Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar történelem melyik...

A magyar történelem melyik évtizedében, évtizedeiben volt a legjobb az élet Magyarországon?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%

SAJÁT VÉLEMÉNY!


Ha valami dogához kell akkor semmiképpen ne ezt írd bele. Ez az én véleményem!!


Ezt behatárolni amúgy nehéz lenne, szerintem, mert sosem volt tökéletes egyik ország se. Mo. se. De ha azt nézed szerintem erősen most a legjobb. Akármennyire is van ez az aktuál politikai fekete folt most.

Érvek:


1. Nem fenyeget minket háború, teljes biztonság a NATOnak köszönhetően.

2. A rendőrség szerintem amennyire kötelező nekik teszik a dolgukat, és ha kihívod őket, más, nagyobb országokhoz képest hamar kijönnek. Aki meg azt mondja hogy hülyék... hát a matematika nem hozza vissza a pénzedet, amit elloptak. Csak mondom.

3. Azért kicsit fura a jelenlegi politika, de ekkora szabadság szerintem még sose volt. Ilyen szempontból is jobb most.


Ellen érvek:


1. A kormányzás nem az igazi... de legalább nincs diktatúra, amit ha lehet őrízzünk meg és tegyünk ellene. Meg a népbutítás ellen is. Sose tájékozódj csak egy forrásból. Ezt csak azért mondom mert egész eddig nem volt ilyen sokáig köztársaság Mo.-n.


2. kormányzásnak hála, elég szar a megélhetés... lehetne jobb is, tehetnénk azért hogy Euro legyen itt is végre!! Nagyot nőne a gazdaság, meg a megélhetés.


---------------------------

Életszínvonal... meg hát sok mindentől függ. Háttér, múlt... Anyukám a Kádár rendszerben nem lett ki tanítva, 8 általánossal mindent megtett hogy felneveljen minket. Nekem már diplomám van, én már jól élek. Szóval ja, mindenkinek más, sajnos. Vannak segélyek meg ilyenek, bár én biztos nem adnék akárkinek.

2019. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Úgy a 13. SZ-ban amikor MO a Nyugathoz tartozott. Fél Európa innen vitte ki a nemesfémeket arany, ezüst sóbányászat.... Ennek a Török hódoltság vetet véget.
2019. jan. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Régen az Árpádok idején biztos voltak jó időszakok, de ezeket ilyen szempontból nehéz értelmezni. Az Osztrák-Magyar Monarchia alatt se lehetett rossz. De ha valami közelebbít kéne mondanom én a 80-as vagy 90-es éveket mondanám.

A 80-as évekre már fellazult a rendszer, sok mindent lehetett amit előtte nem. Mégis anyagi biztonságban voltak az emberek.

A 90-es években meg mindenki optimista volt, azt hitte jön a hatalmas fejlődés. Plusz mivel üres volt a piac kb. bármilyen vállalkozásba kezdtél az működött.

2019. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Alex Fly ***** válasza:
88%
Az 1980-as évek második fele.
2019. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Több embertől hallottam és nekem is az a véleményem hogy az elmúlt 70 évben az 1970-es és 80-as évek voltak a legjobbak. Bár a háttérben diktatúra volt, viszont meg volt engedve a lakosság szabad maszekolása és háztáji gazdálkodása különösebb adók és bürokrácia nélkül. Senkire nem nézett senki rossz szemmel feketemunka miatt, nem úgy mint napjainkban amikor még a diákot is adókkal nyúzzák ha diákmunkát vállal. Ha meg végez a sulival, küldik neki a csekkeket hogy fizessen TB-járulékot akkor is ha állása sincs vagy igénybe sem vette a haldokló egészségügyet. Úgyhogy az elmúlt 30 évet biztosan kilőném a listáról. És Hölgyeim és Uraim, el lehet menni közvéleményt kutatni, de az eredmény ugyanaz lesz amit most leírtam.

51/F

2019. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
A honfoglalás előtt. Mielőtt idejött a birka magyar horda, itt fejlődő civilizáció volt kibontakozóban. Aztán megérkezett a barbár magyar csorda és ősrobbanás előtti szintre züllesztették le a szegény kis Kárpát-medencét. Azóta se jutottak előrébb, minden nemzet a magyarokon röhög, a föld segglyukának nevezik e területet.
2019. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Az Árpád-ház, Mátyás király, illetve Horthy alatt.
2019. jan. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A 1960-1990.
2019. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
11%

"A honfoglalás előtt. Mielőtt idejött a birka magyar horda, itt fejlődő civilizáció volt kibontakozóban. Aztán megérkezett a barbár magyar csorda és ősrobbanás előtti szintre züllesztették le a szegény kis Kárpát-medencét. Azóta se jutottak előrébb, minden nemzet a magyarokon röhög, a föld segglyukának nevezik e területet."


Az csöppet se zavarjon, hogy még a kézmosás tudományát is ez a barbár horda hozta a Kárpát medencébe. Ha a magyarok nem jönnek be a büdös germán még ma is szaros kézzel zabálná a káposztát.

2019. jan. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyurcsány Ferenc alatt lehetett volna a legjobb életszinvonal, ha nem szól közbe a világválság. Viszont ahol tényleg megvalósult a jólét, az a 1980-as években, a Kádár-rendszerben volt. Nem igazán látni ma, hogy pl. a fiatal házaspárok új házat építsenek, de rendszerváltás után már jellemző volt a hanyatlás.


#7 te mekkora b.rom vagy. Ezt a nyelvet beszéled, itt élsz és segglyuknak nevezed ezt a helyet. Hát ember ásd el magad.

2019. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!