Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erőviszonyok átrendeződni...

Az erőviszonyok átrendeződni látszanak? 2022-ben ellenzéki győzelem várható?

Figyelt kérdés

2019. jan. 19. 23:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
69%

#10

Azt gondolod, hogy egy kommunista párt leváltására egy másik kommunista párt a megfelelő?

2019. jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

Ha 2022-re létre akar jönni egy normális ellenzéki párt, annak már most el kellene kezdenie felépíteni magát. Én kb. egyformán utálom a Fideszt és az MSZP-t, csalódtam az LMP-ben, a Momentum és a Párbeszéd jó pár pontja miatt kezdettől fogva ellenszenves, a DK-ban Gyurcsány van, a Jobbik nekem túl konzervatív és különben is esik szét, a MH egy még szélsőségesebb Jobbik, és ezzel kifújt, ennyiből lehet választani.

Ezt a Baloldal pártot, amit írsz, nem ismerem, de nekem a baloldali pártokkal az szokott lenni a bajom, hogy a gazdasági programjuk kimerül az "adjuk a dolgozók pénzét a nem dolgozóknak, hogy ránk szavazzanak"-ban, és jól keresőként én ezt nem szeretném finanszírozni. Egy jobboldali, de társadalmi kérdésekben liberális pártot szeretnék, ami hiteles is. (Tudom, nem lesz ilyen.)

2019. jan. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
13%
Teljesen felesleges leváltani a Fideszt. Hagyni kell nekik, hogy elmenjenek a falig. Csak így fog megtisztulni az ország.
2019. jan. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
98%

Az Európai Baloldal egy nyíltan kommunista párt, közvetve az MSZMP sarjadéka, semmi európai nincs benne. Az eurokommunizmus teljesen más alapokra építkezik.


Emellett ez az egész ortodox marxizmus, a 20. század tapasztalataiban elbukott, a kortárs tudományos eredményekkel összeegyeztetetlen ideológia sosem fogja elnyerni a többség támogatását.


Nem az a megoldás, hogy visszahátrálunk 40 évet.

2019. jan. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Átrendeződik de nem éppen pozitív irányba, így az indexet olvasva a legutóbbi tüntetéssorozatról nekem nem úgy tűnik. 8 ember egyik téren 200 a másikon. Országszerte is silány volt az egész.


Nekem inkább úgy tűnik hogy míg ez előtt megosztott volt az ellenzéki szavazók tábora most viszont elvesztették a legkissebb hitelességüket is azzal hogy összeálnak ezzel meg azzal. Másszóval ha most lenne országgyűlési szavazás a nemszavazók rétege nem 20-30% os lenne hanem egy jó 40-50% minimum. Tény hogy a fidesz is veszít a támogatottságából de egy 100-200 ezres szavazó elvesztése nem fáj annyira egy 2.5 milliós táborral rendelkező pártnak mint egy 500 ezres-1 milliósnak. De majd az EU parlamenti választás májusban érdekes lesz. Azon alapból alacsony szokott lenni a részvétel

2019. jan. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
Egy biztos. Nem tisztességes az ellenzék szemére vetni a koalíciós szándékot. A Fidesz is mindig koalícióra lépett valamelyik másik párttal (most is koalícióban vannak ugyebár).
2019. jan. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%

Én tényleg attól tartok hogy szépen lassan a falnak megy a magyar politika. Egyszerűen nagyon gyatra az utánpótlás fiatalokból.

A fidesz max. 10 évig húzhatja még a jelenlegi arcokkal a politikai palettán, utána lehúzhatnák a rolót. Mondjuk Berlusconi még jóval tovább húzta, de akkor is.

És akkor tényleg ott a kérdés, hol az utánpótlás? Fideszen belül ironikusan nincs utánpótlás (>>fiatal<< demokraták szövetsége).

Ellenzék oldalon legalább lehetettek volna fiatalabb politikusok, de azok mind leszerepeltek. Huszonévesként mondom hogy nagyon kajlák, nem oda valók. Nagyon gyorsan be kéne izzítani pár új arcot,csak az eddigi új arcokból annyi volt a balfék (Vona, Fekete-Győr, Karácsony, és ki tudja még kik), hogy hatványozottan nehezebb dolguk lesz a most bejövőknek.

2019. jan. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Alex Fly ***** válasza:
38%
Remélem nem kell 2022-ig várni ahhoz, hogy ezek a férgek eltakarodjanak végre a közéletből...
2019. jan. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%
Európai baloldal?Próbáltam rákeredni hogy kik azok a politikusok akik mögötte állnak de nem jártam sikerrel.Egyébként ha komoly támogatásig jutnának el akkor fideszes kémek úgyis beépülnének közéjük és belülről bomlasztanák a pártot.
2019. jan. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de ezek nem is akarnak nyerni. Azért tartják őket a főnökeik, hogy ne engedjenek teret a független ellenzéki csoportosulásoknak, így továbbra is azok gyakorolhassák a hatalmat, akik a most ismert magyarországi pártokat (Fidesz és a teljes "ellenzéki összefogás") irányítják külföldről.
2019. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!