Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, lehetne Magyaro...

Mit gondoltok, lehetne Magyarország a világ első 100% vegán országa?

Figyelt kérdés

A magyarok már rég megszokták, hogy nem jut minden nap hús, tojás, és tej az asztalra, ellenben a növényi tápanyagok lehetnének olcsóbbak néhány mezőgazdasági átalakítással.


Míg olyan országokban, mint az USA, vagy Olaszország akár fizikailag rá is támadnak a vegánokra, nálunk toleránsabbak az emberek feléjük, míg ha sokan nem is értik teljesen a vegánság fogalmát.


Nálunk már a 80-as években is volt egyre jobban terjedő vegetáriánus mozgalom, amit a 2000-es években kiegészített a vegán szemlélet.


A mezőgazdaságunk és klímánk rengeteg olyan növény termesztésére megfelelő, amik pótolni tudják az állati eredetű fehérjéket.



2018. ápr. 16. 17:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

lehet hogy fidesz van kormányon de: magyarok már rég megszokták, hogy nem jut minden nap hús, tojás, és tej az asztalra,



azért ez még nem igaz

2018. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
Jó kérdés, mit tekintesz tejnek? Amit a boltban kapsz, vagy amit frissen fejve megiszol?
2018. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
80%
Amíg itt élek, addig nem lesz az.
2018. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyunk fideszesek, a családban mindenki gyárban melózik. Szinte mindennap eszünk főtt vagy sült húst.


Szóval már az első monda akkora hazugság, hogy az fáj. Nem tudom, hogy lehetsz olyan nyominger, hogy nem tudsz húst enni. Mire vered el a pénzed?

2018. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
54%

A magyarok rég megszokták?

Hékás, nem kell annyira vidékre menned, hogy észrevedd, hogy ez az állítás nem állja meg a helyét.

A másik oldalon ott van, hogy a vegán életmód elveken alapul, tehát közel sem mondható a még egyoldalúbb étkezés egészségesnek, gondolj csak bele, hogy egy fajta növény növényi fehérjéje kb soha nem tartalmaz 9 esszenciális aminosavat, tehát nem tekinthető teljes értékű fehérjeforrásnak, így izomépítésre alkalmatlan, tény, hogy mivel vegán vagy így zöltséget eszel zöltséggel tehát akár még ki is egészülhet a külön külön bevitt nem teljes értékű proteined, de akkor is körülményes.

2018. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
Wow, mennyire ki van sarkítva amit írsz...a vegánokra biztos ok nélkül támad rá akárki is, tökre nem azért, mert lépten nyomon az arcunkba toljátok, hogy mennyivel különbek vagytok a húsevőknél. :) Szerencsére a fajtátok marha gyorsan ki fog halni, hála a tápanyaghiányoknak amit a szervezetetekben előidéztek. Igen, be lehet vinni sok mindent növényekből is, nem kell belinkelni kutatásokat, dietetikus vagyok. De mire összelegózod a növények aminósav profilját úgy, hogy teljes értékű fehérjét kapj, beviszel egy rakás többlet kalóriát vele. Mindegy, ebbe nem megyek bele, de a kérdésedre válaszolva ez ki van zárva. Magyarországon eleve kiemelkedő a sertés hús és a feldolgozott ocsmányságok aránya, ami ha el is tűnne, 2-3 generációnyi "ellenkampány" minimum kellene hozzá.
2018. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs olyan igényed, hogy agyonzabáld magad, simán kitelik a rántotthús minden nap !
2018. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 BlackSword ***** válasza:
60%

Nem... Először is mert az ember mindenevő, és az állati eredetű fehérjét nem mennyiségileg kell pótolni, hanem minőségileg...


Más részről meg: lehet hogy egy irodista életmódba belefér a legelés, de egy gyári melósnak az csak köret... oda erő kell és energia...

2018. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
49%

# 8/ Más részről meg: lehet hogy egy irodista életmódba belefér a legelés, de egy gyári melósnak az csak köret... oda erő kell és energia..."


BlackSword mondjuk én is sokszor hallottam ezt fizikai melós szomszédomtól, ha reggel nem eszik zsíros ételt nem bírja ki a napi munkát, de nehéz elhinnem. Persze én asztálnál ülök egyész nap és nem próbáltam ki mást. De úgy hallottam táplálkozástudományi szakértőktől, orvosoktól, hogy ez tévhit. Mármint simán lehetne bírni irodai kajával is a melót.


Mi az igazság? Mi a tudományos alapja? Te próbáltad?

BlackSword sok jó választ olvastam túled, kifejtenéd erről a véleményed ?

2018. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem tudomány hanem tény.

Az állati eredetü táplálék is kell a szervezetnek, hisz vannak olyan anyagok, és vitaminok amik abban vannak többségben, vagy csak.

De nézzük a tudományt:

-egy kanál mézben is annyi energia van, mint egy tál marhapörköltben.

-kérdés: melyikkel tudsz betonozni egész nap?

a gyomorban lassú égés folyik, ha csak könnyű ételeket fogyasztasz akkor állandóan üres lesz a gyomrod.

2018. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!