Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen szánalmas a...

Miért ilyen szánalmas a magyar mezőgazdaság?

Figyelt kérdés

Elfogyott a magyar krumpli c. cikk kapcsán: „1960-ban még hárommillió tonnás volt a termés, ez 1990-ben 1,2 millióra, a 2000-es évek elejére 780 ezer tonnára csökkent. Üzemi méretekben mostanában 200 ezer tonna termést takarítanak be.”


De nálunk almát sem lehet termeszteni, szőlőt sem, szamóca, cseresznye, meggy stb. ezek közül sem lehet semmit gazdaságosan termelni a Kárpát-medencében.


Érdekes módon a körülöttünk lévő országokban az előbb felsoroltakat lehet nagyüzemben, gazdaságosan termeszteni.


Nem tudom, de nem kellene ezen elgondolkodni, hogy vajon miért van ez?


2019. jan. 30. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Magyarország mindig is mezőgazdasági ország volt
2019. jan. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

https://www.youtube.com/watch?v=L1SwfxIIOh0

Mert ilyenek a mezőgazdászaink.

2019. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs munkaerő. Nem, fölöslegesen ezen vitatkozni, nem találsz napszámost. Tudom, mezőgazdaságba születtem bele, tavalyi szezon végén (amit november közepét jelent, mert addigra elfogy az eladni való káposzta vagy tönkremegy) mi is befejeztük. Nem találsz ember, aki dolgozna neked napszámba. Pedig mi nem is voltunk fukarok, 3,5 órás munkára is 4 órát fizettünk. Alig találtál embert, aki jött volna, azok közül is sok olyan volt, hogy arra játszott minél tovább húzodjon a meló, így több pénze legyen.


2. Nagyban azért döglődik a mezőgazdaság, mert sokan már csak a támogatásokra hajtanak. Mindig csak azt ültetnek, amire a legtöbb támogatás van. De azt is csak ültetik, foglalkozni nem foglalkoznak vele, jön egy nagyobb vihar, egyből íratják be, hogy tönkrement a termés és nem ad le semmit. Közben meg a földje tele van gazzal. Volt földszomszédunk is arra hajtott se. Mezei acatot vagy másnevén a gordon gaznövényt vágod? Na, neki a földjén volt olyan, hogy az viccet félre téve majdnem 2 méteres magasságig megnőtt.

3. Itthon a bürokrácia miatt se éri meg semmit se termelni. Annyi minden hülyeséget fizetned kell, hogy nem tudsz bevételt termelni rendesen, csak nagyon nagyban. A nagyok meg inkább a támogatásokra hajtanak, ahogy írtam.

2019. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
3-as válaszoló egész jól leírta a problémát, viszont kicsit kiegészíteném: Kis fokú a gépesítettség. Kicsit most technikai szinten fel kéne zárkóznunk, ugyanis az ember hiányt máshogy nem lehet pótolni.
2019. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Én meg még eggyel kiegészíteném az előzőeket :) Jelentős része a mezőgazdasági termékeknek eleve exportra megy.
2019. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3%
Mert bejöttek a kapitalisták. Azelőtt a magyar mezőgazdaság látta el egész Európát.
2019. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4: az a baj, hogy hiába gépesítenél, ha azok üzembe tartásához is kell ember. Itt meg megint kijön a humánerőforrás hiány. Lehet találnál embert, de azok olyan csillagászati áron akarna dolgozni, hogy nem érné meg neked üzemeltetni. Nekünk is volt olyan, aki azt mondta, hogy hát ő 5000Ftos órabérrel akarna jönni dolgozni.
2019. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg még eggyel kiegészíteném az előzőeket :) Jelentős része a mezőgazdasági termékeknek eleve exportra megy."


És ezzel mi a probléma? Ha máshol jobb pénzt kap érte a gazda, azzal nincs gond. Nagyobb lesz a bevétele, gazdagabb lesz.

2019. jan. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2019. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#6: Álmodban esetleg. A szocializmusban azért termeltünk többet, mert a KGST-országokban el lehetett adni a legsilányabb minőségű gyümölcsöket, zöldségeket is. A rohadt almát is kivitték Szabolcsból a Szovjetunióba, hogy konzervet csináljanak belőle. Köszönöm, én nem kérek ebből a világból.
2019. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!