Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz mégsem a multikat &...

A Fidesz mégsem a multikat & nagytőkét támogatja, hanem a családokat és a szegényeket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallani, hogy a nagytőkét támogatná a kormány, mert a tőlóratörvény. Miközben ezt a törvényt be sem vezetik sehol. Ha végig gondoljuk pl a rezsicsökkentés területét kiderül, hogy a nagytöke ellen a kisemberekért lépett fel a Fidesz...


Emlékszel még Meggyesi beszédére, amiben ígérte hogy "lassan mondom el, hogy Orbán is megértse : nem lesz gázáremelés!" Aztán a ciklusuk alatt 13x lett!! A mai ellenzék alatt (MSZP klónok + SZDS klónok) a multiké volt a víz,gáz,villany,fűtés szolgáltatás és úgy emelték ahogyan akarták. Még amikor piaci csökkenés volt gázból, akkor is emeltek. Ez a kormány azonban visszavásárolta a szolgálatásokat és piacilag állandó alacsony áron adják nekünk !


Hatalmasat kaszáltak a multik a nagytőke a rezsin és tennék ezt ma is, ha a Fidesz vissza nem vásárolja őket. Összefoglalva : míg a választható túlóratörvényen, ami a gazdaság fehéredését szolgálná be sem vezetik és nem is valódi bevétel a tőkéseknek, addig tíz éve folyamatosan alacsonyan van tartva mesterségesen a rezsi, ezzel akisembernek a családosoknak kedvezve.


Szóval, ha olyan propagabdát hallani hogy a kormány a nagytőkét támogatja, akkor nyugodtan lehet mondani gondolja át az ember. Miért van hogy tartósan alacsony a rezsi egy évtizede ? Kinek van ebből haszna?


2019. jan. 26. 17:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp a családoktól és a szegényektől lop el a legtöbbet, ha ez szerinted támogatás, (mondjuk támogatja őket abban hogy ne költsenek túl sokat) akkor igen.
2019. jan. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

Az miben támogatást,hogy egyre többet kell dolgozni a megélhetésért?


Az,hogy lehet túlórázni,nem a szegényeknek jó,hanem annak,akik azok után bezsebeli a hasznot.


Nyugaton a szegényebbek kevesebb munkával több bért kapnak.

Nálunk pedig több munkáért kevesebbet fizetnek a multik.


Ha egy kormány a szegényeket támogatja,akkor ezt nem hagyja.

2019. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
A (kilakoltatott) családok éve 2018
2019. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
Ez még Takács Zs5-től is trollkodásnak tűnt volna, pedig neki sok baromságot elnéztünk míg aktív felhasználó volt.
2019. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%
A kérdésként feltett propagandabeszéded alapján ugy tünik benyalással megkiséreled a nagyok asztala alá hullott morzsákat összeszedegetni. Biztosan szegény, családos vagy.
2019. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Különös nagytökét támogató propagandáról beszélni, amikor a kormány propaganda-szócsöveiből dőlt éjjel és nappal, hogy rezsicsökkentés. Ezen nem kell csodálkozni, önzetlen politikusok nincsenek, vagy legalábbis nem tudnak sokáig megmaradni a pályán.

Az emberek élelmiszerre és bármi egyébre többet költenek, mint rezsire. Többet segített volna, ha rezsi helyett más kategóriáknak az árát csökkentik. De akkor ugyebár az jobban meglátszott volna az adóbevételeken. A rezsicsökkentésben egy olyan megoldást találtak, amivel nem csökken az adóbevétel, de hasznos lesz választáskor. Sőt az volt, hogy már nagyobb összeg szerepelt a számlán, ami mellett jól mutatott a jóváíró tétel. Csak az a „kis” módosítás, hogy a számlákon (a számlázó rendszerekben) benne legyen az a kis tétel, összesen milliárdos költség volt a vállalatok és az informatikai cégek számára (mint az ekáer, vagy a pénztárgép bekötés, vagy a számlázó program bekötés is, amit muszáj volt a cégeknek saját költségen, ingyen megcsinálni, de azok az IT cégek, amelyek ezeket a rendszereket elkészítették, jelentős túlárazással jól megszedték magukat, gratulálok hozzá, kormány).

Különben nem csak multik azok a bizonyos szolgáltatók (a multi nemzetközi céget jelöl), hanem vannak közöttük magyarok is.

Ha a túlóratörvény nem olyan fontos és nem oszt, nem szoroz, akkor miért kellett ilyen erővel elfogadni és miért nem lépnek vissza? Aki akart, az eddig is túlórázhatott sokat, legfeljebb egy bizonyos óraszám után már nem jegyezték. Főleg egy vállalkozó, aki úgyis végigdolgozza enélkül is az egész napot. Mindenki jól tudja, hogy a multik kedvéért hozták ezt a törvényt, egy velük kötött megállapodás részeként. Ezért nem lehet rajta változtatni. De kár azt erőltetni, hogy az embereknek a túlóratörvény miatt van elegük, mert nem. A korrupcióból, az abszurd világból és magukból a politikusokból van elegük. Egyszer úgyis eljutunk addig, hogy a politikusok már csak átlagos közszolgák lesznek és megvalósul az abszolút demokrácia, amelyben közvetlenül az emberek szavazhatnak mindenről. Ha kell, évente több ezer kiírt ügyben dönthetik majd el, hogy mi legyen.

2019. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Rezsi és ennyi?


Érdekes módon a bankok rengeteget nyertek a magyar embereken, lásd deviza-hitelek és azok forintosítása. Egy bank nyeresége 50-80 forint, ha olyan időszakban vették fel, akkor lehet 100 forint is. 1 milliónál is több ezer frankról beszélünk.

2019. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

"Hatalmasat kaszáltak a multik a nagytőke a rezsin és tennék ezt ma is, ha a Fidesz vissza nem vásárolja őket."


Azért érdekes kérdés, hogy mennyi az annyi. Amúgy lehet furcsának tűnik, de legtöbb vállalkozásnak profit a célja. A közművek csak ilyen látszat intézkedés volt, amúgy érdekes módon nálunk a szemétszállítási díj éves szinten emelkedett, miután államosították.

2019. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon követhetetlen, hogy kit is támogat...
2019. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

Aki azt írta, hogy lop, az megmagyarázná, mire gondolt?


Meg hogy egyre többet kell dolgozni? Kinek? Hol?

Ne vicceljünk már... egyre nagyobbak az igények, mert mindenkinek drága okostévé meg okostelefon meg okosóra kell, és lássuk be, a szegénynek mondott családoknak is megvannak ezek!

Mindenki egyre többet költ, nézzetek szét egy áruházban, mennyi vásárló van!

Én 12 éve dolgozom ugyanott, de nekem minden évben emeltek a béremen.

Nem dolgozok többet egy perccel sem, nálunk amúgy sem divat a túlóra, nem olyan iparág.

Akárhova megyek, mindenki nagyzol, mindenkinek mindene megvan, az embereknek van pénzük!

Nézzetek már szét, micsoda kocsik szaladhálnak az utakon! Nem is látok már 20-30 éves autókat, jóformán csak M, N, p rendszámokat! Irgalmatlanul sok van!

Lehet, hogy egy része hitelből. Na de azt is csak akkor kapja meg, ha hitelképes!

Azaz régóta van munkája és nem minimálbért keres!

Azt ne mondja nekem senki, hogy mindenki cégvezető!

Egyszerűen egy "kisember" is megengedheti magának, hogy új autót vegyen.

Örököl, vagy gyűjtöget, vagy részletre veszi, de egyáltalán nem számít már luxusnak.


A kilakoltatás... Nos, én is devizahiteles vagyok. Sőt, árverésre is volt kiírva a ház, hát el nem tudom mondani, hogy mit éltem át. Sírtam, tehetetlen voltam, bármit megtettem volna. Végül megállapodtam a bankkal, és még 10 évem van a hitelből.

De én sosem hibáztattam érte mást, nem a kormány, nem a bank hibája volt, hogy én hitelt vettem fel.

Nem értem, miért kell csak egy oldalt nézni.

Azok az emberek hosszú-hosszú évek óta élnek úgy ingatlanokban, hogy nem fizetnek.

Semmi sincs ingyen, mit hittek, örökre ingyenélők lehetnek?

A bank a pénzét akarja, ez van, erről szól az élet, asdsz valamit, kapsz valamit!

A bank adta a lehgetőséget, hogy legyen családi házad, te meg ezért vállaltad, hogy 20 év alatt visszafizeted a pénzt!

Ha nem tetszik, tessék gyűjtögetni 20 évig, vagy családon belül megoldani, vagy elmenni albérletbe!

De ha elfogadod és aláírod, akkor vannak kötelezettségeid, és azokat be kell tartani4

Ha más élhet ingyen éveken át, akkor én is elvárhatom, hogy a boltban bevásárolok egy csomó luxuscikket, és ne kelljen kifizetnem, mert az nekem jár!

Hát persze!

Fel kéne ébredni, és felnőtt módjára gondolkodni.

2019. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!