Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többségének miért...

A magyarok többségének miért az a jólét, ha van mit enni és be van fizetve a rezsi?

Figyelt kérdés
A jólét nem itt kezdődik. Erről meselhetne a kormány is

2019. jan. 28. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Mert leragadtak valahol a 70-es, 80-as években az igényszintjüket illetően és onnan azóta sem léptek tovább. Mindenki húzza meg magát, tartsa a száját, dolgozzon keményen és hálából eheti a kis paprikás krumpliját és öblögetheti valami olcsó sörrel.
2019. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Mért, neked az a jólét ha éhen döglesz?
2019. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt a magyar soha nem tapasztalta meg a jólétet, így viszonyítási alapja sincs. Másrészt a magyar nem is akar továbbfejlődni, teljesen megelégszik ezzel az életmóddal, mivel alapból elég begyöpösödött és korlátolt nép. A fiatalok között vannak akik nyitottabb szemmel járnak a világban, látják mi van itt és a jóléti országokban. Ők mennek is kifele. Nincs is értelme itt maradni olyannak, aki fejlődni akar és nem elégszik meg a magyar igénytelenséggel, nincs is más választása mert itt nagyon sokára lesz csak jólét. Jó néhány generációnak kell megszületnie és meghallnia hogy itt változás legyen, ami többszáz évig is eltarthat. Ennyit meg ugye senki se akar várni. Meg hülye is lenne bárki is várni a csodára, mikor egy év alatt megtanul egy nyelvet elfogadható szinten és szabadon mehet gyakorlatilag a világ legfejlettebb országaiba.
2019. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

200e ft nettóból, örülök ha rendezve van a számla, utána jön az enni való, és úgy lehet a megmaradt összegből tervezgetni, egy magamra megveszem a 200ezres monitort, tartalékba mindig van pénz eltéve mert számítógép bolond vagyok, és ha 3-4 év után jön egy olyan lehetőség ami technikai fejlődést hoz maga után, akkor belevágok a dolgokba.

Szeretek motorozni is, igaz csak egy 600ccm-es motorom van, de annyit fogyaszt mint másnak egy kisebb autója, valakinek ez már luxus kategóriába sorolható, mert nem ér neki annyit az érzés amennyit költ rá, azok fognak másfél, 3 millióért autót venni, és nem motort.


Ha van egy-egy jobb hónap akkor szobanövényekkel szórakozok, nagyobb cserép, kaspó, ezek is pár ezer ft-os tételek.


Lapostévét is úgy veszek hogy más meggondolatlanságból beleugrik, aztán megbánja, olcsón adja, én meg értek a kijelző, panel részéhez, így már vettem jóval bolti ár alatt garanciával tv-t


Én úgy vagyok vele hogy kispénzűként is lehet okosan csinálni a dolgokat, csak jól kell bánni vele, viszont ki ne örülne ha nettó 200-ról pár tízezer ft-al nőne a bérezése.

2019. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Kezdetnek mondjuk az se rossz.

Meg még pár aminek alap dolognak kéne lennie

Fedél a feje felett (jó, ha fűtéssel) , kényelmesen elférnek benne, ahányan együtt akarnak lakni, normális öltözék, tisztálkodási lehetőség.

2019. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*De, hogy a léte már biztosítva van, az már jó:)
2019. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!