Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a közeljövőben...

Elképzelhető a közeljövőben olyan politikai generáció, akik megfelelő alternatívát kínálnak?

Figyelt kérdés

Picit unalmas már, hogy húsz éve csak a Gyurcsány és a Viktor a téma. Közben lett egy Jobbik, akikről sajnos az emberek elfelejtették hogy pár éve még holokausztot tagadtak és cigányoztak. A fiatalok pártok vagy megbuktak,, vagy pl a Momentum a kezdeti jó kezdeményezéseik után túltolták szerintem, Mkkp inkább a parlamenten kívül működik jól, LMP felejtős, stb.


Jelenleg a magyar társadalom nagyon megosztott, a politikai vita eltűnt a mindennapokból, a legtöbb politikus neve szitokszó, sokan leszerepeltek.


Van reális esély egy olyan alulról jövő politikai erő kialakulására, ami a szavazópolgárokat képes lenne egy oldalra állítani?


Plusz kérdés: egy mai fiatalnak, akinek most alakul ki a képe a világról, kritikusan gondolkozik, stb, mi lehet vonzó?



2019. jan. 20. 17:58
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%

Elképzelhető! De ezek közül is lehetne.

Még Gyurcsány is megfelelő artelnatívát képezhetne ha nem nyilatkozna részegen.

A többi pedig inkább elöször tanuljon kultúrát! És legyenek érveik, legyenek

"terveik" amelyekkel bebizonyítyák, hogy jobbak a jelenlegi hatalomtól!

2019. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell más csak Kádár János.Meg a Fidesz!
2019. jan. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
20%

Aki azt írta, hogy a fiatalok mind utálják, az max személyes vélemény vagy a szűk baráti kör véleménye, esetleg otthon a szülőktől ezt hallja.


Én különösebben nem politizálok, nem is nézegetem ezt a kategóriát általában. 11 éve van munkaviszonyom, előtte diákmunka, egyetem, okj-s tanfolyam, szakma.

Én nem érzem, hogy a bérem egy helyben állna az utóbbi években, ezzel szemben az MSZP alatt semmi növekedést nem éreztem.

Szerintem a fiatalok is látják, hogy jelentősen nőnek a kezdő bérek, van lehetőség építkezni, hitelt felvenni, CSOK-ot felvenni, nőnek a családok juttatásai, szóval nem hinném, hogy a fiatalok nem támogatják őket, és csak a nyugdíjasok által nyernének.

Épp ellenkezőleg, én sok nyugdíjast hallok pampogni, nekik semmi sem jó, nem kaptak Erzsébet-utalványt, kevés volt a nyugdíjemelés, stb.

Távolsági busszal utazom, sok mindent hallok, felénk a nyugdíjasok kritizálnak, a fiatalok meg dolgoznak. Ma az is dolgozik, aki pár éve nem. Pedig ez Kelet-Magyarország, nem a legjobban hasító régió.


Visszatérve az életképes generációra: amíg ilyenek akarnak változtatni, illetve ilyen módon, mint például Nagy Blanka, vagy Rékasinak a fia, na addig jobb is, ha nem adnak a kezükbe irányítást.

Ezekből a hiszti beszél, szerepelni akarnak, de még semmit sem tudnak az életről.

Menjen ki a nagy Ámerikába, ahol nincs állami felsőoktatás, és csak a leggazdagabbak engedhetik meg maguknak. Itt elég, ha jól tanul, ott évi 20 milliónál kezdődik az egyetem. De persze mindig van mibe belekötni, nincs új a nap alatt.

Csak azt mondom, akinek ennyire nem jó semmi, az ne vegye fel a családi pótlékot, ne vegye igénybe a cafeteriát, meg a kedvezményes hitelt. Utalja át nekem. Vagy csak akkor szidjuk a vezetést, ha épp nekünk rosszat tesz, de mikor ad, azt sunnyogva elfogadjuk?

2019. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
42%
Nos a gyerekek érzik ha szüleiknek nehezebb! Ienkor megkérdezik anya mi a baj? Szülők ienkor vagy beavassák gyerekeiket vagy pedig hazudnak Valamit. Egy mai fiatal sokkal többet lát a fideszben! Egyrészt ez miatt is.
2019. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Persze a beavatás nem olyan hogy elkezd a gyerek előt politizálni, csunyán beszélni. :D
2019. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

"Nos a gyerekek érzik ha szüleiknek nehezebb"


De mihez képest nehezebb?

A gyerek még sehol se volt, amikor 15 éve a másik párt volt hatalmon, nem tud viszonyítani.


Az meg, ha valahol valakinek nehéz, nem csak a hatalmon lévő párt hibája lehet.

Sőt! Cégek szűnnek meg a legjobb társadalmakban is, mennek csődbe, nincs kereslet, adócsaló főnök, vagy akármi.

Esetleg ha apuka vagy anyuka egy elviselhetetlen személyiség, és összeférhetetlen, vagy akár alkesz, és ezek miatt munkanélküli lesz, máris lehet a kormányt szidni, hogy a család megélhetése veszélyben van!

2019. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

#13. Minden kétélű. Pl ott a CSOK. Az építő cégek rájöttek, hogy így az embereknek lesz pénze, így a munka és alapanyag díjak emelkedtek. Egy egy gyermekes család, vagy egy jövőjét megalapozni kívánó pár helyzete rosszabb lett. Van aki jobban járt, van aki kevésbé.


A Nagy Blanka ügyhöz meg csak annyit, hogy kezeljük helyén a dolgot és szerintem ezzel egyet kell, hogy értsen az is, aki egyetért vele és az is, aki nem : eléggé gusztustalan, hogy egy tizenéves gyereket kapott fel a média mondhatni kampányeszközként. Az a barom Bayer meg...

A kutya sem hallott volna az egészről, ha a kormánymédia fel nem kapja.

Csak gondolj bele, felnőtt emberként Te nagy ügyet csinálsz belőle, ha egy helyi gyerek valamit beszól vagy ráhagyod, lévén fenekén a tojáshéj?

2019. jan. 20. 18:57
 18/39 anonim ***** válasza:
0%

Elnézést kérek de Bayer többet le tett az asztalra! Ő egy felnőtt ember. Jogos volt a kritika... Van egy határ amit már a fidesz sem hagyhat szó nélkül.


És igen kutya mert fikázni merte az ellenzéket!


Mongyuk tudok olyan párokat akiknek nagyon is jól jött a CSOK. Meg a családi pótlék is jól jön. No meg ha az ellenzék lenne mit kapnánk tőlük? Mert én csak azt hallom hogy Orbánt fikázzák. Arról senki se beszél mit tenne jobban! Ha én ellenzéki lennék választások előtt arról kampányolnák hogy, ha rám szavaznak magasabb lesz a minimálbér vallamint korszerűsíteni fogom a korházakat stb....

2019. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Arról kampányolnák, hogy**
2019. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

#18:

Maga a kérdésem is hasonló célból íródott, mert a jelenlegi ellenzék sem nyújt valós alternatívát.


Viszont sajnos én többször láttam Sorost a plakátokon, mint hasonló ígéreteket a Fidesztől.


És igen, valóban vannak, akik jól jártak a CSOKkal, ezt írtam is, viszont ugyanennyien rosszul is. Vagy ha már az építkezés a téma, akkor nálunk például két komoly, milliárdos beruhazas folyik a városban és mindkettő deficites lett, mert egyrészt annyi ilyen van most, hogy nem találtak rá kivitelezőt, másrészt ameddig nem lett meg, a CSOK hatására megdrágult építőanyag árak miatt az eredetileg rászánt összeg korántsem fedezte, pedig komoly EUs támogatás is volt benne.


Bayer meg egy barom, de elfogadom azt is, hogy van, amire már reagálni kell. Viszont itt akkor jogosan várnám el, hogy az értelmesen, normális hangnemben feltett kérdésekre, felszólalásokra is legyen reakció, ne csak olyan, mint a múltkori Viktoros kormányinfó.


Ha mondjuk szeretné megszerezni az én szavazatomat, de nem sikerült eddig sem Sorossal sem az elmúltnyolcévezéssel, akkor miért ugyanazt ragozzák továbbra is?

2019. jan. 20. 19:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!