Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az a rémhír, hogy a...

Igaz az a rémhír, hogy a Fidesz fizetőssé akarja tenni a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

2019. jan. 15. 22:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez így ebben a formában nem igaz.


A terv, hogy 40%-ra csökkenjen az államilag támogatott képzéseken tanuló hallgatók aránya. (Jelenleg 60%). Azoknak akik rendesen tanulnak, és normális, életképes szakokon (amire kereslet is van, ellentétben a büfészakokkal) szeretnének továbbtanulni, továbbra is ingyenes lesz a felsőoktatás.


Olvasnivaló:

[link]


Olvasd el a cikket végig!

2019. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Utálom a Fideszt.Hülye nyugdíjasok ránkazavazták ezt a förmedvényt.Persze őket nem érinti se a rabszolgatörvény,se a fizetős egyetem
2019. jan. 16. 20:51
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

A látom a cikket még mindig nem sikerült elolvasnod, pedig direkt olyan oldalról rendeltem, amire nem foghatod rá, hogy kormánypropagandát fúj! :D


De akkor leírom mégegyszer: NEM IGAZ az az állítás, hogy a Fidesz fizetőssé akarná tenni a teljes felsőoktatást.

2019. jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A teljeset nem,de szűkíti és ez már több mint elég,hogy utáljam őket
2019. jan. 17. 01:43
 15/23 A kérdező kommentje:
Azt hiszed a cikkedtől megváltozik a véleményem?Hát nem
2019. jan. 17. 01:44
 16/23 anonim ***** válasza:

Én csak a kérdésedre válaszoltam. A kérdésedre pedig nemes egyszerűséggel az a válasz, hogy "nem igaz". A véleményed nem különösebben érdekel.


Az én véleményem az, hogy jelenleg is túl sokan jutnak be államilag finanszírozott helyre. A legtöbben nem tanulnak, ezáltal élősködnek az állam pénzén. Sokan meg olyan államilag támogatott szakon tanulnak, amivel az égvilágon nem lesz haszna az államnak (pl. a legtöbb bölcsész szak). Az életben nem térül meg az az állami támogatás, amelyet sok hallgató elszív. (tisztelet a kivételnek!)

2019. jan. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Irigy vagy hogy csak egy proli vagy,ezért azt akarod,hogy mégtöbben legyenek prolik.Grat
2019. jan. 17. 12:24
 18/23 anonim ***** válasza:

16: Attól, mert ne mbírnak a bölcsészeknek normális munkahelyeket teremteni, attól az még nem a szak hibája. :D Ne hidd azt, hogy mérnöki szakok olyan húdenagyonjók. Ismerek olyan gyereket, aki 9 féléve próbálja elvégezni a villamosmérnöki egyetemet és a villamoság alaptan I-II-t nem tudja lerakni.

Meg az is sokat elárul mikor a BorsodChemben a frissen végzett gépészmérnököket sokszor le kell küldeni a karbantartókhoz nem hivatalos képzésre, mert annyira nem értenek a műszaki dolgokhoz.

2019. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
18: hát nem is állítom, mindenki mérnöknek való. Hiába vesznek fel nagyon sok embert, villamosmérnökiről a fele kihullik, gépészről meg a harmada. És hát akik meg kettesekkel átcsusszantak az egészen, belőlük nyilván nem lesz jó szakember. A papír semmire nem garancia.
2019. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Mocskos fideszes sz*rháziak
2019. jan. 17. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!