakadályozták azt is, hagy a rendőrök bemenjenek.

2019. jan. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Alex Fly ***** válasza:

@22: értelmes embernek eszébe sem jutottb hogy a csuricsőszök fegyverrel kényszerítették volna a földre a képviselőket; mindenki számára egyértelmű volt, hogy ez egy szimbolikus cselekedet volt a részükről.

Kivétel persze a fideszes álhírmédia.

Azért az már talán jelent valamit, hogy az állampárti oldal kinézne ilyet a saját verőlegényeiből, különben nem lennének ennyire felháborodva... Ők tudják, mire képesek!

2019. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
15%
Az engedelmesen tarkóra tett kézzel földre fekvés sajnos tökéletesen demonstrálja azt a viszonyrendszert amibe belekényszerítette mára a Fidesz pártállama az ellenzéki politikusokat és ezzel az ő szavazótáborukat is, a szavazó polgárok több, mint felét. Nagyon jó ötlet volt Bangónétól ezt ezzel a szimbolikus pózzal megjeleníteni.
2019. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%
Az országnak politikusokra van szüksége akiket az emberek választanak meg és nem bohócokra. Örülök a stupid performance-nak mert legközelebb ezek annyi szavazatot se fognak kapni mint eddig.
2019. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
50%

Ellenzékiként szerintem az volt vele a probléma, hogy Bangóné a performansz keretében előadta a siránkozást, hogy mi lesz, ha a gyerekei így látják.


Ez roppant mód szánalmas volt, én éreztem magam kényelmetlenül. Sokkal hatékonyabb lett volna, ha az ellenzéki képviselők megérzik a méltóságukat. Ezzel csak az az érzetet erősítették, hogy nevetségesek és alkalmatlanok bármire. A Fidesz malmára hajtották a vizet.

2019. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Alex Fly ***** válasza:
32%
@27: azzal ugye mindenki tisztában van, hogy bármit is tettek vagy tehettek volna az MTVA-székházban, azt felhasználják ellenük? Ha ott ültek volna az előcsarnokban, akkor az lenne velük a baj...
2019. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Speciel, ha ott ülnek, vagy távoznak, részemről az is sokkal értékelhetőbb, mint a bolhacirkusz.


Esés-keléstől a sírásig. Ez kell a médiademokráciában. Fele se igaz, fele sem tartalmas, de legalább jól néz ki a kamerákon!

2019. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok Fideszes, de nekem sem tetszett ez az MTV-ügyetlenkedésük, igazából én szégyelltem magam miközben néztem.

Amikor ilyet látom, arra gondolok hogy lehet hogy a drága ellenzékünket is a Fidesz fizeti hogy elmondhassuk magunkról hogy nincs egypártrendszer mert másra amúgy sem lennének jók.

Fogadni mernék bármekkora tételben hogy ezekkel az emberekkel akik jelenleg az ellenzékben vannak nem lesz leváltva a Fidesz. Ezek az emberek konkrétan viccet csinálnak az ellenzéki szavazókból... Egy az egyben le kellene váltani az összes olyan embert akiknek közük volt az elmúlt 30 évhez.

A másik pedig, addig ami Gyurcsány a magyar politika szereplője addig a Fidesz köszöni szépen csak egy kávét kér mert a hatalma biztosítva van. Gyurcsány csinálta meg a Fidesznek a 2/3-ot...

2019. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!