Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mégsem a multikat &...

A Fidesz mégsem a multikat & nagytőkét támogatja, hanem a családokat és a szegényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, hogy a nagytőkét támogatná a kormány, mert a tőlóratörvény. Miközben ezt a törvényt be sem vezetik sehol. Ha végig gondoljuk pl a rezsicsökkentés területét kiderül, hogy a nagytöke ellen a kisemberekért lépett fel a Fidesz...


Emlékszel még Meggyesi beszédére, amiben ígérte hogy "lassan mondom el, hogy Orbán is megértse : nem lesz gázáremelés!" Aztán a ciklusuk alatt 13x lett!! A mai ellenzék alatt (MSZP klónok + SZDS klónok) a multiké volt a víz,gáz,villany,fűtés szolgáltatás és úgy emelték ahogyan akarták. Még amikor piaci csökkenés volt gázból, akkor is emeltek. Ez a kormány azonban visszavásárolta a szolgálatásokat és piacilag állandó alacsony áron adják nekünk !


Hatalmasat kaszáltak a multik a nagytőke a rezsin és tennék ezt ma is, ha a Fidesz vissza nem vásárolja őket. Összefoglalva : míg a választható túlóratörvényen, ami a gazdaság fehéredését szolgálná be sem vezetik és nem is valódi bevétel a tőkéseknek, addig tíz éve folyamatosan alacsonyan van tartva mesterségesen a rezsi, ezzel akisembernek a családosoknak kedvezve.


Szóval, ha olyan propagabdát hallani hogy a kormány a nagytőkét támogatja, akkor nyugodtan lehet mondani gondolja át az ember. Miért van hogy tartósan alacsony a rezsi egy évtizede ? Kinek van ebből haszna?


2019. jan. 26. 17:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%

"Mindenki egyre többet költ, nézzetek szét egy áruházban, mennyi vásárló van!"


Én ezt komolyan nem értem, az elmúlt két-három évben jött be szerintem ez a hivatkozás, hogy nézz szét mennyi vásárló van. Megszámoltad? Mennyivel van több, mint tavaly ugyanezen időszakban vagy 2009-hez képest?


Persze, hogy többet költ, semminek sem zuhanyt drasztikusan az ára, van egy természetes infláció, ami fenntartja a gazdaság növekedését, így elengedhetetlen hogy drágábbak legyenek a termékek.


"Nézzetek már szét, micsoda kocsik szaladhálnak az utakon! Nem is látok már 20-30 éves autókat, jóformán csak M, N, p rendszámokat! Irgalmatlanul sok van!"


Merre felé mondod ezt, mert itt Heves megyében én azért látok bőven 20 év körüli, sőt idősebb de nem veterán autót is.

2019. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%

"Ez a kormány azonban visszavásárolta a szolgálatásokat és piacilag állandó alacsony áron adják nekünk !"


A második Orbán-kormány is gázáremeléssel kezdett.

2019. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
3%

Hajdú-Biharban mondom, ami nem a száguldó nyugati rész, hanem az elmaradott keleti.

hogy mennyivel többen vesznek olyasmit, amit 10 éve nem, azt meg látom.

Lepontozhatsz, de ettől nem lesz igazad.

Nem vett boldog-boldogtalan lapostévét, meg 100 ezres telefont. Monst meg a 7 éves gyereknek is van.

Márpedig ha van, akkor van miből. Mert különben nem lenne.

De elmész az ismerőseidhez egy baráti látogatásra, és sehol sem a 20 éves mosógép van, hanem alig pár éves mosógép, mellette szárítógép és mosogatógép, ami azért nem olyan régen még luxus volt. Ma meg a gyári munkásnak is van.

Vagy ami még engem is meglep, hogy az iskolásokon olyan drága cuccok vannak, hogy még én sem veszem meg magamnak, pedig dolgozom. Ha nem is a legdrágább, de mindegyik az utolsó divat szerinti ruhákban van. Márpedig egy télikabát 20-30 ezer, egy bakancs vagy csizma is 10-20, és nem ám a tavalyi meg tavaly előtti, meg ki is növik. De nagyon jól néznek ki, és a hátizsákjuk sem az 1500 Ft-os műbőr, ami nekem volt a 90-es években, hanem a legdivatosabb Vans. Igaz egyencucc, de mit számít az. iphone mondhatni alap mindegyiknek a kezében. Miből? Nekem anyám-apám dolgozott, de max karácsonyra kaptunk egy márkás iskolatáskát, utána viszont azt hordtuk éveken át!

Szóval nem kell homokba dugni a fejed, nem mondom, hogy nincs kivétel, de a nagy átlagra ez a jellemző.

Divat demagógnak lenni meg állandóan siránkozni és panaszkodni, ez nagyon jellemző és tipikus. És lepontozni vagy megszólni vagy kiközösíteni azt, aki ki meri mondani az igazságot vagy eltér a véleménye.

Ez ennek az oldalnak a legnagyobb betegsége. Ha valakinek eltér a véleménye a tiedtől, akkor azt le kell pontozni. Értelmes emberi tulajdonság, biztos büszke rá, aki csinálja. ebben éli ki magát, ennyi öröme van.

2019. jan. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

"Lepontozhatsz, de ettől nem lesz igazad."


Ha már belemész személyeskedő kérdésbe, remélem bizonyítani is tudod.


"Nem vett boldog-boldogtalan lapostévét"


Hol kapsz ma új nem lapos tv-t?


"sehol sem a 20 éves mosógép van, hanem alig pár éves mosógép, mellette szárítógép és mosogatógép, ami azért nem olyan régen még luxus volt. Ma meg a gyári munkásnak is van."


Mi is lecseréltük a 20 éves mosógépet, mert egyre több a gond és azért nem energiatakarékos.


Másodszor ez nem ilyen egyszerű kérdés, 30 éve a mobiltelefon sem volt elterjed és nem azért terjed el, mert mindenki meggazdagodott, hanem azért, mert piacra kerültek olyan készülékek, amelyeket nem egy-két havi fizetésbe kerültek.


"hogy mennyivel többen vesznek olyasmit, amit 10 éve nem, azt meg látom".


Nem erre vonatkozott a 10 évvel ezelőtti kérdésem, hanem számszerűen, hiszen állításod szerint már az üzletbe látogatók számából lehet következtetni, függetlenül a megvásárolt termékektől.


"Nekem anyám-apám dolgozott, de max karácsonyra kaptunk egy márkás iskolatáskát, utána viszont azt hordtuk éveken át!"


Nekem is, aztán még sem karácsonyra kaptam meg, pedig akkor még nem is volt Orbán-kormány.


"Divat demagógnak lenni meg állandóan siránkozni és panaszkodni, ez nagyon jellemző és tipikus. "


Én tudom, de szerintem nem divat lett, hanem eddig is ilyenek voltunk.


Ez is az egyik oka, hogy nem tervezek hosszútávon itt élni, főleg nem gyereket felnevelni.

2019. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

"Ne vicceljünk már... egyre nagyobbak az igények, mert mindenkinek drága okostévé meg okostelefon meg okosóra kell, és lássuk be, a szegénynek mondott családoknak is megvannak ezek!"


A nem okos tv is ugyanannyiba került arányában az akkori árakhoz mérten,mint ma egy okos tv.


És a legtöbben azt is hitelre veszik.


Hogy miért?

Mert már csak olyan van.


Ne a szegények életkörülményeit vizsgáld.

A gazdagok élettere,életminősége nőtt meg sokszorosan.


Ezért kell a szegényeket minél többet dolgoztatni.

Nehogy már az jólét legyen,hogy 10 évente egyszer vesz valaki egy tv-t.


Inkább azt nézd meg,hogy a gazdagoknak milyen vagyontárgyai lettek az elmúlt 50 évben.

2019. jan. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

Az okos tvnket idén 90 ezer Ft-ért vettük,mert elromlott a "nagy doboz",tudod.

Azt is kb ugyanennyiért vettük úgy 15 évvel ezelőtt.

2019. jan. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
9%

A gazdagoknak eddig is mindenük megvolt, miért azt kéne nézni?

A szegények sírnak, hogy milyen rossz nekik, de valójában mindenük megvan.


OK, a TV-kérdés. Most csak ilyen van. Rendben. De akkoriban egy dolgozó családnak volt egy, és ennek örültünk. Ma meg van a nappaliban, a hálóban, a két gyereknek külön a szobáikban, még éppen a budiban nincs. És ehhez nem kell gazdagnak lenni. Ez már alap.

Hogy hitelre veszik? Egy részét. ezt én is írtam.

De ha hitelt kap, akkor azt jelenti, hitelképes, azaz nem kell hó végén kölcsönkérnie kenyérre, hanem a bank úgy ítéli meg, hogy bőven ki tudja fizetni a törlesztőt, és még marad élni is.


Lecserélitek a 20 éves mosógépet, mert van újabb és modernebb. Hát ez az.

Annak idején max akkor cserélték le az ilyet, ha elromlott, akkor is nehezen. Ma meg gyári munkás Sanyi bácsi is vesz egy másikat, mert Icukának megtetszett az üzletben, hogy ennek nem jobbról, hanem balról nyílik az ajtaja.

Kollégám vett egy mosógépet, azt se tudtam, hogy létezik ilyen, a nagy kerek ajtón van egy kisebb nyitható ajtó, hogy ha mosás közepén észrevetted, hogy egy fél zokni kimaradt, akkor be tudd dobni, és ne kelljen leállítani a programot. Mi van??? Hát ennek aztán semmi értelme, ez nem más, mint nagyzolás. A gép emiatt a kis baromság miatt lényegesen többe kerül, mint nélküle kerülne.

Ez a kollégám pedig állandóan sír, hogy mennyire nincs pénze. De amúgy mindene megvan, bármit megvesz, amire szüksége van. Csak hát panaszkodik. Mint mindenki. De mindenkinek mindene megvan. Lehet ezt tovább ragozni, de nincs szükséghelyzet, nincs hiány a háztartásokban.

Másik barát-család, semmi mást nem hallok tőlük, csak hogy milyen rosszul állnak anyagilag. De tavaly építkeztek, mindenből minőségit válsztottak, építettek be. El kellett menni még utólag beszerezni pár dolgot, én meg nem értettem, mindenből a legdrágábbat vették meg.

Azt mondták, nem karácsonyoznak, csak a gyerek kap valamit, de amúgy nincs pénz. Két héttel később: úgy döntöttek, hogy meglepik magukat egy tévével, hogy a gyerek ne náluk aludjon el esténként, hanem legyen külön tévé. A gyerek 3 éves... De külön tévé. A "nincs pénz"-ből. Aha...

2019. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
60%

"Lecserélitek a 20 éves mosógépet, mert van újabb és modernebb. Hát ez az.


Annak idején max akkor cserélték le az ilyet, ha elromlott, akkor is nehezen. "



Ez azért nem ma volt, hanem 10 éve kb, amikor új házba költöztünk.

Mondjuk ebben azért nagy segítség nyújt ma a hitelezési rendszer, egy évre 7-8 ezer forintot sokkal könnyebben kitudtunk fizetni, mint 80 ezret egyben.


A kérdésre visszatérve, akinek a képviselője és kormány tagja ilyeneket állít, az egyértelmű, hogy ki mellett foglal állást.


"Kockázatot vállal az a közösség, aki sztrájkba megy a mai béremelési viszonyok és a mai bérszint mellett, mert kockáztatja, hogy 5-10 év múlva lesz-e termelő gyár azon a településen, mondjuk, Hódmezővásárhelyen. Mondok egy nagyon egyszerű példát: ma az Európai Unió és az Európai Bizottság eurómilliárdokat mozgósít annak érdekében, hogy a nagy német vállalatok ne Hódmezővásárhelyen létesítsenek gyárakat, mondjuk, második vagy harmadik gyárat, hanem fogják magukat, és Észak-Afrikában létesítsenek gyárakat. Addig megy majd ez a sztrájkolgatás, hogy majd Afrikában létesít egy következő gyárat"

2019. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

"De akkoriban egy dolgozó családnak volt egy, és ennek örültünk. Ma meg van a nappaliban, a hálóban, a két gyereknek külön a szobáikban, még éppen a budiban nincs. És ehhez nem kell gazdagnak lenni. Ez már alap."


Mi az, hogy akkoriban? Nekünk már 2000 közepétől több televíziónk van, pedig édesapám egyszerű gyári munkásként majd szakoktatóként, édesanyám köztisztviselőként dolgozott abban az évtizedben.

Sőt belegondolva nem csak nálunk volt ez jellemző.

2019. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Most így a multikat érintő adó kapcsán ismét relevánsá vált a kérdés. Érdekes párhuzam a jelenben is :


Orbán Viktor :A szegény emberek rezsicsökkentését a gazdag multik fizetik meg


Hunyadi Mátyás :A gazdagokat adóztatta meg a szegényeknek adott

2022. jún. 2. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!