Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a közeljövőben...

Elképzelhető a közeljövőben olyan politikai generáció, akik megfelelő alternatívát kínálnak?

Figyelt kérdés

Picit unalmas már, hogy húsz éve csak a Gyurcsány és a Viktor a téma. Közben lett egy Jobbik, akikről sajnos az emberek elfelejtették hogy pár éve még holokausztot tagadtak és cigányoztak. A fiatalok pártok vagy megbuktak,, vagy pl a Momentum a kezdeti jó kezdeményezéseik után túltolták szerintem, Mkkp inkább a parlamenten kívül működik jól, LMP felejtős, stb.


Jelenleg a magyar társadalom nagyon megosztott, a politikai vita eltűnt a mindennapokból, a legtöbb politikus neve szitokszó, sokan leszerepeltek.


Van reális esély egy olyan alulról jövő politikai erő kialakulására, ami a szavazópolgárokat képes lenne egy oldalra állítani?


Plusz kérdés: egy mai fiatalnak, akinek most alakul ki a képe a világról, kritikusan gondolkozik, stb, mi lehet vonzó?



2019. jan. 20. 17:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Fura, én meg Bayert nem olvastam, és Blankával volt minden tele. :)


De lehet én olvasok kormánypárti híroldalakat?

Sosem tudom, melyik hova tartozik: az index és az origo melyik oldalon áll?

Talán az index független lett nemrég, sajnos meg is látszik a színvonalon.

Tévét egyáltalán nem nézek, az biztosan elvinne valamelyik irányba.

2019. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

#29:

Mondandód végére reagálva :


Épp ez volt a kérdés megírásának fő motivációja, hogy vajon lesz-e elfogadható alternatíva, akik mondjuk tényleg nem az MSZP.

Mindig az a hasonlat jut eszembe, mikor a Fidesz azzal érvel, hogy bezzeg előtte, hogy én akkor sem fogom szeretni azt, ha most orrbavagdosnak, ha az előtte lévő meg tökönrúgott.(Zárójelben maga a világ is fejlődött annyit 2006 óta, hogy a tökönrúgás orrbavágássá csillapodjon)


Köszönöm amúgy a beszélgetést, ritkán van lehetőségem valakivel, aki nem feltétlenül azt vallja, mint én ilyen korrekten véleményt cserélni! Big up érte!

2019. jan. 20. 20:01
 33/39 anonim ***** válasza:

Oh, ez jól esett! :D


Tényleg ritka a politika kategóriában.

2019. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

#31:

Az Origo csúnyán kormánypárti sajnos, míg az index nagyon ellenzéki (bár őket sajnos már majdnemhogy véleményoldalnak hívnám csak)


Ez is megérne amúgy egy misét, hogy miért ennyire kétpólusú a média és ez a két pólus miért van ilyen távol egymástól. Sajnos nincs objektív tájékoztatás ma Magyarországon.

2019. jan. 20. 20:04
 35/39 anonim ***** válasza:

Egy szülő gyermeke nem érzi, ha a szüleinek nehezebb, egy szülő ezt titkolja a gyerek előtt. Egy olyan, aki csak szült egy gyereket vagy összebírt hozni egyet, az esetleg, de a szülő az nem olyan! Én soha nem tudtam, hogy anyáméknak rosszul megy mikor gyerek voltam, csak felnőtt fejjel értettem meg azt, hogy mennyire szar volt a mostani helyzetükhöz képest az akkori helyzetünk.

A 90-es években gyerekkoromból olyan emlékeim vannak, hogy minden nap vajas-vegetás kenyeret eszek, mert az a kedvencem! (rendes vaj, nem ez a szar margarin, az később jött csak divatba, 96-98 körül). Hó elején volt "party vaj" (ma vajkrémnek hívják, de nem ugyanaz!), azt azért jobban bírtam! Na most ehhez képest, arra volt pénz, vajra (ennyi), azért volt az!

Tök jól emlékszem arra, mikor a szomszédokkal egész nyáron szalonnát sütögettünk minden délután, mert egy jó emlék, mindig együtt voltunk, beszélgettünk, a srácokkal játszottunk. Egy gyerek meg szeret szalonnát sütni! No most ehhez képest a valóság az volt, hogy olyan csórók voltunk, hogy a szomszéd olcsón szerezte a kenyérszalonnát, így ketten (szomszédok és anyámék) bevásároltak és azt ettük több mint egy hónapig, mert más nem volt! Ezt a fiatalabbak értsék úgy, hogy akkor a kenyérszalonna volt a legcsóróbb kaja, nem úgy mint ma, hogy az is relatíve drága. Anyám azóta ránézni sem bír!

A gyerek nem tudja, ha a szülei szarban vannak!


Összességében pedig itt látszik, hogy totális elmebaj van. A 13. hozzászóló mondandójában ugyan mi van, amivel nem lehet egyetérteni? Saját magáról beszél, ahogy Ő látja, ahogy Ő éli meg a mai Magyarországot és ahogy megélte azt a szoci kormányzás alatt. Lehet, hogy valaki pont fordítva éli ezt meg. Ez nem egy olyan dolog, amivel lehet meg nem lehet egyetérteni... Ha Ő meg fordítva éli meg és most sokkal rosszabb a helyzete, olyan is ugyanúgy létezhet!

Az, aki leírja, hogy hát Ő úgy látja, hogy a fiatalok között nincs Fideszes! Az egy f... csávó! Igen! Aki úgy látja, hogy meg de! De van, mi több nagyon is! Az egy hülye! Pontozzuk le! Nem kell lepontozni, mert cáfolja, Ő ismer olyat, Ő maga is az, ennyi... Nem lehet, hogy nem ugyanott éltek, nem ugyanazon a buszon, nem ugyanabban a környezetben? Kicsit közelítsetek már egymáshoz a r... életbe! Hisz tudjátok eleve a vidék nem annyira megosztott mint a főváros. Számoljatok már ezzel is!

Amit egyesek jónak vélnek, azt meg kell tartani, ha abból valaki nem részesül pedig meglátásotok szerint kellene, akkor azt ki kell terjeszteni! Nem szidni! Nem szarozni! Ilyenekért kell küzdeni! Ha meg van olyan, ami kimondottan rossz út és többen szenvednek amiatt, azt át kell alakítani. Ilyenekről kell beszélni, ilyeneken kell gondolkodni, és így kell tudni alternatívának lenni. A politikusoknak pedig kész komplex tervvel kell odaállni, hogy mi ezzel tudnánk ezt kiegészíteni. Nem ilyen színtelen szagtalan pár pontban megfogalmazott akármivel (itt nem az 5 pontra gondolok).

Úgy nem, hogy utálunk 1 embert és az a közös nevező, hogy utáljuk, nem úgy, hogy "mindent vissza" elven homlokegyenest mást, mert ehhez a g...-hez köthető, Ő csinálta, Ő találta ki, kapja be!


Kérdezővel teljesen egyetértek Blanka ügyében, és Bayerről alkotott véleményében! Nézd, pontosan így látom, ahogy te! Mit ért ez itt, mikor leírtam? 0%-os egyetértést! Mit ért ez, mikor jobbosoknak leírtam (mert itt balosok vannak jobbára!)? Hőzöngést! Hőzöngést, hogy hát mi hát mi... mé' a r.... hogy beszélt? No meg ez, hogy Bayer valaki. Hát ja, épp ezért várom el, hogy ilyet ne csináljon, mert valaki. Elsősorban nekem az a problémám ezzel, hogy nem közszereplővel történt ez, annak tűrnie kell az ilyet, de egy civilnek... Nálam itt lépte át a határt Bayer, mert úgy különben máskor is ilyen a stílusa. Ettől függetlenül nem érdemli meg a lány sem, hogy mentsem a bőrét, mert gusztustalan volt, ahogy beszélt! Ilyen ne történhessen egyik oldalon sem!

Az ép.ipar az ennél egy fokkal bonyolultabb, abban benne vagyok, így mondhatom, hogy az árakat sokkal, sokkal inkább az emelte, hogy nincs melós és annyit kérünk (dolgozók, alkalmazottak), amennyit csak kitudunk préselni, így a vállalkozóknak is emelni kell az árakat. Ennyi van ebben, nem az, hogy CSOK, a CSOK lehetővé tette azt, hogy van munkánk, a 8 éves szoci kormányzás lejtmenetbe vitte az ép.ipart, és ebben a válság az csak pont volt az i-n! Annak következménye az, hogy ma nincs melós. Meg az elhibázott oktatásé is, de ebbe nem mennék bele hosszasan...

2019. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"Közben lett egy Jobbik, akikről sajnos az emberek elfelejtették hogy pár éve még holokausztot tagadtak és cigányoztak." - aztán eltelt az idő, és megerősödtek.

Ha Vonának egy picivel több esze lett volna mint amekkora a büszkesége volt, akkor még bőven pariban lehetett volna Orbánnal. Ehhez annyit kellett volna csinálnia, hogy április 6.-án az összes budapesti jelöltet visszalépteti a baloldal javára, cserébe a bal visszalép 35 vidéki helyen a Jobbik javára. A Fidesz úgy szívott volna, mint a núbiai taknyoskígyó!

De hát egyik ellenzékinek sem volt több agya, mint egy használt gyűszű bele.

Meg tele voltak Volner-féle árulókkal!


Amúgy meg a Fidesz volt a legnagyobb liberális, Orbánnal az élen... Úgyhogy egykutya ez mind...

2019. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
36%

Talán akkor, ha meg.al orbán meg a fideszesek. Addig nem hiszem, hogy lesz bárkinek esélye. Sajnos.

O1G.

2019. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Puzsérról példát vehetne az új generáció, mert amit ő képvisel, az progresszív és hiteles.
2019. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Igen, viszont Puzser úgy vágna bele ebbe az egészbe, hogy már azelőtt megosztotta az embereket, mielőtt bármilyen politikai cselekedete lett volna.
2019. jan. 21. 13:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!