Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ciki ez a kormánynak,...

Nem ciki ez a kormánynak, hogy diákmelósként,17 évesen, szalag mellett jobb a nettó fizetésem, mint egy pályakezdő, diplomás tanárnak?

Figyelt kérdés

Jó, hülye kérdés, nyilván pont nem érdekli őket.

Csak tanári pályára készülnék, de így francnak sincs kedve.


2019. jan. 28. 22:33
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
24%

"tanári pályára készülnék, de így francnak sincs kedve"

Akkor miről beszélünk? Ha nincs kedved, miért készülnél tanári pályára?

2019. jan. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
38%

"És ki fogja tanítani a következő generációt?

Kitalálom,majd mindenki magániskolába fogja hordani a gyerekeit."

Miért? A magániskolában nem tanárok tanítanak?

2019. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
2%
Nekem 8 általánossal jobb a bérem mint egy hatdiplomás sebészorvosnak, akkor meg miről beszélünk?
2019. jan. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
65%
A diákmunkát keményen támogatja a kormány, gondolom, ezért kapnak egész jó fizetést (egyébként általában nagyon rosszul dolgoznak). A tanári állás azért elég könnyű. Nyáron több hónapig nem is dolgoznak.
2019. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

#33

Kamu a köbön :)

2019. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
66%

Azért ehhez hozzátartozik az, hogy pl. a szomszédos Ausztriában az átlag tanári fizetés kb. nettó 600 ezer forint. Szóba jött itt a hentes, ami szintén szalagmunka a húsfeldolgozókban, Ők ált. havi közel 1 milliót keresnek, de a többi szakmunkás is min. keres annyit, mint egy tanár, az esetek elsöprő többségében viszont többet keres, mint egy tanár. Szóval én nem hinném, hogy ez arány a probléma, a probléma az, hogy alacsony a fizetésünk! Ha egy kezdő tanár keresne legalább nettó 250-et, és egy gyári munkás nettó 300-at, az úgy gondolom korrekt lenne. Jóval kevesebb lenne, mint a labancoknál de erre már rámondható, hogy ezért érdemes reggel felkelni.


Az viszont tény, hogy még mindig magasan az egyik legjobb eredményt produkálják a magyar tanárok, mégha ez esetleg nincs is túldíjazva, szóval én semmiképp sem lennék velük tiszteletlen. Van rokonom, aki kint él, a gyerek kint tanul, a hajam is égnek állt, mikor megtudtam tőle, mit, hogyan tanulnak. Nem csodálom, hogy ilyen siralmas eredményt produkálnak az osztrákok! Példának okáért nem tudnak papíron alapműveletet elvégezni! Nem tanítják a nálunk ismert módszert! Fejben végzik el! Írni nyomtatott betűkkel tanulnak, a betűkkel nem sorban ismerkednek meg, mint nálunk, majd eztán megtanulják az ABC-t. :D Nem tanulnak nyelvtani szabályokat, fogalmuk nincs arról mi az a magán- és mássalhangzó stb.

Ausztriában egy munkahét a szakmunkában és betanított munkában dolgozók esetében nem 40 óra, hanem 48-54 óra, ott 60 órás egy munkahét. Ezért cserébe van 13. és 14. havi fizetés is, továbbá egy évben ált. 1-2x kapnak nyaralási pénzt is. Ez esetben nyilvánvalóan azokról van szó akik egy gyárba jelentkeznek munkára, önállóan szerzik meg a munkát maguknak, nem közvetítőn keresztül, mert egy szót nem tudnak németül.


Akár érdemes azzal is számolni, hogy egy tanár 32 órát dolgozik egy héten! A munkaórák emelése előtt mindössze 22 órát dolgoztak. Ehhez persze hozzájön az esetleges hazavitt munka, mint pl. dolgozat javítása, mondjuk aki szereti a munkáját, annak szerintem ez nem számít munkának, aki meg jól állít össze egy dolgozatot, annak idejéből sem rabol túl sokat. Egy gyári melósnál van egyszer szünet. Egy tanár 45 percenként szünetet tarthat. Emellett ott vannak a szünetek is, míg egy gyári munkás foggal körömmel küzd azért, hogy nyáron elmehessen pár nap szabira, hacsak nem az a szisztémája a gyárnak, hogy leáll 1-2 hétre, kisebb gyáraknál ez előfordul! Közép- és általános iskolai tanároknál ott van a lehetőség az oszt.főnöki pótlékra is. Azt nem tudom, hogy hanyadik évtől lehet oszt.főnök egy tanár, régen tudtommal kezdő nem lehetett. Mondjuk ezt sosem értettem, ugyan miért... Ez nem tudom mennyi, 40-50 ezer forint körül van tudtommal.

Nyáron vállalhat akár korrepetálást is, ha szánja rá szabadidejét, van elég bukott diák, akit fellehet készíteni a pótvizsgára.

Szóval összehasonlíthatatlan a kettő! Nem ugyanaz a minőségű munka. A legjobb dolga szerintem egy tesitanárnak van, én mindig irigyeltem őket, csak ahhoz azért kell egy "alkat". Pláne ha még úgy is áll hozzá, hogy nem a kispadra ül le, hanem partner az egészben.

2019. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

"A tanári állás azért elég könnyű. Nyáron több hónapig nem is dolgoznak."

Menjél te is tanárnak, ha az olyan könnyű.

2019. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Miért lenne ciki?
2019. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%

"Menjél te is tanárnak, ha az olyan könnyű."

Nem megyek, mert nem vagyok ilyen alkat, nem szeretek 30 embernek beszélni, gyerekekkel foglalkozni, stb. De aki ilyen alkat, annak könnyű, nem egy unalmas fizikai munka, és sokkal kevesebb a munkaidő.

2019. jan. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
83%

Azt hiszed a tanári pályán a kevéske fizetésed lenne a legnagyobb gond? Jaj, te kis naiv.

Tudod Kelet-Magyarországon miért van tanárhiány? Mert a tanárok fogják és inkább elmennek gürizni az összeszerelőgyárakba. Nem a fizu miatt, hanem azért, mert kevésbé stresszes a cigány gyerekek miatt.

Hidd el, mikor a cigány gyerekek nemtől függetlenül szóban szexuálisan zaklatnának, leköpködnének és szószerint nem tudnál tőlük órát tartani, akkor nem a kevéske fizetés lenne a legnagyobb gondod.

2019. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!