Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a közeljövőben...

Elképzelhető a közeljövőben olyan politikai generáció, akik megfelelő alternatívát kínálnak?

Figyelt kérdés

Picit unalmas már, hogy húsz éve csak a Gyurcsány és a Viktor a téma. Közben lett egy Jobbik, akikről sajnos az emberek elfelejtették hogy pár éve még holokausztot tagadtak és cigányoztak. A fiatalok pártok vagy megbuktak,, vagy pl a Momentum a kezdeti jó kezdeményezéseik után túltolták szerintem, Mkkp inkább a parlamenten kívül működik jól, LMP felejtős, stb.


Jelenleg a magyar társadalom nagyon megosztott, a politikai vita eltűnt a mindennapokból, a legtöbb politikus neve szitokszó, sokan leszerepeltek.


Van reális esély egy olyan alulról jövő politikai erő kialakulására, ami a szavazópolgárokat képes lenne egy oldalra állítani?


Plusz kérdés: egy mai fiatalnak, akinek most alakul ki a képe a világról, kritikusan gondolkozik, stb, mi lehet vonzó?



2019. jan. 20. 17:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Na látod, erre írtam, hogy nem vagyok teljesen tájékozott, mert annyira nem vonz a dolog.


Kezeljük helyén, nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget a Blanka-ügynek, de azért beszélni kell róla.

Hogy Bayer mit csinált, az nekem teljesen kimaradt, 1-2 mondatban leírhatnád.

Ha a szomszéd gyerek beszél hülyeséget, vagy megpróbálom érvekkel helyretenni, vagy ráhagyom, ha látom, hogy nincs értelme. valóban.

De ez a lány szándékosan egy országos hírű tüntetésen tette, kamerák előtt. Ez volt a célja, csak még nem látta át, hogy többet árt magának.

Viszont ő még gyerek, tudjuk be ennek.

De hogy ez után az ellenzék nőtagjai írtak neki egy olyan dicsőítő nyílt levelet, amilyet... na az kritikán aluli. Egy trágárságtól csöpögő gyűlöletbeszédet úgy az egekig magasztaltak, mintha ez lenne az elfogadott, sőt követendő.

Az is teljesen jogos, hogy álljunk ki magunkért, és legyen véleményünk akkor is, ha az ellentmond a jelenlegi állapotnak. Na de könyörgöm, legyen már egy szint, ami alá nem süllyedünk!

Intrika, irónia, érvelés, statisztikák, és STÍLUS! annyi eszköz van a kezükben!

Ne éltessünk már egy ilyen legalja megnyilvánulást!


Igen, sokaknak jól jött a csok. Fellendült a gazdaság, fellendültek a bérek is. Egy építőipari segédmunkás ma jobban keres, mint egy irodai dolgozó.

És igaz, hogy az egy gyerekesek alig kapnak valamit, a gyermektelenek meg semmibe vannak véve. Aláírom. Pedig biztos nem jókedvükben gyermektelenek.

De tény, hogy irreális különbségek vannak, és aránytalan az a sok kedvezmény a 3 gyerekeseknek.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki igénybe vette.

És még hányan... kíváncsi leszek, hány ilyen csok-os család lesz együtt még 10-20 év múlva.

Az én véleményem szerint 10 év múlva jön a következő hiszti, hogy vissza kell fizetni, mert nem teljesítették a 3 gyereket, mert időközben szétment a párocska. Na lesz itt majd megint kormánytóra mutogatás meg szemét fidesz.

De visszatérve az eredeti felvetésre: ugye a gyűlölködők meg a kormányt fikázók is igénybve vették a CSOK-ot és a kedvezményes hitelt? Vagy inkább kitartottak az elveik mellett?

2019. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Hát tudod ez egy jó kérdés. Sajnos csak hosszú válasz van rá...


Ha megnézzük Szerbiában, egy közepesebb városban Szabadkan a migransok imádnak lopni. Ez az ottani hírek-ben úgy került bele hogy romák lopnak... Szerencse hogy a Magyar média mindenről beszámól.(Maragyunk a migránsoknal).

És nem csak szerbiaban van ielyen Sorosista média. Ha nem lenne az akkor mivel magyarázod hogy csak a jó, vagy kevésbé rossz hírek kerülnek be rolluk?



Magyarországnak nem Soros az ellensége valójában. EU saját maga ellensége is.... Azt mongyák hogy ők se akarják a migránsokat. De akkor mi a fene miatt adnak nekik segélyt.(Ha egy törvény miatt ideje azt megváltoztatni). Mivel magyarázod hogy több segélyt kap mint bármely átlagos ember fizetése? Ha azt hiszik hogy dolgozni fognak tévednek. EU nem lesz képes enyi migránt eltartani. Ha meg azok az uticélok ahova mennek tele lesznek és itt ragadnak Magyarországon mit csinálsz? Akarod hogy itt is lopjanak? Ezért jó a kerítés....

2019. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Migránst*
2019. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

#21

A Bayeres sztori dióhéjban annyi, hogy ő még alpáribb stílusban beszélt ezután róla, kb vállalhatatlan módon még magához képest is. Ezután állt mellé az ellenzék és az ellenzéki sajtó. A helyzetet tetézve az Echo tv olyan személyes dolgokkal jött, mint Blanka érdemjegyei, iskolai hiányzásai, stb. Szerintem ez már átlép egy határt, főleg ha egy gimnazista lányról van szó.

A beszéde amúgy tényleg jogos, meredek volt a hangnem. Plusz meredek az, hogy filmes idézetek voltak benne, mert egész egyszerűen a nagy többség nem feltétlenül ismeri és tudja mire utal. ("lépj hátra és b arcon magad" Tom Cruise szájából hangzott el eredetileg)


Valószínűleg elég sok ellenzéki szimpatizáns is igénybe vette, jogos a felvetés. Azért hozzáteszem hogy ha a segítségre van szükséged, ahhoz nyúlsz, amihez tudsz. Ha orra esek az ónos eső miatt nem kérdezem meg az engem felsegíteni igyekvőt, hogy milyen ideológiát követ. Egész egyszerűen rá van szorulva az ember, így használja. Ha olyan szinten élnénk, hogy három gyermek nevelése mellett is megtehetem, hogy válogassak akkor majd megteszem. Sajnos ilyen a mai világ :-(

2019. jan. 20. 19:42
 25/39 anonim ***** válasza:
Hát igen de Bayeről ne felejzsd el hogy felnőtt! Blanka mégis mit várt? És ne haragudj de az ellenzéknek nincs alpári stillusa? Akkor lenne jogos ez ha az ellenzék le tett volna valamit az asztalra...
2019. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
De ő csak kritizál tervek nélkül...
2019. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#22:

A migránstéma más azért, igazából a kérdésem azt nem is vizsgálja, ne menjünk bele szerintem.

Bár nekem is megvan róla a véleményem(objektív átvilágítás, feltételrendszer, motiváció vizsgálata [van szír barátom, aki már itt született, de maradt rokona ott, mert csak az édesapja jött ide cirka 40 éve tanulni és ő mondta, hogy a szír családtagok közül volt, aki háborús területen élt, így valóban menekülni kényszerült], nyomonkövetés, feltételes státuszok stb), szerintem ne vigyük el a beszélgetést abba az irányba.

2019. jan. 20. 19:50
 28/39 anonim válasza:
Majd akkor, ha eltűnnek azok, akik a komcsi érában emelkedtek fel pártfunkcik dédelgetése alatt és kihalnak azok a szavazók, akik jól eléltek abban a korban. Addig semmi.
2019. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Köszönöm.

A filmes idézetet én sem ismertem fel.

Az érdemjegyeinek a kiteregetését nem tartom olyan tragédiának. Hiszen a kislány önként vállalta, hogy kvázi közszereplő lesz. akkor pedig ez is velejárója, és én szeretném tudni, hogy aki az országomat akarja majd irányítani, az képes-e legalább egy érettségit letenni, neadjisten egy általános iskolai matekpéldát megoldani.

A jövőben ne az döntsön az én adómról és a banki kamat mértékéről, akinek a 2x2 problémát okoz.

Ez hozzátartozik a politikai életpályához, és nekünk is releváns információ a következő szavazásnál.


Debreceni vagyok, anno Kósa Lajost is támadták, mert nincs diplomája. Nem tudom, ez országos szinten hír volt-e.


A CSOK. Egyértelmű volt, hogy ez lesz a válaszod, mert így működnek az emberek. Az is igénybe veszi, aki kutyázza a Fideszt. Ahogy a nem szakszervezeti tagok sem utasítják vissza a szakszervezetek által letárgyalt béremelést és egyéb dolgokat.

Csak akkor nem tudom, miért ellenségei a rendszernek, ha több millióval járulnak hozzá ezeknek az embereknek a boldogulásához.

Vagy inkább nagy általánosságban elmondható, hogy a CSOK-ot igénybe vevők Fidesz-pártiak? Nem tudom.

Azt tudom, hogy a cafeteria-intézkedésük nekem kárt okozott, nem kicsit. Sok pénztől estem el, és ezt nem tartom korrektnek. De még mindig többet tettek értem, mint az MSZP valaha. És az ellenzéknek jelenleg sincs olyan programja, ami biztosítaná, vagy akár csak azt ígérné, hogy nekem jobb lesz.

Egyáltalán van nekik bármiféle programjuk, vagy a tevékenységük kimerül annyiban, hogy fikáznak mindent?

2019. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

#25:

Tény, hogy egy kis alpáriságért, arrogáns viselkedésért egyik oldalnak sem kell messzire menni


Igen, Bayer felnőtt ember, mégsem viselkedik érettebben, mint NB. Sőt, ő sokkal nagyobb nyilvánosság előtt tette mindezt, a szememben ez sokkal rosszabb. Nagy Blanka beszederol nem is hallottam, míg nem olvastam Bayer kirohanásáról

2019. jan. 20. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!