Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jövő hónaptól bevezetnék a...

Ha jövő hónaptól bevezetnék a feltétel nélküli alapjövedelmet ami kb.100-150 ezer forint között lenne, hogyan hatna a gazdaságra, milyen jövője lenne ennek az országnak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 29. 10:45
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#8 Hogy klasszikus idézettel éljek nyugodtan ellehet menni innen.

6-os válaszoló az a baj túlságosan a kapitalizmus konstrukciójában gondolkozol.

Kérdezem tőled, miért kéne az ember munkára kényszeríteni? Az ember akkor is dolgozna, hogyha nem lenne rákényszerülve. Csak azt csinálná amit szeret és nem a megélhetése függne tőle. Az a baj, hogy túlságosan a jobboldali konzervatív ideológiákból táplálkozól ami szerinte az emberi természet rossz, önző, versengő. Ez csak egy rossz ideológia. Szerintem az emberi természet alapvetően jó, önzetlen és szeretettel teli lény és nem hiszek abban, hogy senki nem csinálna semmit, hogyha lenne alapjövedelem. A rossz berögzült sztereotípiákkal kéne leszámolnod. A bérmunka senkit se nemesít, nem lesz attól jobb ember valaki, hogy a tőkét termelni a tőkésnek.

2019. jan. 29. 11:44
 12/27 A kérdező kommentje:

Nézd meg és okosodj!


https://www.youtube.com/watch?v=Xe1qzAR0rLw&t=


Ezt meg olvasd el!


[link]

2019. jan. 29. 11:46
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Az eurot sem tudjuk bevezetni.A kérdés nyilvánvalóan csak kitaláció.
2019. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Én meg kérdezem megint tőled hogyha te lennél az állambácsi miként termelnéd ki azt a pénzt, amit havonta ki kellene fizetned az alapjövedelm címszó alatt? Erre válaszolj. Addig amíg erre nincs ötlet fölösleges álmodozni az alapjövedelemről.

Azzal ne gyere, hogy elveszed az oligarchiától, mert neked az alapjövedelmet havonta ki kellene termelned valahonnan.

Erre válaszolj reálisan és ne filozófiai oldalról közelítsd meg a témát.

2019. jan. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mi a fenét válaszolják erre? Leírtam, hogy a költségvetésekből lehetne finanszírozni és sajnos én nem értek annyira a gazdasághoz, hogy kielégítő választ tudjak erre adni. Ott az internet, ha ennyire érdekel nézz utána. Küldtem egy olvasmányt és egy videót is erről. Ha annyira kíváncsi lennél akkor utána néznél.
2019. jan. 29. 11:56
 16/27 anonim ***** válasza:
Jó hagyjuk.
2019. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy nem érted az egészet. Nem csak filozófiai oldalról kell nézni ezt a témát, mert filozófiai oldalról mindig átmegy a rostán, hogy jó, stb.

Gazdasági oldalról viszont nehezen megvalósítható.

Számoljuk ki a példámat, amit írtam neked. Vegyük úgy, hogy az alapjövedelemre 7 781 000 fő jogosult. Ők kapnak havonta 150 000 Ft alapjövedelmet

7 781 000 x 150 000 = 1 167 150 000 000


Ahhoz, hogy 7 781 00 ember megkapja az alapjövedelmét havonta 1 167 150 000 000 Ftot kell valahonnan szereznéd, minden egyes hónapban. Honnan akarnál ennyi pénzt szerezni minden egyes hónapban?

Na, pont az ilyen megvalósíthatlan álom az alapjövedelem, mert a pénz nem a fán terem, azt ki kell termelni előtte.

2019. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Az első hónapban többe kerülne az alapjövedelem, mint amit 8 év alatt eltapsoltak stadionokra, te szerecsétlen.
2019. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Kiegészítés #17 válaszához.

2018 év költségvetés bevételi oldal

18 751 458 200 000,- Ft volt (tervezett)

Szerinted futja?

2019. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nemhogy nem ismeri a számokat,de magával a számok jelentésével sincs tisztában.Kitalálta a kis agyával hogy a köktségvetésből lenne rá keret és kész,ezt leszámítva halvány fogalma sincs az egészről.Az ilyenektől meg kell vonni a szavazati jogot mert fejben kevés ahhoz hogy mérlegelni tudjon dolgokat.
2019. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!