Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Orbánék annyit költenének...

Ha Orbánék annyit költenének egészségügyre meg oktatásra, mint stadionokra meg nemzeti konzultációkra és plakátokra, akkor hol tartana most az egészségügyünk és az oktatásunk?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 10:37
1 2 3
 11/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha csak annyit költene egészségügyre a kormány, mint stadionokra meg nemzeti konzultációkra összesen, akkor még szarabb lenne az egészségügy.

Ha csak annyit költene oktatásra a kormány, mint stadionokra meg nemzeti konzultációkra összesen, akkor még szarabb lenne az egészségügy.


Értsd: jelenleg külön is többet költ az állam egészségügyre és oktatásra, mint stadionokra és önfényezésre összesen. Persze nyilván lehetne akármennyivel is többet költeni rájuk, sőt az oktatásra kellene is. Az egészségügy meg úgysem más, mint egy feneketlen zsák, amit soha nem lehet eléggé megtölteni.

2019. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11.08 Azért emlegetik, mert bántja őket a pazarlás. Ahogy engem is. Nyilván sok pénz megy el "Magyarország jobban teljesít" hirdetésekre, de nem hiszem, hogy ezek az összegek jelentős mértékű javulást hoznának az egészségügyben és az oktatásban.
2019. jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Amennyit stadionokra költünk annál sokkal többet loptak el/vittek ki az országból a mai ellenzékiek anno...
2019. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Köszönjük az újabb demagóg és szándékosan " csúsztatós" kérdést. Az általad felsoroltakra költött pénz összességében lófütty, önmagában az nem eredményezne látványos javulást, ahhoz sokkal, de sokkal több milliárd kellene...
2019. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Hát ezt a blanka leányzót elnézve,rengeteget kéne költeni az oktatásra.
2019. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#2: "Nagyon sokak arra panaszkodnak hogy az egésségügyi dolgozók nem végzik a feladataikat de ez az ő mulasztások emberek nem az államé."

Talán ha egy orvosnak nem három ember feladatát kellene elvégeznie a munkaerőhiány miatt, akkor javulna a szolgáltatás minősége.

"a stadionok pedig fontosak hogy a Magyar sport fejlőgyön ezen kívül összefogja az embereket."

Azért az oktatásnál meg az egészségügynél nem fontosabb. Ha több pénz ment volna az oktatásba, talán még te is le tudnád írni helyesen, hogy "fejlődjön".

"Mindenki szigya a stadiont aztán pedig még is elhúza a hátsóját a mecsre és szurkol."

Én életemben nem voltam még semmilyen sporteseményen, és nem is tervezek menni.

"Aról nem is beszélve ha valaki nem nyer vagy nem olyan jól teljesít mingyárt le lessz kritizálva az egész sport meg az állam döncsétek már el mikel."

Rengeteg közpénzt elvernek a magyar focira, aztán kikapunk Andorrától, és én vagyok a szemét, amiért ez nekem nem tetszik?

Az ilyen agymosottaktól miért nem lehet elvenni a szavazati jogot? Túl hülye ahhoz, hogy beleszóljon az ország működésébe.

2019. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

,,Talán ha egy orvosnak nem három ember feladatát kellene elvégeznie a munkaerőhiány miatt, akkor javulna a szolgáltatás minősége."


Hát baromira nem mai probléma a munkaerőhiány, az orvosok hozzáállása évtizedes probléma, ilyen téren fölösleges Orbánra muttogatni, bárki lenne hatalmon, lenne kórházanként 1 millió orvos, akkor is ugyanennyi probléma lenne az orvosokkal.

2019. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hol tartana? Megszűnne. Ugyanis eddig az összes költés a stadionokra (az elmúlt két ciklusban együttesen) 250-300 milliárd forint volt. Egészségügyre évente(!) 3000 milliárd körüli összeget költenek. Számold ki, az elmúlt évekbrn ez mrnnyi volt.

Kicsit gondolkodni, számolni, és máris sokkal tudatosabb lesz valaki, nem csak a rövid cikkekből élne.

2019. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nyilván arra gondoltam, hogy az eddigi összegen kívül, de ahogyan számolom, ezek szerint elenyésző az általam felsorolt dolgokra költött pénz ahhoz képest, amiket az oktatásra és egészségügyre költenek el évente. Tehát jelentősen nem javulna a helyzet, ha hozzáadnánk a fentieket.

De akkor tényleg igaz az, amit fentebb írt Koplárovics Béci, hogy ez egy feneketlen zsák, amire tán még az isten pénze sem lenne elég. Vagy pedig ebből a több ezer milliárdos összegből is temérdeket lop a kormány, esetleg az orvosok, tanárok vezetői? Mert valami biztosan nem stimmel, hogyha ilyen ramaty a helyzet a több ezer milliárdos költségvetés ellenére is.

2019. jan. 25. 09:30
 20/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Nyilván meg lehet találni minden egyes forintnak a helyét, és mindig lehet javítani a helyzeten, mert a magyar egészségügy mindig is ilyen hulladék volt. És igen, nagyon nagy baj, hogy beteg nemzet vagyunk. Több értelemben is, de most kifejezetten az egészségre gondolok. Egészségtelenül élünk, sokat járunk orvoshoz, és bár sokan hiánypótló tevékenységként teszik, a többség sajnos okkal teszi. A sport segítség lehetne, de nem úgy, hogy kevés stadiont építünk, elsősorban nem magyar játékosoknak (szerintem az NB1-ben több a külföldi játékos, mint a magyar). A stadionokra költött pénzből inkább különböző kisebb sportlehetőségeket kellett volna kiépíteni. Pl egy műfüves pálya és egy tornacsarnok 5000 emberenként. vagy uszodák szintén sokkal sűrűbben. Szabadidős sport tevékenységek, pl túra, bringa (szánalmas pl az Eurovelo 6 Dunakeszi-Budapest része, ami gyakorlatilag nincs: vagy mész egy forgalmas főút mellett balesetveszélyesen, vagy szó szerint az ösvényen).

És akkor esetleg ugyanannyi pénzből kevesebb betegnek kellene ellátást biztosítani. Az oké, hogy jó irányt akarnának Orbánék, csakhát a megvalósítás... mindent csak a haverok, túlárava, az általuk a multik kapcsán már emlegetett extraprofitért... És egysíkúan, csak a foci... Na ez nagy probléma.


Az oktatásra meg érdemes volna SOKKAL többet költeni. Persze akkor kevésbé lennének megvezethetők az emberek, de szerintem egy sokkal gyakorlatiasabb (kevésbé elméleti) oktatással többre mennénk. Mert a jelenlegi rendszerrel tényleg legfeljebb Európa Kínája (összeszerelőüzeme) lehetünk.

2019. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!