Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ciki ez a kormánynak,...

Nem ciki ez a kormánynak, hogy diákmelósként,17 évesen, szalag mellett jobb a nettó fizetésem, mint egy pályakezdő, diplomás tanárnak?

Figyelt kérdés

Jó, hülye kérdés, nyilván pont nem érdekli őket.

Csak tanári pályára készülnék, de így francnak sincs kedve.


2019. jan. 28. 22:33
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
47%

#20

És akkor mi van? Olyan nagy dolog, hogy írok ide?

2019. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
9%
Nem, csak fura, hogy levetted a neved.
2019. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
42%

#21

Mi alapján gondolod, övé a válasz?

2019. jan. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
10%
Onnan, hogy felismerem a pszichopata stílusát, ahogy a tiéd is jellegzetes. :D
2019. jan. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
16%
Én nem kirájhekker vagyok anyám apám életére megesküszöm viszont a 64-es ki? Takács?
2019. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem édesmindegy, ki van a százalék mögött.
2019. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
96%

Miért is kell egy kicsit tanulni ?

Mondjuk ha megkérdezik, hogy ki volt Napóleon akkor ne azt mondd, hogy egy konyak.

Erre lehet azt mondani, hogy dédapám is leélte úgy az életét, hogy nem tudott sok mindenről, mert csak néhány elemit járt ki. De ismerte a rétek növényeit, ránézésre tudta, hogy mikor van baja a tehénnek. Ez is egyfajta tudás, az élethez szükséges tudás volt amit nem iskolában tanítottak.

Most meg az a tudás ha ismered a való világ játékosait öt évre visszamenőleg, ki kit húzott meg és hányszor és hol.

Fejlődik a társadalmunk.

Dél Korea a háború után borzasztó gazdasági helyzetben volt. Mégis a kevés pénz jelentős részét az oktatásra költötte. Elküldte a fiatalokat külföldre tanulni, akik utána hazamentek (!). Nézzétek meg ők hol tartanak meg mi merre tartunk.

2019. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod az életben, megfelelési kényszer és családi nyomás miatt, a megbecsülést elismerést felvenni, vagy végzed azt a munkát amiből úgy látod hogy elegendő az a pénz ami biztosítja neked azt amire szükséged van.

Értsd úgy hogy a magyar vendégmunkás a húsiparból haza jön Németből, két hétre a 8 milliós kocsival, itthon nem nézi az árakat, issza a literes Chivas regalt, kínjában már a 4k-s TV előtt szivarozik, utolsó napokban meg pihen a visszaútra... De itthon van a pár éve épült háza, családja, és esetleg ha belerokkan a munkába hazajön, és majd lesz valahogy.


Vannak tanárok akiknek naponta teljesíteni kell, emberekkel kell együtt dolgozni, segítséget nyújtani, magyarán lehet volnának diákok akiket patronálni kéne, és miután lejár a munkaidő cipeled a táskádat tele papírokkal a buszon/villamoson, majd fáradtan egy kis panelban dolgozol tovább a holnapi napra, magyarán szarrá hajtod magad, jó eséllyel csak lélekből csinálod majd, és nem a megélhetésért jövődért.

2019. jan. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
78%

"Érdekes gyárban dolgozhattál te, ha dögunalom volt."


Érdekes volt egy-két napig, de aztán... A tejüzemben ültem a gép mellett, szalagon jöttek a tejek, tízet beraktam egy ládába, aztán a ládát rátoltam a szemközti szalagra. Ez ment egész nap.

Hűtőházban is dolgoztam, egész nap a szalag mellett, amin jöttek a meggyek, és ki kellett kapkodni a rosszakat. Otthon ha lefeküdtem, akkor is meggyeket láttam jobbról balra riszálódni szüntelen.

Azóta is rémálmaim vannak tőle.

2019. jan. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
79%

"Nem kötelező tanárnak menni"


És ki fogja tanítani a következő generációt?

Kitalálom,majd mindenki magániskolába fogja hordani a gyerekeit.


Komolyan,ennyire egyszerűen hülye választ adni.

Nem csoda,hogy ez az ország egy összeszerelő üzem lett.

Lehet még azon is el kellene gondolkodni,hogy levinni a tankötelezettséget 14 éves korra,nem?

És akkor már 14 éves kortól lehet menni a gyárba,mert az általános iskolai végzettség is bőven elég oda...

2019. jan. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!