Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kommunisták elhitték hogy...

A kommunisták elhitték hogy őket éltetik az emberek?

Figyelt kérdés
Mikor Kádár vagy bárki mást éltetett a tömeg testközelből akkor szerintetek tenyleg elhitték hogy oket elteteik? Gondolom az embereket kiparancsoltak az utcára május 1 vagy más “ünnep kor” és éltették a nagy vezetőket a többség csak szinlelte az egeszet.

2019. jan. 23. 21:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Május elseje például Észak Koreában is a bulizásról szól (Ne kérdezd honnan tudom). Meg még egyes országban tartsák a május egyet . Szerintem elhitték vagy legalábbis a látszat megvolt hogy szeretik őket...
2019. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
El mert tényleg őket éltették.
2019. jan. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Kádárt szerették az emberek ő is munkás volt és maradt is élete végéig, szerényen élt, nem harácsolt, nem lopott, nem is volt kinek hiszen neki nemvoltak gyerekei, neki Magyarország volt a családja.

Bárcsak most lenne egy ilyen szerény becsületes miniszterelnöke Magyarországnak.

Én felnőttként éltem az ő idejében és ezt tapasztalatból mondom.

2019. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Persze mert meglett mondva az embereknek hogy eltessek oket!? De gondolom tudtak erről a vezetők?!
2019. jan. 23. 22:12
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Május elsején nem a vezetőket éltették a felvonulók hanem a munka és a munkások ünnepe volt.

Volt olyan hogy szervezték a felvonulókat Május elsejére de ez nemvolt kötelező, én is talán egy két alkalommal vonultam, senki nem kérte számon hogy miért nem vonultam ha nemvoltam ott.

2019. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Az volt a szlogen hogy: Éljen Május elseje a munkásosztály nagy ünnepe.
2019. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Na! jöhetnek a lepontozók:)))))
2019. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Én el tudom képzelni, hogy Kádárt őszintén tapsolták a legtöbben. Sok emberrel beszéltem, akik akkor éltek, és mind azt mondják, hogy bár voltak nehézségek, de jó volt a Kádár-rendszerben élni és jobban meg lehetett élni, mint most.
2019. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

'szerényen élt,'


Ez így nem igaz. Maximum a Ceaucescuhoz hasonló megalomán diktátorokhoz képest élt visszafogottan, de egy átlag magyarhoz képest igenis élt luxus szolgáltatásokkal.

2019. jan. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
47%
@robgros: akkora luxusban élt, ami a beosztása miatt kötelező volt és nem élvezetből. És nem is azért, mint ha igényelte volna...
2019. jan. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!